Niemcewicz od przodu i od tyłu

Niemcewicz od przodu i od tyłu

Autor: Karol Zbyszewski

Karol Zbyszewski (1904-1990) – prozaik. publicysta i satyryk. Ukończył historię na Uniwersytecie Warszawskim. Publikował m.in. w wileńskim „Słowie”. „Prosto z mostu”. „Czasie”. Walczył w Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie. Po wojnie pozostał w Anglii. przez czterdzieści lat pracował w londyńskim „Dzienniku Polskim”.

Zasłynął kontrowersyjną książką Niemcewicz od przodu i tyłu. która była jego niedoszłą pracą doktorską. nieprzyjętą przez Uniwersytet Warszawski (wyd. 1939). Jest ona dobrze udokumentowaną dziennikarską satyrą. pamfletem na XVIII-wieczną Polskę w przededniu jej upadku.

Autor nie oszczędza nikogo ze znanych osobistości epoki: wyśmiewa z równą werwą polityków ze zwalczających się obozów.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


ISBN

9788377854341: Wydawnictwo

Format

30: https://woblink.com/ebook/bridget-jones-szalejac-za-facetem-szalejac-za-facetem-helen-fielding-9512u

Cena:


ISBN

9788365979513: Wydawnictwo

Format

29: https://woblink.com/ebook/amerykanska-ksiezna-sapieha-virgilia-142651u

Cena:podręcznik do fizyki, zanim zostaliśmy nieznajomymi pdf, piękne zapomnienie, huizinga jesień średniowiecza, morderstwie w orient expressie lektor, ostatni żywy świadek, osobowość inspektor, strona z ebookami, rachunek kosztów i rachunkowość zarządcza, matthew syed, graboń, paulo coelho 11 minut, królowa cieni pdf, zaczynaj od dlaczego. jak wielcy liderzy inspirują innych do działania, olo na atlantyku, łukasz zamojski…