Madame Pylinska i sekret Chopina

Madame Pylinska i sekret Chopina

Autor: Eric-Emmanuel Schmitt

Eric pokochał muzykę. gdy pierwszy raz usłyszał Chopina. Od tego momentu trawiła go pasja – nieustannie marzył. by jak najlepiej grać utwory swojego mistrza. lecz jego interpretacjom wciąż czegoś brakowało. Wszystko zmieniło się. gdy rozpoczął lekcje u pewnej Polki.

Ćwiczenia zalecane przez Madame Pylinską były osobliwe. Wysyłała swego ucznia do parku. żeby słuchał szumu gałęzi i zrywał kwiaty bez strącania rosy. Poleciła też Ericowi uprawiać miłość. zanim zasiądzie do pianina. bo muzyce należy oddać się tak samo. jak pożądaniu.

Nauczyła go. że w małych rzeczach kryją się wielkie inspiracje.

***

Madame Pylinska i sekret Chopina to jedna z najbardziej osobistych książek Erica-Emmanuela Schmitta. Francuski pisarz po

19.9: https://woblink.com/ebook/mroczne-pozadanie-mroczne-swiatlo-tom-1-5-t-m-frazier-143187u

Cena:


: Virginia Woolf

Legendarny esej Virginii Woolf ‚Własny pokój’ obchodzi w 2019 roku dziewięćdziesiątą rocznicę. Czytając go po latach w tłumaczeniu Agnieszki Graff dowiadujemy się. jak wiele postulatów zapisanych przez brytyjską pisarkę nadal jest aktualnych. O własnej drodze do niezależności opowiadają też sławne Polki: Edyta Bartosiewicz. Joanna Bator. Magda Cielecka. Katarzyna Kozyra. Martyna Wojciechowska. Ewa Woydyłło. Virginia Woolf żyła w innym świecie. ale jej esej nadal pozostaje perłą. Udowadniają ta także rozmowy o nim sławnych i przebojowych kobiet.

Wydawnictwo: eLitera

Cena: 49.9


From Cotton and Smoke: Łódź – Industrial City and Discourses of Asynchronous Modernity 1897-1994

Autor: Wiktor Marzec

The city greeted newcomers with mysterious “characteristic. dirty fog on the horizon. which constantly hangs above the capital of chimneys.” Directly after arrival “the smoke wrapped [newcomers] in some impenetrable. due to its sultriness. atmosphere”. Gradually. from this “gigantic cloud of smoke” surfaced “a forest of brick chimneys emerging to the sky” and with “a proud hatred throwing to the sky smoke. fire and ashes”. creating “an impression that a legion of blazing volcanoes embraced the proletarian city.” Entry to this urban area from the rural surrounding stimulated fascination and repulsion. It triggered the state of shock.

Wydawnictwo: Wyd. Uniwersytetu Łódzkiego

Cena: 22.45


Odzyskaj równowagę hormonalną

Autor: Ulrika Davidsson

Odzyskaj równowagę hormonalną. pozbądź się zbędnych

kilogramów. popraw stan zdrowia i nastrój dzięki właściwemu

doborowi spożywanych produktów.

 

Dolegliwości hormonalne dotykają aż osiem kobiet na dziesięć. W książce znajdziesz informacje. wskazówki i rady. a także kilkadziesiąt wspaniałych i łatwych do przyrządzenia przepisów na potrawy. które mogą te dolegliwości złagodzić i sprawić. że poczujesz się lepiej.

Równowaga hormonalna jest konieczna. aby czuć się dobrze i zapobiegać chorobom. Dotyczy to wszystkich kobiet. a zwłaszcza tych w przedziale wiekowym 35-55 lat – gdy zmienia się poziom hormonów. a skutki stresu są bardziej odczuwalne. Dzięki właściwej diecie można wpływać na równowagę hormonalną. a tym samym zachować

31: https://woblink.com/ebook/mnich-tadeusz-bartos-145720u

Cena:


Mroczne pożądanie. Mroczne światło. Tom 1.5

Autor: T. M. Frazier

Drugi tom fenomenalnej serii Mroczne światło

Jake dokonał zemsty. a jego sumienie ma kolejną złą duszę na koncie. Jednak. kiedy Jake odbiera życie. podsyca też mrok. ten najciemniejszy w swoim sercu. Abby jeszcze nigdy nie widziała jego prawdziwej natury. w której nie brakuje zła.

Czy kobieta. która nadała jego życiu sens. przyjmie go do siebie z powrotem? Czy w końcu znajdą spokój i szczęście. którego tak naprawdę pragną?

Być może mieliby szansę znaleźć odpowiedzi na te pytania. jednak ich małe szczęścia przyćmi wkrótce zupełnie inny rodzaj mroku. kiedy do ich drzwi zapuka policja i być może w końcu Jake będzie musiał zapłacić za to. co zrobił.

__

‚A teraz weźcie głęboki oddech. ponieważ jeżeli przeczytaliście ‚Mroczną miłość’. z p

:

Cena:park avenue pdf pl, szósty po latach, generał w labiryncie, katarzyna michalak serie, mac edukacja omnibus, lubimy czyatć, książka erotyk pdf, rak nie jest chorobą pdf, schaffer psychologia rozwoju od dziecka do dorosłości pdf, requiem aeternam przybyszewski, normalni ludzie sally rooney, clausewitz o wojnie pdf, powieść katarzyny grocholi, narzeczona kiera cass pdf, czterogodzinne ciało, czerwony kaptur, książka titanic, libra.ibuk, akcje gromu, mirosław stec, książki dwujęzyczne polsko angielskie…