Koniec samotności

Koniec samotności

Autor: Janusz Leon Wiśniewski

Kontynuacja „Samotności w Sieci”. książki-fenomenu.

Główni bohaterowie „Końca samotności” to nowe pokolenie. Kuba i Nadia również poznali się dzięki Internetowi. ale… w klasztorze. Ich związek jest całkowitym przeciwieństwem chłodnej relacji łączącej rodziców Kuby.

Wszystkie postaci nieoczekiwanie połączy jedna książka. a historia Nadii i Jakuba nabierze niespodziewanego. wręcz kryminalnego tempa.

Wydawnictwo: Wielka Litera

Cena: 32.9


Napoleoński amok Polaków

Autor: Sławomir Leśniewski

Poczuj ducha epoki napoleońskiej i przekonaj się. jaką rolę odegrali w niej Polacy

Kim naprawdę był Napoleon: wybitnym i uwielbianym wodzem czy bezwzględnym dyktatorem?

Czy u jego boku Polacy mogli zdobyć trwałą niepodległość?

Chciał hojnie wynagrodzić ich „wierność do końca”. czy tylko cynicznie wykorzystać?

Czy bez „swoich Polaków” odniósłby podobne sukcesy?

Sławomir Leśniewski. popularyzator historii i autor bestsellerowych książek historycznych z właściwą sobie lekkością i bezbłędnym wyczuciem charakteru epoki opisuje tworzenie polskich oddziałów zbrojnych oraz ich burzliwe losy u boku francuskiego wodza. Opierając się m.in. na wspomnieniach i pamiętnikach z lat 1796–1815. zabiera czytelnika na pola najważniejszych bitew podczas kampanii w Prusach. Hiszpanii. Rosji i Francji. kreśli barwne sylwetki dowódców i wojskowych. Pomimo nieukrywanej sympatii do Napoleona. autor nie boi się podkreślać również negatywnych skutków wzajemnej współpracy. błędów w kampaniach. niechęci i nieufności. jaką w niektórych kręgach budził przywódca.

To trzecia po Potopie. Czasie hańby i sławy 1655-1660 i Drapieżnym rodzie Piastów popularyzatorska książka Leśniewskiego. która przybliża klimat jednej z najbardziej fascynujących epok w historii.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 34.9


ISBN

9788381770217: Wydawnictwo

Format

27.9: https://woblink.com/ebook/niebo-nad-amsterdamem-agnieszka-zakrzewska-178166u

Cena:


Iwan Konwicki. z domu Iwaszkiewicz

Autor: Tadeusz Konwicki

Trudno uwierzyć. że charakterny i złośliwy kot Iwan nie jest wytworem literackiej fantazji Tadeusza Konwickiego. lecz pełnoprawnym członkiem rodziny Konwickich. przez osiemnaście lat zamieszkałym przy ulicy Górskiego w Warszawie. O jego względy zabiegali Dygat i Holoubek. w stanie wojennym dostawał zagraniczne paczki ze smakołykami. a całkiem niedawno jego życie stało się podstawą musicalu-horroru Zwierzoczłekoupiory.

„Ja się o niego troszczyłem. a on się troszczył o mnie. Jakaś jego obecność nadal trwa. I w tym nie ma żadnej bujdy’.

Kultowe teksty Tadeusza Konwickiego i ilustracje Danuty Konwickiej układają się w zupełnie nową książkę. ukrytą przez Tadeusza Konwickiego w jego najsłynniejszych powieściach. Genealogię Iwana rekonstruuje pra

Wydawnictwo: Znak

Cena: 11.9dieta przeciwnowotworowa, sanditon online pl, dziura krzyżówka, niedostosowanie społeczne pdf, zaburzenia przywiązania u dzieci i młodzieży, matematyka z pomysłem klasa 6 sprawdziany pdf, tylko ze mną abbi glines pdf, ks. prof. waldemar chrostowski, yuval noah harari sapiens, dotknięcie anioła, człowiek nietoperz jo nesbo, mikołajek goscinny, ibsen dom lalki, iniemamocni 2 peb, zdzisław skrok, sw weronika giuliani, malcolm gladwell błysk, till lindemann wiersze, położnictwo i ginekologia…