ISBN

ISBN

9788328709157: Wydawnictwo

Format

51.9: https://woblink.com/ebook/wakacje-1939-anna-lisiecka-153838u

Cena:


Tylko dla Twoich oczu

Autor: Katarzyna Ryrych

Koniec XVI wieku. Gdzieś w Polsce ojciec dwunastoletniego Jakuba przegrywa w kości kalekiego syna z wędrownym kuglarzem. Mistrz Avius – nowy opiekun chłopca. odkrywa w nim niezwykłą ciekawość świata i żądzę wiedzy. Uczy go wszystkiego. począwszy od sztuki czytania i pisania. aż do zrozumienia mechanizmów władzy. rządzących tym światem. Avius jest nie tylko kuglarzem. To członek tajnego stowarzyszenia. legitymujący się tajemniczym medalionem 007. Wypełnia sekretne misje na zlecenie możnych tego świata. Jakub pod okiem mistrza zdobywa wiedzę i doświadczenie. które w znacznym stopniu pozwalają mu uwolnić się od kalectwa. Odtąd będzie mu jednak towarzyszyło śmiertelne niebezpieczeństwo – wiedza. jaką zdobywa. ma swoją cenę…

Powieść Katarzyny Ryrych prowadzi czytelnika przez mroczne zaułki Krakowa i Pragi. Zaskakujące zwroty akcji i realistyczny koloryt tamtych czasów powodują. że trudno oderwać się od lektury.

Wydawnictwo: Literatura

Cena: 22.9


Kobieta. która nie odmieniła losów świata

Autor: Karina Obara

Prosty język. wielowątkowa intryga i dużo czarnego humoru przyniosą ulgę wszystkim zestresowanym.

Benita jest dziennikarką medialnej korporacji. Wyczerpana coraz gorszą jakością uprawianego fachu porzuca pracę. ale nie wie jeszcze. że firma ma wobec niej plany. które pomieszają jej szyki. Będzie musiała zmierzyć się z własną przeszłością pełną zabawnych przygód na całym świecie.

Przekonacie się. co robiła redaktor Benita Kluczman w gabinecie prezydenta Busha i jaką rolę odegrał w tym wszystkim rosyjski bimber. Poznacie też Miszę Krupowa. który uratował Jasira Arafata i odzyskał szczoteczkę do zębów Józefa Stalina. Raczej nie dowiecie się z tej książki. dlaczego smutny polski generał nigdy nie zdołał się uśmiechnąć. na pewno jednak zrozumiecie. dlaczego reszta kraju straciła poczucie humoru.

Książka pełna zabawnych i absurdalnych sytuacji. które nie miały prawa się wydarzyć. a jednak się wydarzyły. Polecam wszystkim. którzy nieustająco wierzą. że świat można zmienić. a najlepiej jest zacząć od siebie.

Magdalena Kawka. pisarka

Wydawnictwo: Replika

Cena: 28.9


Lore. Niegodziwi śmiertelnicy

Autor: Aaron Mahnke

Mrożąca krew w żyłach. zabawnie ilustrowana książka o najgorszych ludziach. którzy chodzili po świecie

Niektóre potwory są tylko wytworami naszej wyobraźni. zaś inne są równie rzeczywiste jak ciało i krew: ludzie pozornie tacy sami jak my. żyjący wśród nas. często niezauważani. czasem nawet podziwiani. dopóki ich niegodziwe czyny i tajemnice nie wyjdą na jaw.

W tym bogato ilustrowanym dziele gospodarza bestsellerowego podcastu znajdziecie opowieści o takich niesławnych postaciach. których zbrodnie przypominają nam. że prawda bywa bardziej przerażająca od fikcji. Aaron Mahnke przedstawia nam Williama Brodie. szanowanego szkockiego meblarza. wykorzystującego swój fach do żerowania na obywatelach Edynburga i skrywającego swoją zbrodniczą naturę pod maską szacownego obywatela. którego Robert Louis Stevenson opisał w swojej słynnej powieści jako doktora Jekylla i pana Hyde’a. Poznamy również H.H. Holmesa. nieuchwytnego oszusta. lepiej znanego jako postrach wystawy światowej w Chicago w roku 1893. podczas której przyjmował niczego nie podejrzewających gości do swojego koszmarnego ‚hotelu’… w którym znikali na zawsze. W tej galerii zbrodniarzy nie mogło zabraknąć również Beli Kissa. węgierskiego blacharza z upodobaniem do okultyzmu i przechowywania kobiecych zwłok w beczkach z benzyną…

Wypełniona opowieściami o najbardziej odrażających zbrodniarzach w dziejach. ta książka was przerazi. zmrozi do szpiku kości i każe się zastanowić. czy prawdziwe potwory nie czają się bliżej niż przypuszczacie!

„Prawda często bywa bardziej przerażająca od fikcji. czego Aaron Mahnke dowodzi. zagłębiając się świat ludowych wierzeń i mrocznych aspektów historii. aby odnaleźć ziarno prawdy. z którego wyrastają nasze lęki.

„Entertainment Weekly”

„W przeciwieństwie do wielu horrorów epatujących przesadnym realizmem. Mahnke opiera się na rzeczywistym folklorze i mitach. niegdyś uważanych za prawdę”.

„The Atlantic”

„Prowadzona przez Mahnkego narracja. przypominająca niesamowite opowieści snute przy obozowych ogniskach. jest jedyną w swoim rodzaju lekcją historii”.

„Esquire”

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 30


ISBN

9788366232501: Wydawnictwo

Format

44.9: https://woblink.com/ebook/ford-rezyser-michal-danielewicz-153953u

Cena:


C.k. kuchnia

Autor: Robert Makłowicz

C.k. kuchnia to nie tylko książka kucharska. lecz również opowieść o czasach. gdy Europa Środkowa stanowiła jedność pod berłem Habsburgów. Amatorzy kulinariów odnajdą na jej łamach 84 przepisy z tamtych czasów i tamtych ziem. od Adriatyku po Karpaty. Przepisy reprezentatywne dla dzisiejszych kuchni narodowych – węgierskiej. czeskiej. rumuńskiej. austriackiej. bośniackiej. słowackiej czy też północnowłoskiej – kiedyś zwanych po prostu c.k. kuchnią. Ci wszyscy. którzy nad gotowanie przedkładają historię. też nie powinni być zawiedzeni. Każdą kuchenną receptę poprzedzają bowiem krótkie historie. których bohaterami są monarchowie. arcyksiążęta. sławni wodzowie i herosi oręża. a także zwykli obywatele naddunajskiej monarchii. Niektóre z owych historii rzeczywiście miały miejsce. niektóre zrodzi

:

Cena:


Pasożyt wywołujący raka

Autor: Lebedewa Tamara

Rosyjska badaczka obaliła przyjętą tezę. że komórka nowotworowa jest komórką ludzką. Według obszernych badań wykazała. że za powstawanie zmian nowotworowych odpowiada pasożyt! Dzięki tej publikacji poznasz możliwe drogi infekcji oraz mechanizmy jego przenoszenia. Autorka omawia skuteczne sposoby zapobiegania zakażeniu. a także metody diagnozowania. Odkryjesz terapię. która pozwoli Ci wyeliminować intruza. Zgłębisz wskazówki żywieniowe niezbędne w walce z tymi niebezpiecznymi mikroorganizmami. oczyścisz wątrobę. jamę ustną. krew i limfę z toksyn uwalnianych przez pasożyta. Poznasz również sposoby na wzmocnienie odporności dzięki witaminom. mikroelementom oraz pierwiastkom. Nowa teoria – nowe szanse!

Wydawnictwo: Studio Astropsychologii

Cena: 3virginia woolf biografia, barbara skoczyńska, mężczyzna z tuszem na dłoni pdf, bill hybels, zwierzenia kontestatora, klub wielbłądów, euroregiony polski, historia wewnętrzna jelita, wydawnictwo 44 pl, adam szustak przeszłość, barbara bukała trening przed maturą, kosmos gombrowicz pdf, prus katarynka, upadek człowieka, praktyczny kurs języka angielskiego beata pawlikowska, valeria ksiazka, ibuk.libra.pl…