Tysiąc idealnych nut

Tysiąc idealnych nut

Autor: Drews C.G.

Beck nienawidzi swojego życia. swojej brutalnej matki. swojego domu. Nade wszystko jednak nienawidzi gry na fortepianie. do której zmusza go matka godzina po godzinie. dzień po dniu. On nigdy nie zagra tak idealnie jak ona. Ale Beck jest zbyt przestraszony. aby jej się przeciwstawić i ujawnić swoją prawdziwą pasję. którą jest komponowanie muzyki. Najmniejsza sugestia buntu z jego strony kończy się przemocą.

Kiedy Beck spotyka August. dziewczynę pełną życia. radości i energii. zaczyna budzić się w nim miłość i przebłyskuje w nim myśl o ucieczce przed bolesną egzystencją. Czy odważy się sięgnąć po wolność?

Wydawnictwo: Zielona Sowa

Cena: 20.9


Masakra ludzkości

Autor: Stephen Baxter

Błyskotliwa kontynuacja klasycznej Wojny światów H.G. Wellsa

Minęło czternaście lat od inwazji Marsjan. Ludzkość rozwinęła się. cały czas obserwując niebo. choć żyje w przekonaniu. że dysponuje wiedzą. jak można sobie poradzić z zagrożeniem ze strony Obcych. Marsjanie są nieodporni na ziemskie zarazki. Wojsko jest przygotowane. Poznanie urządzeń znalezionych w pozostałych po Marsjanach Machinach Bojowych oraz w walcach. w których przylecieli. pozwoliło dokonać ogromnego skoku technologicznego.

Gdy zaobserwowane zostają zjawiska świadczące o wystrzeliwaniu z Marsa kolejnych walców. nie ma powodu do niepokoju. Chyba. że zwraca się uwagę na słowa Waltera Jenkinsa. narratora powieści Wellsa. Jego zdaniem pierwsza inwazja była jedynie misją zwiadowczą. poprzedzającą prawdziwy najazd. a Marsjanie wyciągnęli wnioski z przegranej. zmienili metody działania i stanowią znacznie większe zagrożenie niż poprzednim razem.

Ma rację…

„Opowieść o inwazji Obcych. której życia przydają zarówno wybrana historia alternatywna. jak i wiarygodność sylwetek bohaterów… Cień Wellsa na pewno bije brawo w Walhalli science fiction”.

„Wall Street Journal”

„Świetna rozrywka. łącząca hołd z ekstrapolacją. Rozdziały u Baxtera to krótkie. ostre wstrząsy. Autor inteligentnie wykorzystuje wiele postaci stworzonych przez Wellsa i regularnie raczy tych czytelników. którzy dobrze znają jego twórczość intertekstualnymi aluzjami”.

„The Washington Post”

„Niezwykle wciągająca fabuła! Czuć. że to dzieło powstałe z prawdziwego zamiłowania. Nie znam innego żyjącego pisarza. który bardziej zasługiwałby na miano niż Baxter”.

„The Guardian”

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 38


Pieśni Kajetana Sawczuka

Autor: Kajetan Sawczuk

‚Młody chłopski poeta. który w tych trudnych. niemożliwych niemal do przezwyciężenia warunkach. wyśpiewał jednak górną pieśń swoją. posiadał duszę hartowną. o wysokiej moralnej próbie. Ciało zniszczało prędko. uległo nurtującej je chorobie. myśl jednak ani na chwilę nie zniżyła lotu; wyplątała się ona prędko z powijaków przymusowej ciemnoty i zaszybowała w przestwory niebosiężne; dotarła do krańca najgłębszych zagadek istnienia. ogarnęła całokształt dążeń społecznych i narodowych.’

‚Czy spełni się jednak to. o co wołał w namiętnym niemal uniesieniu: aby tę wolną Polskę odbudowały i utrzymały „dusze mądre a szlachetne“?’

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 3.9


ISBN

9788380875692: Wydawnictwo

Format

49.9: https://woblink.com/ebook/servant-leadership-w-praktyce-ken-blanchard-renee-broadwell-146809u

Cena: Renee Broadwell


ISBN

9788381255561: Wydawnictwo

Format

31.5: https://woblink.com/ebook/umiera-sie-tylko-raz-lech-z-zoledziowski-robert-dugoni-144677u

Cena:


Recepta na adrenalinę

Autor: Anna Mateja

To on odkrył adrenalinę. hormon strachu. walki i ucieczki – Napoleon Cybulski. jeden z największych fizjologów w dziejach medycyny. Gdyby zamiast na Uniwersytecie Jagiellońskim pracował na niemieckiej czy francuskiej uczelni. jego przełomowe odkrycia byłyby słynne na całym świecie.

Jest uważany za twórcę krakowskiej szkoły fizjologicznej. Wraz ze swoimi współpracownikami z Uniwersytetu Jagiellońskiego wykonał pierwsze na ziemiach polskich badania EKG i EEG. Dzięki nowatorskim doświadczeniom w dziedzinie elektrofizjologii wyjaśnił. w jaki sposób impulsy elektryczne pochodzące z nerwów wprowadzają w ruch mięśnie. Jako badacz ludzkiej psychiki rozważał istnienie nieświadomości jeszcze przed Freudem.

Cybulski był też głęboko zaangażowany w sprawy społeczne. Badał problem niedożywienia galicyjskich chłopów. był współzałożycielem pierwszego żeńskiego gimnazjum w Krakowie i zwolennikiem dopuszczenia kobiet do studiów medycznych. Jego współpracownik Odo Bujwid. znakomity polski bakteriolog. kierował pierwszym na ziemiach polskich zakładem szczepień metodą Ludwika Pasteura.

„Recepta na adrenalinę” to fascynująca opowieść o pasji. niezwykłym okryciu i poświęceniu nauce.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 29.9


PDF

146194: 19.7

https://woblink.com/product-publication/download/146194/pdf

:

Cena:


ISBN

9788324070299: Wydawnictwo

Format

37.99: https://woblink.com/ebook/zycie-zero-waste-katarzyna-wagrowska-146774u

Cena:złączeni pokusą pdf docer, sprawdzian z matematyki klasa 3 podstawowa, umysł mordercy, maciej muller, ginekolodzy tajemnice gabinetów pdf, testy z syzyfowych prac, błądząc po wall street chomikuj, preppy życie i śmierć samuela clearwatera. część 1 pdf, chemia analityczna pdf, polska droga do zniewolenia, media społecznościowe pdf, nietypowa matka polka pdf, przyroda klasa 4 sprawdziany dla ucznia, piotr palka, tomasz awłasewicz, zinterpretuj fraszkę do gór i lasów, adam bahdaj kapelusz za 100 tysięcy, fałszerze pieprzu, agnieszka tyszka książki, choroba jako metafora…