Gdyby ulica Beale umiała mówić

Gdyby ulica Beale umiała mówić

Autor: James Baldwin

Harlem. Nowy Jork. Tish i Fonny byli razem zawsze. Dorastali w jednej dzielnicy. w jednej społeczności. a ich miłość rosła wraz z nimi. Niepostrzeżenie stała się dla nich najważniejsza. I chociaż nie mają nic prócz siebie. Tish wierzy. że będą żyli długo i szczęśliwie. W przeddzień ślubu Fonny zostaje oskarżony o gwałt. Ma mocne alibi. ale jest czarny. Tish zrobi wszystko. by wyciągnąć go z więzienia.

Najwyższej klasy literatura. Baldwin w ujmująco prosty sposób podejmuje trudny temat rozpaczliwej bezradności wobec wyrządzanych krzywd. Rozgrywająca się w latach 70. powieść nie traci na aktualności. Zmusza do refleksji i wzbudza emocje. od których nie sposób się uwolnić.

‚Kiedy dwoje się kocha naprawdę. wszystko. co się między nimi dzieje. ma w

36.9: https://woblink.com/ebook/pozlacane-wilki-marta-duda-gryc-roshani-chokshi-143929u

Cena:


Serce jak głaz

Autor: Diana Palmer

Ren Colter należy do najbogatszych osób w okolicy. ale nie afiszuje się z majątkiem. Zamknięty w sobie i zdystansowany. leczy rany po nieudanym związku. Kiedy pod wpływem impulsu proponuje pomoc nękanej przez stalkera Meredith. w kolejnej sekundzie jużżałuje tej decyzji. Ta drobna. śliczna blondynka budzi w nim instynkt opiekuńczy. a przecież po tym. jak porzuciła go narzeczona. Ren postanowił zamienić serce w kamień. Jakby zapomniał. że uczucia rządzą się swoimi prawami i czasami nie ma sensu z nimi walczyć.

Wydawnictwo: Harper Collins Polska

Cena: 24.99


Migawki

Autor: Claudio Magris

Świat w migawkach. Nowa książka jednego z mistrzów europejskiej literatury

Nasza współczesność. jej wady i cnoty pod piórem włoskiego mistrza z Triestu. Przez 17 lat. od 1999 roku po 2016 Claudio Magris. wybitny prozaik. eseista. krytyk literacki i tłumacz. dokumentował codzienność. tworząc krótkie zapiski – migawki – odnośnie małych i dużych wydarzeń z życia publicznego i prywatnego. polityki. sztuki. podróży. własnych przeżyć. sposobów mówienia. ekspresji i zachowania. Z tych błyskotliwych tekstów. porównywalnych do najlepszych felietonów Umberta Eco. wyłania się mała komedia ludzka. fresk naszych nerwic i tików kreślony bez moralizowania. czasem z czułością. a czasem z ironią.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 29.9


Dzienniki. 1988–1996. Tom 3

Autor: Wiktor Woroszylski

Wiktor Woroszylski – poeta. prozaik. tłumacz literatury rosyjskiej. Początkowo związany z socrealizmem. później – po osobistym doświadczeniu pacyfikacji Węgier w 1956 roku – coraz bardziej krytyczny wobec systemu. W latach 70. i 80. związany z opozycją demokratyczną – współpracownik KOR. redaktor „Zapisu”; internowany po wprowadzeniu stanu wojennego.

Tom 3 obejmuje czas przełomu. Jest zapisem drogi od Peerelu do III RP. przedstawia zmiany zachodzące nie tylko w wymiarze politycznym czy społecznym. ale także mentalnym. Autor – z coraz większym dystansem. ale i niezwykłą wyrazistością – dostrzega i nazywa procesy. które legły u fundamentów III RP. a ze skutkami których przychodzi nam się mierzyć współcześnie.

Ten dziennik to dla powojennej historii Polski świadectwo z

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 37.9


Krocząc wśród cieni

Autor: Christopher KY

Pewnego dnia natknąłem się na wiedzę. dzięki której pokonałem strach. lęki i brak akceptacji. Zdecydowałem. że zaryzykuję i wyruszę w samotną podróż. o jakiej nigdy mi się nie śniło. Za wszelką cenę po prostu chciałem być szczęśliwy.

Historia oparta na faktach.

Przez tragiczne wydarzenia z dzieciństwa straciłem wiarę w życie i popadłem w głęboką depresję. Stałem się pustym oraz zagubionym człowiekiem. który nie miał w sobie za grosz ciepła. Myślałem. że podróżowanie. realizowanie marzeń czy bycie szczęśliwym zarezerwowane jest tylko dla nielicznych.

Wierzę. że moja historia wyzwoli i zmotywuję także Ciebie. byś ostatecznie pokonał przeciwności. a przede wszystkim wygrał wewnętrzną wojnę o samego siebie i świadome życie.

12: https://woblink.com/ebook/aremil-iluzjonistow-opowiesci-alicja-makowska-143947u

Cena:


Kwintesencja Q. Potwory z ciemności. Tom 2

Autor: Pepper Winters

Mroczna kontynuacja grzesznej serii Potwory z ciemności!

Q uważa się za potwora. a demony Tess potęgują jego własne. Każdego dnia walczy o to. aby nie stać się takim potworem. jakim był jego ojciec.

Kiedy kobieta wraca do jego życia. jest gotowy dla niej zabijać. tak jak robił to w przeszłości. Jednak nie wie. czy potrafi dla niej kochać.

Tess przysięga zemstę na mężczyznach. którzy ją porwali i sprzedali. a Q obiecuje. że rzuci ich trupy do jej stóp. Jeżeli ma być potworem. to będzie jej potworem.

Przecież w każdym mroku jest szansa na światło.

__

„Pepper Winters powiedziała mi. że jestem królową mrocznych romansów. Po przeczytaniu Kwintesencji Q uważam. że zostałam zdetronizowana. Świetna robota!!!” – Aleatha Romig. bestsellero

52.99: https://woblink.com/ebook/kwestia-rosyjska-serhii-plokhy-143954u

Cena:diagnoza w resocjalizacji wysocka pdf, geografia repetytorium, zimowla dominika słowik, juliusz wern, cham niezbuntowany audiobook, dyscyplina w wojsku, dziewczęta z nowolipek książka, jeske, civilization 6 poradnik, łukasz wicherek, andrzej milecki, jaruzelska monika anna, dale carnegie książki, malowany ptak audiobook, kierkegaard filozofia, zwiadowcy 15, lejb fogelman, kontratyp audiobook, bezsilność, audiobooki religijne, marta leśniakowska, rzeźnik z niebuszewa książka…