ISBN

ISBN

9788325709556: Wydawnictwo

Format

26.9: https://woblink.com/ebook/na-polu-chwaly-henryk-sienkiewicz-28561u

Cena:


Zimowa miłość

Autor: Elżbieta Rodzeń

Jedna chwila może zmienić wszystko…

Wcześniej:

Poznali się na pierwszym roku medycyny. On dla studiów zrezygnował z kolarstwa górskiego. a ona z malarstwa. Stopniowo ich przyjaźń przeradza się w głębsze uczucie. Planują wspólną przyszłość. Nagle Anna po prostu z nim zrywa. Nie mówi. dlaczego odchodzi. a Michał ma nigdy nie dowiedzieć się prawdy.

Teraz:

Szesnaście lat od momentu. gdy się poznali. Anna jest dyrektorem kliniki chirurgii plastycznej. a Michał pracuje w szpitalu dziecięcym. Mieszkają w tym samym mieście. ale nie spotykają się i starają się tego unikać. Przypadkiem jadą na tę samą konferencję. W życiu jednak nie ma przypadków. Jedna chwila. jedna decyzja uruchamia lawinę wydarzeń.

Jutro: ?…

Są książki. o których zapominamy zaraz po przeczytaniu. Są także takie. o których pamiętamy przez chwilę. Jednak zdarzają się książki. które zapadają nam w pamięć na długo. O Zimowej miłości nie zapomnisz nigdy.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 29


Sekretne życie arabskich kobiet

Autor: Katherine Zoepf

Katherine Zoepf. amerykańska dziennikarka. przedstawia muzułmanki z zupełnie innej strony. Pokazuje. że pod burkami i hidżabami kryją się silne i odważne kobiety. którym niestraszny skostniały patriarchat. Autorka wiele lat mieszkała w Syrii i Libanie. gdzie była świadkiem licznych walk o prawa kobiet. Strona po stronie opisuje postępującą emancypację muzułmanek. które dzięki swojemu uporowi i woli walki osiągają upragnioną wolność w życiu i pracy.

„Sekretne życie arabskich kobiet” to opowieść o krajach arabskich widzianych oczami kobiet. Ta szczera i ważna książka pozwala lepiej poznać zmieniające się kraje arabskie.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie

Cena: 29.9


Farmaceuta z Auschwitz

Autor: Posner Patricia

Kiedy przeciętny człowiek staje się oprawcą…

Przejmujący reportaż historyczny o Victorze Capesiusie. uprzejmym przedstawicielu farmaceutycznym. który po wcieleniu do SS z czasem stał się głównym aptekarzem w Auschwitz. Opowieść o człowieku. który z obojętnością przeprowadzał selekcje nowo przybyłych więźniów. odmawiał wydawania chorym potrzebnych im leków i rozdzielał cyklon B używany w komorach gazowych – gromadząc przy tym fortunę ze zrabowanych kosztowności i wyrwanych złotych zębów. Po wojnie konsekwentnie wypierał się swoich zbrodni. próbował manipulować świadkami w czasie procesów i śmiał się w twarz ofiarom. W więzieniu spędził jedynie niewielką część zasądzonego wyroku i dożył spokojnej starości otoczony szacunkiem sąsiadów… Farmaceuta z Auschwitz

Wydawnictwo: Inkpad

Cena: 9.9


Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny

Autor: de Monfort Ludwik Maria Grignion

„Prawdziwe nabożeństwo do Najświętszej Maryi Panny jest święte. to znaczy prowadzi duszę do unikania grzechu i do naśladowania cnót Najświętszej Maryi Panny. zwłaszcza Jej głębokiej pokory. żywej wiary. ślepego posłuszeństwa. nieustającej modlitwy. wszechstronnego umartwienia. Boskiej czystości. Jej głębokiego miłosierdzia. Jej heroicznej cierpliwości. Jej anielskiej słodyczy i iście Boskiej mądrości. Oto dziesięć głównych cnót Najświętszej Maryi Panny”

Św. Ludwik Grignion de Montford

Historia tego dzieła mistycznego jest niezwykła. Napisane przez Świętego w 1712 roku przez ponad wiek było zapomniane. Miał to przepowiedzieć sam autor. który twierdził. że szatan tak bardzo obawia zbawiennego wpływu nabo

27.99: https://woblink.com/ebook/dalej-na-czterech-lapach-dorota-suminska-4910u

Cena:


Odyseja

Autor: Homer

‚Odyseja’ to poemat będący eposem heroicznym. którego autorstwo przypisuje się Homerowi. Jest to jeden z najstarszych zabytków literatury greckiej i europejskiej.

Odyseja zaczyna się po 10 latach wojny trojańskiej. Odyseusz ciągle nie wraca do domu z wojny. Jego syn Telemach ma 20 lat i dzieli dom ze swą matką Penelopą i 108 młodymi ludźmi – zalotnikami. ubiegającymi się o jej rękę.

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 4.49depesze, łobocki metody badań pedagogicznych pdf, simon beckett chemia śmierci pdf, repetytorium z pielęgniarstwa, pieśni nabożne, bracia slater 3 pdf, marta brzezińska waleszczyk, komunikacja interpersonalna ćwiczenia, kraje rozwijajace sie, icewind dale 2 poradnik, polacy którzy zmienili świat, zasnęłaś, john cross, szczygieł książki, martwe dusze gogol, tom phillips…