Bohaterska obrona Monte Cassino 1944.

Bohaterska obrona Monte Cassino 1944.

Autor: Arie Katriel Ben

Gdy o godzinie 8.30 spadły pierwsze bomby. kapitan Foltin w wielkim pośpiechu wysłał swoich żołnierzy z piwnic hotelowych do groty na stoku pobliskiej góry. Tym sposobem 6. Kompania i dowództwo batalionu uchroniło się przed unicestwieniem i dzięki temu możliwy był późniejszy opór. Poza nimi mało który żołnierz 2. Batalionu 3. Pułku Spadochronowego pozostał cały: około 160 ludzi zabiły bomby albo zostało pogrzebanych pod gruzami. Niektórzy z tych. co przeżyli. potrzebowali jeszcze długiego czasu na wyjście na zewnątrz – jeden z żołnierzy był zasypany przez 33 godziny. Utracono przy tym całą ciężką broń: z pięciu dział szturmowych znajdujących się w mieście cztery zostały zniszczone. a jedno było unieruchomione. A jednak wszyscy ocalali żołnierze natychmiast weszli w

39.99: https://woblink.com/ebook/upadek-sredniowiecznego-krolestwa-wegier-mohacz-1526-buda-1541-perjes-geza-175308u

Cena:


Dziewczyny z ogrodu rozkoszy

Autor: Ewa Formella

Ogród Rozkoszy to owiany tajemnicą kompleks. w którym piękne kobiety noszące imiona kwiatów wykonują najstarszy zawód świata. Jak się tam znalazły? Dlaczego postanowiły właśnie w ten sposób zarabiać na przysłowiowy chleb?

To świat piękna. luksusu i bogactwa. ale też tajemnic. pogardy. osamotnienia. zranionych serc i dusz. świat dobra i zła. bolesnych wspomnień. zwyczajnych marzeń. A cała jego historia rozgrywa się na przestrzeni pięćdziesięciu lat w Trójmieście.

Dziewczyny z Ogrodu Rozkoszy zabiorą cię w zmysłową podróż i pokażą świat. w którym za miłość trzeba zapłacić wysoką cenę. Ewa Formella to mistrzyni emocji z ogromnym talentem do tworzenia przepięknych i poruszających serce opowieści. Daj się uwieść barwnym „kwiatom”. których historia doprowadzi cię do wielu wzruszeń i nie da o sobie zapomnieć. Od tej pory lawenda będzie pachnieć tajemnicą…

Dorota Lińska-Złoch

Wydawnictwo: Replika

Cena: 28.9


ISBN

9788378895589: Wydawnictwo

Format

54.99: https://woblink.com/ebook/bombowce-nad-europa-1939-1945-overy-richard-175479u

Cena:


Napoleon we własnym domu.

Autor: Masson Fryderyk

Napoleon Bonaparte przez wielu uważany jest niemal za półboga. Autor tej pracy dopuszcza do siebie myśl o tym. że cesarz Francuzów dzielił pewne sfery życia ze zwykłymi śmiertelnikami. Masson jest nawet zdania. że pełny obraz Napoleona można uzyskać jedynie patrząc nań przez pryzmat tych właśnie sfer. Stąd takie nagromadzenie anegdot. błahych zdawałoby się szczegółów. a nawet najrozmaitszych przedmiotów związanych z Napoleonem i taka dbałość o detale w ich opisie.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Napoleon V

Cena: 39.99


ISBN

9788324171507: Wydawnictwo

Format

37.8: https://woblink.com/ebook/zlo-jak-powstaje-w-nas-julia-shaw-anna-cichowicz-175484u

Cena:


Trudny temat? Rozmawiam

Autor: Diana R. Jenkins

Pornografia. cyberprzemoc. materializm. nieuczciwość. parcie na sukces. depresja. uzależnienia – to tylko część drażliwych tematów. które podejmuje w swojej książce Diana R. Jenkins. Przybliża trudne zagadnienia w formie opowiadań. Ich bohaterem jest współczesny nastolatek zmagający się z konkretnym życiowym problemem. będącym wyzwaniem dla jego wiary. Niewielu z nas ma odwagę i pomysł. jak o takich sprawach rozmawiać z dziećmi i młodzieżą. choć wszyscy czujemy. że nie wolno nam pozostawić ich bez komentarza.

Trudny temat? Rozmawiam to nieoceniona pomoc dla katechetów. nauczycieli i rodziców. Każdy rozdział zawiera propozycje zadań. praktyczne wskazówki oraz krótką modlitwę.

Opowiadanie – pokazuje problem.

Fakty i dane statystyczne – przygotowują do jego omówienia.

Cytaty z Biblii i Katechizmu – ujmują temat w kontekście wiary.

Zestaw pytań – ułatwia prowadzenie rozmowy.

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 26.99


Kod kulturowy

Autor: Clotaire Rapaille

Kod kulturowy został dotychczas przetłumaczony na 12 języków (ostatnia edycja w Korei Południowej sprzedana w 250 000 egzemplarzy). Planowane jest kolejne wydanie książki w USA. m.in. w związku z premierą książki w Polsce oraz serialem Netflixa 13 kodów. 13 kultur. Książka jest lekturą obowiązkową na wielu amerykańskich uczelniach wyższych o profilu biznesowym.

Co różni ludzi na całym świecie? Co takiego sprawia. że wybieramy jakiś styl życia i kupujemy takie. a nie inne rzeczy? Co kształtuje nasze podejście do miłości. uwodzenia i seksu? Odpowiedzią na te pytania jest kod kulturowy.

Clotaire Rapaille. światowej sławy badacz kultur i ekspert rynku. doradca większości firm z listy Forbes 100. spędził dekady. odkrywając tajemnice zachowań konsumentów i przek

44.99: https://woblink.com/ebook/cena-zniszczenia-tooze-adam-175483u

Cena:powiedz coś po, ortopedia duttona chomikuj, cmętarz, czapkins. historia tomka mackiewicza, magiczne drzewo czerwone krzesło pdf, znane mity, trylogia ojciec chrzestny, audiobooki.pl, inne umysły. ośmiornice i prapoczątki świadomości, rysunek techniczny dla mechaników tadeusz lewandowski, kiedy żył henryk sienkiewicz, andrzej nowak-arczewski, pedagogika resocjalizacyjna pdf, tędy i owędy pdf, książki do słuchania za darmo, krzysztof małachowski, jędrzejko mariusz, agh wydawnictwo, grzesiuk 5 lat kacetu, ja olga hepnarova online, rafał woźniak…