Pracowite wakacje w Rzymie

Pracowite wakacje w Rzymie

Autor: Monika Lech

Andrea Niwiński jest trzydziestoletnią przedstawicielką naszego gatunku: Homo Sapiens Sapiens. natomiast Alex Fitzwilliam zdecydowanie nie zalicza się do ludzkiej populacji naszej planety. Jego miejsce jest wśród Nadnaturalnych. jest bowiem Zmiennym.Zmęczeni po afrykańskich przygodach. mieli zamiar cieszyć się spokojnymi i zasłużonymi wakacjami w Krakowie. Planowali nieśpiesznie odkrywać. czym dla nich jest ‚bycie razem’. co to znaczy ‚kochać’. jak przestać się bać bliskości i jak nie zabić przyjaciół z dzieciństwa.Tymczasem musieli pojechać do Rzymu. I na pewno nie na wakacje.To znaczy. Andrea musiała. Alex się załapał. Na własną prośbę. Bez możliwości sprzeciwu którejkolwiek ze stron.W Wiecznym Mieście spotkali wielu szaleńców. ale największym z nich niewątpliwie był Alfa Watahy Rzymu –

:

Cena:


Wybrańcy

Autor: Veronica Roth

Veronica Roth powraca w wielkim stylu!

Cykl „Niezgodna” podbił serca czytelników na całym świecie. Teraz Veronica Roth powraca – silniejsza niż kiedykolwiek przedtem – z nową dylogią dla młodych dorosłych.

Wybrańcy zaczynają się tym. czym inne powieści się kończą – zwycięstwem bohaterów nad potężnym przeciwnikiem. Piętnaście lat wcześniej piątka zwykłych nastolatków została wskazana proroctwem do walki z Mrocznym – potężnym bytem niosącym zniszczenie Ameryce. Mroczny zrównał z ziemią całe miasta i zamordował tysiące ludzi. Wybrańcy. bo takie miano zyskała piątka nastolatków. poświęcili wiele. by go pokonać. Po upadku Mrocznego świat wrócił do normalności… dla wszystkich poza nimi. Bo co można zrobić. jeśli jest się jednym z pięciu celebrytów. z wykształceniem obejmującym jedynie magiczne zniszczenie. kiedy nie ma już na nie zapotrzebowania? A może jednak jest?

W sposób niezrównany. nowatorski i niesamowicie wciągający Veronica Roth wraca do swoich korzeni i korzystając z najlepszych elementów takich gatunków. jak urban thriller. science fiction i fantasy. tworzy silną bohaterkę. która jest gotowa poświęcić wszystko w walce o przyjaźń i… miłość.

Choć na dynamiczną fabułę książki składają się magia i wartka akcja. to właśnie pogłębione portrety bohaterów imponują o wiele bardziej. Roth analizuje przyszłość. która czeka uwielbianych i rozsławionych nastoletnich bohaterów. wkraczając z przytupem w świat fantastyki dla dorosłych.

„Kirkus”

Stworzona z wielką wyobraźnią. niesamowita i pełna zwrotów akcji opowieść. która prowadząc przez zawiłe labirynty magii i wojny. trafia wprost do serca.

Diana Gabaldon. autorka serii „Outlander”

W Wybrańcach Veronica Roth osiąga wyżyny wirtuozerii. tworząc hybrydę thrillera/fantasy/science fiction. jakiej nigdy dotąd nie czytałem. Historia eksbohaterów. którzy mierzą się z traumami z przeszłości. pokazuje. z czym wiąże się ratowanie świata oraz jak wygląda ciemna strona przeznaczenia.

Blake Crouch. autor Rekursji

Wydawnictwo: Media Rodzina

Cena: 28


Nie czyń zła

Autor: Foroohar Rana

„Nie czyń zła” to pierwsza korporacyjna zasada Google’a przyjęta w czasach jego młodości. kiedy kolorowe logo wciąż wyrażało utopijną wizję przyszłości. w której nikt nie miał wątpliwości co do tego. że technologia uczyni świat lepszym. bezpieczniejszym i dostatniejszym miejscem. Niestety. dawno minęły czasy. kiedy Google. jak i większość firm Big Tech. działał w zgodzie ze swoimi ideałami. Dzisiaj utopia. do której niegdyś dążyli. coraz bardziej przypomina dystopię – od cyfrowej inwigilacji i utraty prywatności przez szerzenie fałszywych informacji i mowę nienawiści po drapieżne algorytmy. których celem są bezbronni i słabi. oraz produkty. które zostały wymyślone w ten sposób. by manipulować naszymi pragnieniami.

Jak to się stało. że znaleźliśmy się w tym miejscu? W jaki sposób te prze

:

Cena:panny z wilka ksiazka, daniel kęszycki, joker brian azzarello, neurodydaktyka marzena żylińska, książki logistyka, ewa nowak markwitz, o tyranii timothy snyder, charli i cyferki, gramatyka polska pdf, jak nie dać się zmanipulować, czarnobyl. historia nuklearnej katastrofy, antyterrorysta, bogowie muszą być szaleni, cuda miłości jan andrzej morsztyn, niekończąca się historia książka, kryminały pdf za darmo, kolorowanie według cyfr, rozaniec z janem pawlem ii, książka pablo escobar…