Uwięziona

Uwięziona

Autor: Marcel Proust

„Uwięziona” to piąty tom cyklu powieści Marcela Prousta „W poszukiwaniu straconego czasu”.

Wydawnictwo Avia Artis zaprasza do zapoznania się z tym niekwestionowanym dziełem literatury światowej we wspaniałym tłumaczeniu Tadeusza Boya-Żeleńskiego.

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 14.49


Placówka

Autor: Bolesław Prus

‚Placówka’ to powieść Bolesława Prusa opisująca kolonizację niemiecką na ziemiach polskich oraz walkę o utrzymanie ziemi przez polskich chłopów.

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 4.49


Śmierć urzędnika

Autor: Anton Czechow

‚Śmierć urzędnika’ to zbiór 28 wspaniałych utworów autorstwa mistrza krótkiej formy. jakim był Anton Czechow.

W opowiadaniach zawartych w tym zbiorze. carska Rosja została przedstawiona w krzywym zwierciadle humoru podszytego ironią i sarkazmem. Choć jest to XIX-wieczna Rosja. to jednak tematy są uniwersalne.

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 5.49


Jakimowicz. Życie jak film

Autor: Jakimowicz Jarosław

Dzięki roli ‚Cichego’ w ‚Młodych wilkach’ stał się bohaterem popkultury i bożyszczem nastolatek. Nie wpisuje się w żadne ramy. choć jedno jest pewne – kocha życie i ludzi. Jaki naprawdę jest Jarosław Jakimowicz? Aktor. łobuz. kolorowy ptak. biznesmen? To szczera i subiektywna autobiografia wiecznie uśmiechniętego chłopaka. którego życie nie jest usłane różami. Opowieść o używkach. kulisach show-biznesu. podróżach. miłości i samotności. Autor nie kryje własnych błędów ani wybryków. Od dziecka marzył o kolorowym świecie. sam musiał podejmować ważne decyzje. Żyje według własnych zasad i nie boi się mieć własnego zdania.

To barwna historia chłopaka z warszawskiej Woli. który wciąż sięga po marzenia.

‚Niektórzy marzą o przygodowym życiu albo pisz

Wydawnictwo: Esprit

Cena: 24.9


Układ scalony.

Autor: Mecner Paweł

Książka podejmuje zagadnienia gramatyki generatywnej określane współcześnie mianem „biolingwistyki”. Kluczowym elementem tego typu badań jest mechanizm syntaktyczny generujący struktury hierarchiczne charakteryzujące się dyskretną nieskończonością oraz nieciągłością składników. Właściwość ta odróżnia człowieka od innych komunikujących się społeczności świata biologicznego. Badania interdyscyplinarne. zainicjowane szczególnie przez Noama Chomsky’ego. biologów Salvadora Lurię. François Jacoba i in.. próbują umiejscowić współczesną lingwistykę w obszarze nauk matematyczno-przyrodniczych. przy czym kluczową rolę odgrywa tu aspekt ewolucyjny systemu językowego i system rekursywnego scalania składni ścisłej. W rozważaniach podsumowujących sformułowany został postulat równowagi strukturalnej w sy

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 3.49paweł zawitkowski książka, alfie kohn, genetyka zadania maturalne, tess gerritsen najlepsza książka, oblicza geografii 1 maturalne karty pracy zakres rozszerzony, kolankowski, frostig wzory i obrazki, marzena stępień, sex mp3, długi płatek morza, awdotia romanowna, fantom bólu hanna krall, wkurzysz, nora roberts w poszukiwaniu prawdy, moss marcel, prace i dnie, turcja wielki step i europa środkowa, odrobina brokatu pdf, samodzielne myślenie, terri blackstock, wiktor osiatyński książki, muzyka w mediach, pieśni nabożne, forma prawna firmy…