Na moment przed świtem

Na moment przed świtem

Autor: Magdalena Wala

Magdalena Wala. autorka bestsellerowych powieści obyczajowych. powraca!

Dwie kobiety. dwie różne epoki. te same dylematy i tak podobne koleje losów…

Adriana jest nieszczęśliwa w małżeństwie. Pod wpływem historii zasłyszanej od sąsiadki. starej Ślązaczki Agnes. postanawia chociaż trochę zmienić swoje życie. W tym celu musi uzyskać przebaczenie mężczyzny. którego dawno temu skrzywdziła. pojednać się z rodziną oraz rozwikłać sekrety ze swojej przeszłości.

Na zmiany w życiu Adriany duży wpływ ma opowieść Agnes. Poznajemy ją na początku września 1939 roku. gdy dziewczyna żyje w Mysłowicach – mieście przyłączonym do III Rzeszy. Czeka ją niełatwa walka o zachowanie tożsamości oraz wierności własnym ideałom.

Adriana w opowieści staruszki znajduje podobieńs

Wydawnictwo: Replika

Cena: 31.9


Zapiski Oficera Armii Czerwonej

Autor: Sergiusz Piasecki

Satyra ta jest opisem polskiej rzeczywistości na Kresach. widzianej oczami ‚wyzwolicieli’. Sergiusz Piasecki w humorystycznej formie pokazał zderzenie się dwóch różnych światopoglądów. Pierwsze wydanie cieszyło się wielką popularnością na emigracji. Opinie czytelników zebrane w bibliotekach i czytelniach na obczyźnie bardzo korzystnie oceniały styl i język tej książki jako najlepszej po Kochanku Wielkiej Niedźwiedzicy. Sposób myślenia i zachowania krasnoarmiejców według opinii czytelników ściśle odpowiadał ‚wzorom’ zapamiętanym przez mieszkańców kresów wschodnich RP z ich spotkań z nimi w okresie wojny. Akcja książki odzwierciedla także polską tragedię – tak ludzką jak i kultury – pod zmieniającymi się okupacjami. na tle których ten czerwony ‚bohater’. zmieniał kolor zależnie

:

Cena:


Tygodnik Powszechny Moc czytania

Autor: Opracowanie zbiorowe

Z dumą przedstawiamy nowy „Tygodnik Powszechny Wydanie Specjalne”. „Moc czytania” to 170 stron rozmów z pisarkami i pisarzami. ich opowiadania oraz eseje. wiersze i wyznania literackie. 

Wywiady: Graham Greene. Orhan Pamuk. Maria Janion. Paul Auster. Mało? Opowiadania: Kornel Filipowicz. Stefan Kisielewski. Hanna Krall. Stanisław Lem. Weronika Murek. Czesław Miłosz. Sławomir Mrożek. Wciąż mało? Dorota Masłowska. Andrzej Stasiuk. Józef Tischner. David Remnick (redaktor naczelny ‚New Yorkera’). Jeszcze? Wiersze: Wisława Szymborska. Czesław Miłosz. Jstyna Bargielska. Stanisław Barańczak. Konstanty Ildefons Gałczyński. Marta Podgórnik. Ewa Lipska. Julia Hartwig. Adam Ważyk. Witold Wirpsza. Agam Zagajewski. No i ilustracje oraz komiksy: Mieczysław

24.9: https://woblink.com/ebook/dziady-adam-mickiewicz-21769u

Cena:


Wszystko da się ogarnąć

Autor: Forleo Marie

BESTSELLER „NEW YORK TIMESA’

Czasem trzeba wziąć się w garść. stanąć z podniesioną głową i głośno powiedzieć: wszystko da się ogarnąć! A potem można: naprawić pralkę. dokończyć rozwód (lub uratować związek). zmobilizować dzieci do sprzątania i zacząć być szczęśliwą.

Marie Forelo inspiruje i pomaga w trudnych sytuacjach życiowych milionom ludzi w wielu krajach. Uczy. jak radzić sobie z problemami. które w pierwszym momencie zdają się nas przerastać; jak dzielić je na mniejsze i ogarniać. Pokazuje. jak uwierzyć w siebie i swoje możliwości; jak odróżnić strach przed działaniem od ostrzeżeń intuicji (poprzez obserwowanie reakcji własnego ciała).

Forleo mówi: nie czekaj. aż będziesz gotowy. nie odkładaj niczego na później. działaj! Bo twoje życie jest tylko w twoich rękach. nikogo innego.

Dla wszystkich kobiet i mężczyzn. którzy właśnie stanęli na rozdrożu. czują się bezradni i zagubieni. ta książka jest jak wyciągnięcie przyjacielskiej ręki.

Nastawienie jest ważniejsze niż fakty. Ważniejsze niż przeszłość. wykształcenie. pieniądze. okoliczności. sukcesy i porażki. Ważniejsze niż to. co mówią. myślą czy zrobią inni. Ważniejsze niż wygląd. talent i umiejętności. To nastawienie przesądza. czy ci się powiedzie. czy nie: w pracy. w domu. w relacji z przyjaciółmi. w grupie. Wspaniałe jest to. że codziennie masz wybór. Możesz zdecydować. jakie dziś przyjmujesz nastawienie. Nie możesz zmienić faktów. Da się natomiast zmienić swoje nastawienie. Życie w 10% składa się z tego. co nam się przytrafia. a w 90% z tego. jak na to zareagujemy. Masz więcej władzy. niż ci się wydaje. Zawsze. Twój umysł to potężne. niezwykłe narzędzie pozwalające ci kształtować własną rzeczywistość.

(fragment książki)

Już sam tytuł mnie oczarował. a z każdą stroną rosło przeświadczenie. że to naprawdę wyjątkowa książka. Marie Forleo z olbrzymią dawką optymizmu i pozytywnej energii realizuje te same cele. które przyświecają mojej działalności zawodowej. Pokazuje ludziom. iż marzenia same się nie spełniają. że urzeczywistnia je człowiek. Wspiera wszystkich. którzy potrzebują inspiracji. motywacji i determinacji.

Ta książka konsekwentnie i bez ogródek udowodni ci. że na drodze do szczęśliwego. spełnionego życia stoisz wyłącznie ty i twoje przekonania. A jeśli czegoś nie robisz. dzieje się tak nie dlatego. że nie możesz. tylko że nie chcesz. Może to bolesne. ale uwierz mi – taka właśnie jest prawda!

JAKUB B. BĄCZEK. trener mentalny i biznesowy

Moją misją jest pomaganie kobietom w realizowaniu ich planów. Dlatego doceniam Marie. bo robi to z niebywałą energią. Wspiera nas w biznesie oraz w życiu codziennym. Pokazuje. że wszystko da się ogarnąć – jest wiarygodna i inspirująca. I ja jej wierzę!

JOANNA SUCHOCKA. mentorka kobiecych biznesów. kreatorka kobiecych wydarzeń

Marie Forleo zaraża optymizmem. Namawia do przełamywania utartych schematów myślowych i pokazuje. jak działać efektywnie i realizować cele. Opowiadając o własnych doświadczeniach i podając przykłady z życia swoich klientów. udowadnia. że niezależnie od tego. w jakim miejscu jesteś. ile masz lat. jakie masz doświadczenie lub ograniczenia. tylko od ciebie zależy. czy znajdziesz sposób. by urzeczywistnić swoje marzenia.

KAMILA KRUK. trenerka rozwoju osobistego. coach. koordynator projektów

Marie Forleo to dla młodego pokolenia urodzona. naturalna liderka.

Oprah Winfrey

Świetny styl i unikatowy koloryt działalności Marie idealnie pasuje do przesłania i charakteru Virgin Unite – nie możemy się wręcz doczekać. co jeszcze dla nas szykuje.

Richard Branson

Marie to kobieta pod każdym względem wyjątkowa.

Tony Robbins

Ta książka może zmienić twoje życie

Elizabeth Gilbert. autorka Jedz. módl się. kochaj

Wydawnictwo: Galaktyka

Cena: 39.9dynastia miziołków pdf, książki o navy seals, zapomnij ze istnialem pdf, niebezpieczna psychologia, psychologia terroryzmu, profanacje, sarah young, farmakologia rajtar cynke, melancholicy, specjalne potrzeby edukacyjne, wioska kłamców, absolwentka sj hooks, agata lewandowska dietetyk, automatyka podstawy, śladami neli przez dżunglę morza i oceany audiobook, andrzej markowski kultura języka polskiego pdf, jadowska aneta, chyba umieram, moja walka knausgard, pulitzer nagroda, marek zaremba wzmocnij jelita, fiszek rekin, ideologie polityczne…