ISBN

ISBN

9788324057405: Wydawnictwo

Format

39.99: https://woblink.com/ebook/epidemia-sonia-shah-147877u

Cena:


Ukraina. Minibook

Autor: autor zbiorowy

Społeczne mini-przewodniki miesięcznika ‚Znak’. Czy Ukraina jest państwem między Wschodem a Zachodem? Dlaczego ten kraj jest tak mocno podzielony? Co determinuje podziały? Skąd Ukraina czerpie swoje bogactwo kulturowe? Jak kształtowały się wzajemne relacje Polaków i Ukraińców? Co jest źródłem polsko-ukraińskich stereotypów. Odpowiadają Stefan Wilkanowicz i Mychajło Kirsenko | Janusz Radziejowski | Jarosław Hrycak

Wydawnictwo: Znak

Cena: 4.99


O miłości

Autor: Charles Bukowski

Dopełniający tryptyk („O pisaniu” i „O kotach”) tom „O miłości” to zbiór poezji zarazem surowej i delikatnej. portretujący Starego Świntucha w chwilach największej słabości i gwałtownej zawziętości. w dziedzinie bliskiej każdemu z nas.

Charles Bukowski był człowiekiem pełnym pasji i niespokojnym. przez jednego z wydawców nazywanym wręcz „płomiennym szaleńcem”. W „O miłości” widzimy Bukowskiego zmagającego się z zawiłościami i uniesieniami miłości. żądzy i namiętności. Krążący pomiędzy brutalnością i łagodnością. wrażliwością i oschłością. Bukowski odsłania miriady odcieni miłości – jej egoizm i narcyzm. jej nieprzewidywalność. niepojętość i udrękę. i wreszcie – jej prawdziwą radość. hart i moc odkupienia.

Bukowski pisze o miłości błyskotliwie i celnie – często dowcipnie. czasami z przekorą lub ulotną słodyczą. „O miłości” odsłania Bukowskiego jako mężczyznę i artystę; nieważne czy pisze o swojej córce. kochance. przyjaciołach czy pracy. Miłość jest dla Bukowskiego pryzmatem. przez który patrzy na świat i który pozwala nie tylko widzieć go w całej wspaniałości i grozie. ale też odnaleźć w nim swoje miejsce. W swych obserwacjach pozostaje niezmiennie boleśnie szczery. wzruszająco otwarty i refleksyjny. „Moja miłość jest kolibrem. który na cichą chwilę przysiadł na gałęzi”. pisze Bukowski. „podczas gdy kot właśnie się zakrada”.

Brutalnie szczere. przeszyte humorem i patosem. „O miłości” odkrywa najbardziej osobiste i wrażliwe oblicze Bukowskiego.

Wydawnictwo: Oficyna Literacka Noir sur Blanc

Cena: 23


Może pora z tym skończyć

Autor: Iain Reid

Będziecie się bać przez cały czas. Nie wiedząc dlaczego.

Na podstawie powieści powstał film w reżyserii Charliego Kaufmana (‚Być jak John Malkovich’. ‚Zakochany bez pamięci’. ‚Adaptacja’. ‚Niebezpieczny umysł’). W rolach głównych Jessie Buckley. Jesse Plemons. David Thewlis i Toni Collette.

Fenomenalnie skonstruowana. wściekle inteligentna powieść łącząca elementy thrillera psychologicznego i horroru. gwarantująca napięcie nie z tej ziemi!

Ona i on wyruszają w podróż samochodem. To ma być pierwsza wspólna wizyta u jego rodziców. On diablo inteligentny. szczerze zakochany. ona jeszcze nie jest pewna swoich uczuć. Spotkanie przebiega w dziwnej i mocno niepokojącej atmosferze. która z minuty na minutę coraz bardziej się zagęszcza…

Dziwna. intrygująca i mroczna opowieść o meandrach ludzkiej psychiki. Fascynująca rzecz o samotności. strachu i pogmatwanych relacjach. o emocjach. tożsamości. pamięci. prawdzie i fałszu. Coś dla miłośników seriali ‚Twin Peaks’. ‚Stranger Things’ i filmów Davida Lyncha.

Cytaty i rekomendacje:

Genialnie pokręcona. koszmarna wyprawa w głąb kruchych osobowości młodych kochanków. Moje klimaty!

Charlie Kaufman. reżyser ‚Zakochanego bez pamięci’ i ‚Adaptacji’

Reid łączy napięcie z filozofią. psychologią i grozą. a całość wieńczy wstrząsającym. mrożącym krew w żyłach zakończeniem. Tę stale zaskakującą powieść trzeba przeczytać kilkakrotnie.

‚Publishers Weekly’

Ten skromny objętościowo debiut jest nokautującym psychologicznym ciosem: pełna zwrotów akcji fabuła i zakończenie. które zapiera dech.

‚Library Journal’

Nad stronami ‚Może pora z tym skończyć’ unosi się nie tylko duch Davida Cronenberga. ale i samego Stephena Kinga. Nawarstwienie tajemnic w tej książce każe ją przeczytać co najmniej jeszcze raz – niespiesznie i uważnie. Może i nie objawią się kolejne sekrety bohaterów. ale psychologiczne terytorium ich podróży jest równie pełne mrocznych niespodzianek jak czarna dziura.

‚Chicago Tribune’

Kunsztowna opowieść Reida igra z naturą tożsamości. a atmosferę grozy osiąga w sposób naturalny: buduje mury z misternie układanych warstw duchowej udręki. aż spoza tych nieprzeniknionych ścian nie sposób już uciec.

‚Kirkus Reviews’

Oto rzeczy prawie pewne o Może pora z tym skończyć’: po pierwsze. przeczytacie tę książkę szybko. Naprawdę szybko. W jeden wieczór lub popołudnie. Porywa nieubłaganie – jak już zaczniecie. nie będziecie mogli się zatrzymać. Po drugie. gdy dotrzecie do końca i pojmiecie znaczenie tych ostatnich stron. nie będziecie mogli przestać o niej myśleć. Znajdzie sobie miejsce w waszych sercach. myślach i na jakiś czas tam zostanie – na kilka dni. tygodni. miesięcy bądź (jak w moim przypadku) na całe życie. Owszem. jest aż taka dobra.

Craig Davidson [Nick Cutter]. autor ‚Cataract City’ i ‚The Deep’

Portrety psychologiczne bohaterów zostały starannie opracowane. a zanim dotrzemy do szokującego zakończenia. czeka nas kilka pełnych grozy zwrotów akcji. Błyskotliwa i niecodzienna konstrukcja tej opowieści powinna przypaść do gustu zarówno wielbicielom thrillerów psychologicznych. jak i fanom horrorów. Mroczny i fascynujący debiut. który mocno daje w kość. ale też nie można się od niego oderwać.

‚Booklist’

Niby nie powinno zaskakiwać. że finał książki tak wciągającej. odmiennej i zakręconej okazuje jeszcze dziwniejszy. niż literacka podróż. która do niego przywiodła… ale i tak jest to zaskakujące. Powieść Reida to samochodowa wyprawa do samego jądra grozy.

Sjón. autor ‚Skugga Baldur. Opowieść islandzka’

Gdy raz zatopi w was pazury. już ich nie wyciągnie. Każde słowo w tej powieści jest na swoim miejscu i już od tego po plecach pełzną dreszcze grozy. Thriller psychologiczny. który zepsuje wam noc. i jest to z naszej strony jak największy komplement.

‚Bookish’

Sądzę. że nie wiem. co o tej książce sądzić. poza tym. że jest olśniewającą. rewelacyjnie skonstruowaną opowieścią w stylu Hitchcocka i że po takiej dawce dreszczy obgryzione paznokcie trzeba będzie ratować u manikiurzystki. Niezwykła. jakże wyjątkowa historia. zaraz po jej przeczytaniu naszła mnie myśl: ‚szalony strzał. ale prosto w dziesiątkę’.

‚The Huffington Post’

Piekielnie inteligentna. trzymająca w napięciu. emocjonująca i prawdziwie zapadająca w pamięć powieść. która rozkręca się niespiesznie. ale za to mistrzowsko. Reid znalazł sposób. by ożywić w nas dawne strachy.

‚The Los Angeles Review of Books’

Powieść Iaina Reida ‚Może pora z tym skończyć’ prześladuje mnie długo. długo po tym. jak skończyłem ją czytać.

‚Larry King’

W trakcie lektury nie da się stwierdzić. czy to horror. romans czy może nawet opowieść o wampirach. Powieść miesza gatunki i zachwycająco zbija z pantałyku. Jest przy tym inteligentna i aż do samego końca trzyma w niepewności.

‚Vancouver Sun’

Dawno nie było tak brawurowego i oryginalnego thrillera.

‚The Chicago Tribune’

Wiemy. kto w tym roku otrzyma literacką Nagrodę Nobla!

‚Better Homes & Gardens’

Iain Reid jest autorem dwóch znakomicie przyjętych przez krytykę pozycji niebeletrystycznych: ‚One Bird’s Choice’ i ‚The Truth About Luck’. którą dziennik ‚Globe and Mail’ zaliczył do grona najlepszych książek roku 2013. Reid publikował też w wielu północnoamerykańskich czasopismach. między innymi w ‚The New Yorker’. ‚The Globe and Mail’ i ‚National Post’. W roku 2015 otrzymał kanadyjską RBC Taylor Emerging Award Writer.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 30.4


Właśnie tak!

Autor: Anna Szafrańska

Miłość znajdziesz tam. gdzie najmniej się jej spodziewasz

Dwudziestoczteroletnia Stefania doskonale wie. jak smakuje sukces. Skończyła z wyróżnieniem studia dziennikarskie. pracuje w prestiżowym piśmie kobiecym. a jej książki cieszą się niesamowitą popularnością wśród nastolatek. Stać ją na mieszkanie w centrum Warszawy. dobry samochód i markowe ciuchy.

Kiedy z rodzinnej Drzewicy. z której wyjechała jako nastolatka. przychodzi zaproszenie na ślub jej kuzynki. uznaje. że jest już dość silna. by zmierzyć się z traumą z przeszłości. od której uciekła do stolicy. Ten nieoczekiwany powrót do przeszłości okaże się dla niej początkiem czegoś nowego. Czegoś. na co czekała przez całe życie.

Właśnie tak! pozornie wydaje

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 34.99


Sekretne życie pszczół

Autor: Sue Monk Kidd

Najsłynniejsza książka Sue Monk Kidd. autorki bestsellerowych Czarnych skrzydeł.

Pachnąca miodem. ciepła. wzruszająca i przerażająca zarazem opowieść o konfliktach na tle rasowym i kobiecej przyjaźni ponad podziałami. Lily jest biała. ma 14 lat. oschłego. agresywnego ojca i olbrzymie poczucie winy. Przed dziesięcioma laty przez przypadek zastrzeliła swoją matkę. Spokój pomagają jej odzyskać noszące imiona letnich miesięcy. czarnoskóre mieszkanki pewnej pasieki w Tiburon. gdzie Lily trafia. jadąc śladami mamy. Ale nawet ten niezwykły azyl. gdzie pszczoły wiodą swoje sekretne życie. nie chroni przed światem zewnętrznym. Najważniejsza jest wiara w siebie…

Zekranizowana z sukcesem niezwykła książka przetłumaczona na 36 języków. sprzedana w samych Stanach Zjednoczonych w nakładzie ponad 6 milionów egzemplarzy. opowiada o przerażającej codzienności stanów południowych Ameryki połowy lat sześćdziesiątych XX wieku. kiedy niewolnicy odzyskali już wolność. ale tylko na papierze.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 34.9


Format

EPUB.MOBI: 154072

https://woblink.com/ebook/pasterz-frederick-forsyth-magdalena-slysz-154072u

:

Cena:szkice piórkiem bobkowski, krechowiecki anatomia pdf, pieśń legionów polskich we włoszech, do wszystkich chłopców, których kochałam 3, stiega larsson, ostatnia misja asgarda, gatunek 5, waldemar zubrzycki, wyspa minecraft, stan lee człowiek marvel, ambiwalencja emocjonalna, dobre matki, gaudi książka, sprawdzian klasa 2 polski, blondynka w paragwaju, tess gerritsen ostatni który umrze, gra endera audiobook, teksty ikoniczne, dobra książka fantasy, grecja. gorzkie pomarańcze, jak pokonać nerwicę, nauka rysowania pdf, siedem sióstr tom 1…

2021 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin