Cukiernia Pod Amorem.

Cukiernia Pod Amorem.

Autor: Małgorzata Gutowska-Adamczyk

Pierwsza część drugiej serii „Cukierni Pod Amorem”. dalsze losy Hryciów. którym los nie oszczędza dramatycznych przeżyć.

Sierpień 2016 roku. Trwają Dni Gutowa. W konkursie na Ciastko Roku bierze udział cukiernia Pod Amorem. Tym razem projektodawcą i autorem receptury jest Zbyszek. syn Waldemara Hrycia. Mimo wahań ze strony ojca to właśnie jego pomysłowe ciastko z wróżbą ma być wystawione do konkursu. 
Waldemar i Helena martwią się nie tylko o debiut zawodowy Zbyszka. lecz także o jego nowy związek z nieznaną dziewczyną. 
Złymi przeczuciami napawa ich również zapowiedziana wizyta prawniczki z Nowego Jorku – Moniki Grochowskiej-Adams. zatrudnionej przez spadkobierców przedwojennych właścicieli cukierni. 
Podczas obchodów Monika Grochowska-Adams nieoczekiwanie spotyka dawną przyjaciółkę. Tessę Steinmeyer. Obie panie. dziś już pod siedemdziesiątkę. to kobiety sukcesu. wracają jednak tu. gdzie upłynęło ich dzieciństwo. To spotkanie nie jest przypadkowe. Tessa. poważnie chora. przyjeżdża do Gutowa. aby załatwić niedokończone przed laty sprawy…  


Małgorzata Gutowska-Adamczyk. jedna z najbardziej rozpoznawanych polskich autorek. z wykształcenia historyk teatru. zadebiutowała jako scenarzystka serialu „Tata. a Marcin powiedział…”. Jest autorką kilkunastu poczytnych powieści dla młodzieży i dorosłych. spośród których „13 Poprzeczna” zdobyła tytuł Książki Roku 2008. 
Trzytomową „Cukiernią Pod Amorem”. przedstawiającą losy Polski i Polaków na przestrzeni ponad stu lat. podbiła serca czytelników i rankingi sprzedaży. „Ciastko z wróżbą” to pierwsza z trzech powieści nowego cyklu „Cukierni Pod Amorem”. której pierwsze tomy sprzedane w czterystu tysiącach egzemplarzy uzyskały status bestsellerów. 
W dwóch planach czasowych: historycznym i współczesnym. będziemy śledzić losy znanych już i nowych bohaterów od 1945 roku do współczesności

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 31.9


Jak świadomość związana jest z ciałem

Autor: Susan Sontag

Intelektualistka. Kochanka. Pisarka. Aktywistka. Matka. Córka. Polemistka. To różne. choć nie wszystkie wcielenia Susan Sontag w drugim tomie jej dzienników. obejmującym okres rozkwitu i dojrzałości autorki. W tym czasie pisze ona powieść Zestaw do śmierci i kilka ważnych esejów. podróżuje między Stanami Zjednoczonymi i Europą. odwiedza Tanger. jedzie też do Hanoi zniszczonego amerykańskimi bombami. Protestuje  przeciw wojnie w Wietnamie i wykuwa swoją postawę polityczną. Zmaga się z chorobami. przeżywa zawiedzione i spełnione miłości. Intensywnie pracuje. notuje przemyślenia na marginesie obejrzanych filmów i przeczytanych książek. Przez karty dziennika przewijają się dziesiątki artystów i pisarzy. m.in. Jane i Paul Bowlesowie. Peter Brook. Jerzy Grotowski i wreszcie wielki przyjaciel Susan Sontag. Josif Brodski. Pasjonująca lektura dająca głębszy wgląd w życie. odczuwanie i sposób myślenia amerykańskiej pisarki.

Jestem pisarką adwersarzem. autorką polemiczną. Piszę. by opowiedzieć się za tym. co jest atakowane. i by atakować to. co budzi aprobatę. Budzi to jednak we mnie emocjonalny dyskomfort. Nie mam cichej nadziei. że przekonam innych do swoich poglądów. i czuję niesmak. gdy moje mniejszościowe smaki (idee) stają się smakami (ideami) większościowymi: mam wówczas ochotę ponownie ruszyć do ataku. Nie potrafię nie stawać w kontrze do własnych dokonań.(fragment)

Wydawnictwo: Karakter

Cena: 40


Zaakceptuj siebie. O sile samowspółczucia

Autor: Malwina Huńczak

W tej niezwykłej książce psycholog Malwina Huńczak prezentuje samowspółczucie (ang. self-compassion) jako metodę treningu umysłowego. która daje prawdziwą. emocjonalną siłę. Metoda ta kształtuje postawę pełną empatii i zaufania do siebie oraz swoich wyborów. Umacnia wiarę w to. że istnieje możliwość zmiany niekorzystnej sytuacji. 

Badania naukowe potwierdzają. że okazywanie sobie ciepłych. pozytywnych uczuć. zwłaszcza w konfrontacji z własnymi niedoskonałościami i trudnościami życiowymi. znacząco wpływa na dobrostan i pozwala być lepszym dla innych. Uważności na własne myśli. doznania i emocje bez osądzania i krytyki można się nauczyć. a korzyścią z tej nauki jest osiągnięcie emocjonalnego spokoju.

Dzięki lekturze tej książki:

– nauczysz się mówienia do siebie językiem dobroci i lepiej zadbasz o swoje potrzeby

– łatwiej uporasz się z trudnymi emocjami

– zaczniesz reagować na trudności z pozycji nowej i trwałej siły

– wzmocnisz wiarę we własne możliwości i pewność siebie

– dowiesz się. jak radzić sobie z perfekcjonizmem i nieśmiałością

O książce:

‚W tej książce można się zanurzyć jak w leczniczej borowinie. Kąpiel borowinowa wygładza skórę i wzmacnia stawy. a ta lektura wygładza duszę i wzmacnia odporność psychiczną. Co więcej. pomaga stać się dla siebie dobrym już teraz. a nie dopiero wtedy. gdy spełnisz wszystkie swoje ambicje i dążenia. Jest to wielowątkowa. interdyscyplinarna lekcja dobroci. wyrozumiałości i czułości wobec samych siebie. A czegóż więcej nam trzeba w chwilach trudnych emocji. przykrych przeżyć lub sytuacji wzbudzających zwątpienie i zniechęcenie? Mogłaby to być lekcja wychowawcza całego społeczeństwa. Ale nie szkodzi. że nie jest. Każdy może zacząć od siebie’.

Ewa Woydyłło

‚Książka zachęca. by otoczyć siebie szacunkiem. współczuciem i przyjaźnią. Autorka przywołuje badania naukowe. potwierdzające wpływ współczucia i życzliwości na zdrowie. rozwój i poczucie szczęścia. Przytacza historie osób. które lepiej poradziły sobie z życiowymi zawirowaniami dzięki temu. że zmieniły nastawienie wobec siebie i innych na bardziej życzliwe. Zawarte w tej książce ćwiczenia pomagają zwiększyć samoświadomość. uważność i serdeczność. To inspirująca lektura dla tych. którzy zmagają się z brakiem miłości w życiu’. 

Małgorzata Jakubczak. Polski Instytut Mindfulness

O autorce:

Malwina Huńczak – psycholog i ekonomistka. słuchaczka Szkoły Psychoterapii. Autorka książki ‚Przekleństwo perfekcjonizmu. Dlaczego idealnie nie zawsze oznacza najlepiej’ wydanej w serii Samo Sedno. Więcej informacji: malwinahunczak.pl

Wydawnictwo: Edgard

Cena: 30.9


ISBN

9788379616626: Wydawnictwo

Format

27.39: https://woblink.com/ebook/prawie-siostry-maria-ulatowska-9487u

Cena:


ISBN

9788377731062: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/rozmowy-z-dzieckiem-justyna-korzeniewska-15813u

Cena:


Królewska klatka

Autor: Victoria Aveyard

Mare jest pilnie strzeżonym więźniem zdanym na łaskę i niełaskę Mavena. Dręczą ją wspomnienia własnych błędów. a działanie Cichego Kamienia pozbawia ją mocy. Buntowniczka staje się dziewczyną bez błyskawic.

Jednak i Maven otoczony jest wrogami. Z trudem utrzymuje kontrolę nad krajem oraz swoim więźniem. Mare czuje. że mimo nienawiści. którą żywi do Mavena. jest on prawdopodobnie jej jedyną szansą na przeżycie. zwłaszcza że Evangeline dąży do jak najszybszej egzekucji Czerwonej Królowej.

Tymczasem Nowi i Czerwoni przygotowują się do wojny. bo nie chcą już dłużej pozostawać w ukryciu. Jest z nimi książę Cal. którego nic nie powstrzyma przed ratowaniem Mare.

Już wkrótce ogień ogarnie wszystko i spali bezpowrotnie Nortę. jaką Mare znała…

31: https://woblink.com/ebook/trzy-razy-milosc-jolanta-kosowska-142257u

Cena:


ISBN

9788394833145: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/ukradzione-miasto-tomasz-mincer-jan-spiewak-135060u

Cena:mała księżniczka streszczenie, książka oto jest kasia, dietoterapia włodarek, kamila czaja, moje prawa ważna sprawa, kontrolować, złączeni nienawiścią pdf, fotografia dla początkujących pdf, amor towles dobre wychowanie, depesze michael herr, agnieszka trzebska, ksiazki na kindle, astrofizyka dla zabieganych pdf, michał roch, powtórnie narodzony lektor pl, agata christie dwanaście prac herkulesa pdf…