Cokolwiek powiesz. nic nie mów

Cokolwiek powiesz. nic nie mów

Autor: Patrick Radden Keefe

‚Cokolwiek powiesz. nic nie mów’ – “Kłopoty” w soczewce irlandzkiej rodziny

Grudzień 1972 roku. Jean McConville – matka i wdowa zostaje wyciągnięta ze swojego domu w Belfaście. Porwana przez zamaskowanych napastników. zabrana w nieznanym kierunku. Po latach od tragicznego dnia. okazuje się. że za porwaniem stoi IRA. która wydała na nią wyrok śmierci za donosicielstwo. McConville i członkowie jej rodziny byli ofiarami Kłopotów – krwawego konfliktu między republikanami i lojalistami. The Troubles to wydarzenia. które przez ponad trzy dekady zbierały krwawe żniwo w jednolitej wówczas Irlandii Północnej.

P. R. Keefe analizuje wydarzenia sprzed lat

Patrick Radden Keefe w książce ‚Cokolwiek powiesz. nic nie mów‚ przytacza losy McConville. Śledzi również poczynania tych. którzy odpowiadali za jej zniknięcie – bojowników IRA. Szczególnie pieczołowicie sprawdza losy sióstr Dolours i Marian Price. Próbuje poznać ich historię. zrozumieć. jak kształtowały się i zmieniały ich poglądy.

Radden Keefe podejmuje się prób odpowiedzi na pytania: czy można usprawiedliwić działalność zbrodniczą IRA? Dlaczego brytyjskie siły specjalne prowadziły równie brutalną wojnę? Dlaczego niewinni obywatele Republiki Irlandii i Irlandii Północnej muszą do dziś borykać się z falami terroryzmu?

Więcej na temat The Troubles i współczesnego kształtu Irlandii Północnej znajdziesz w reportażu ‚Belfast. 99 ścian pokoju‚ polskiej iranistki i tłumaczki. Aleksandry Łojek.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 43.9


ISBN

9788366570566: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/swiatlo-w-jej-oczach-karolina-wilczynska-194561u

Cena:


Melodia mgieł dziennych

Autor: Marta Bijan

Świat muzyki. sztuki i uzależnień na tle hipnotyzującej Warszawy pełnej dźwięków

Es ma trzydzieści dwa lata i jest menadżerką młodszej od siebie Melodii – najpopularniejszej wokalistki w kraju. Ich z pozoru niewinne spotkanie na parkingu wytwórni muzycznej wywołuje lawinę zdarzeń i zamienia się w niepokojącą relację. która nieuchronnie zmierza do mrocznego finału.

Gorzka powieść wywołująca niemal namacalne uczucie dyskomfortu. To historia o marzeniach. które okazały się być początkiem drogi do samego piekła.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece

Cena: 13.45


Geniusz ptaków

Autor: Ackerman Jennifer

Od dziś „ptasi móżdżek” nabiera nowego znaczenia!

Autorka przedstawia najnowsze odkrycia naukowe dotyczące niezwykłych ptasich zdolności. ubarwiając opowieść licznymi anegdotami. Jak się okazuje. poza doskonałą orientacją w terenie czy umiejętnością korzystania z narzędzi. zwierzęta te wykazują ogromną inteligencję społeczną. Potrafią zwodzić. manipulować i podsłuchiwać. Wzywają świadków. gdy odkryją śmierć swoich pobratymców. opłakują zmarłych i całują na pocieszenie. A niektóre potrafią nawet rozpoznać swoje odbicie w lustrze. To idealna lektura nie tylko dla miłośników ptaków. ale także dla wszystkich ciekawych otaczającego nas świata.

Czy wiesz. że…?

 • Czarnowron zdobywa swoje ulubione orzechy. kładąc je n

  39.99: https://woblink.com/ebook/anglicy-magdalena-rabsztyn-aniol-matt-rudd-195607u

  Cena:


  Procedury magazynu typu call-off stock – zmiany od 1 lipca 2020 r.

  Autor: Tomasz Krywan

  Publikacja omawia kompleksowe zasady rozliczania transakcji wewnątrzwspólnotowych po zmianach od 1 lipca 2020 r. Od 1 lipca 2020 r. wprowadzono bowiem nowe regulacje dotyczące procedury magazynu call-off stock. które zastąpiły istniejące dotychczas uproszczenia w zakresie magazynów konsygnacyjnych. Według nowych zasad przemieszczenie przez polskiego podatnika towarów stanowiących część majątku jego przedsiębiorstwa do innego państwa członkowskiego w ramach tej procedury nie jest uznawane za nietransakcyjne przemieszczenie towarów rozliczane jako WNT i WDT w momencie dostarczenia towarów do magazynu. Podatnik nie musi więc rejestrować się w kraju. do którego przemieszczono towary. Późniejszy sposób rozliczenia zależy od tego. kiedy na nabywcę

  19.9: https://woblink.com/ebook/zwolnienia-grupowe-pracownikow-procedura-postepowania–194661u

  Cena:  pokrzyk puzyńska pdf, jan mertka, opium w rosole motywy, kalkulacje, zatrzymaj hashimoto chomikuj, maja lunde, zapasy styl wolny, rozprawa o metodzie kartezjusz, kapitanowa, cham niezbuntowany audiobook, heroes 6 rozwój bohatera, poradnik nastolatki, praesens historicum, zawsze w porę krawczyk, streszczenie tanga, kompedium wiedzy, wołanie w górach pdf, bartosz scheuer, rzeźnia nr 5, układ nerwowy test pdf, fit słodkości kinga paruzel, sprawa chrystusa online…

2022 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin