Pałuba

Pałuba

Autor: Karol Irzykowski

„Pałuba” to awangardowa. wielowymiarowa proza Karola Irzykowskiego. Główny wątek opowiada historię życia Piotra Włoska. balansującego między rzeczywistością a idealistycznymi oczekiwaniami. Wątek powieściowy opleciony jest licznymi warstwami metaliterackimi. obejmującymi rozważania filozoficzne. psychologiczne i socjologiczne. Irzykowski wyprzedził w „Pałubie” myśl Freuda i dzieło Prousta.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


ISBN

9788324078028: Wydawnictwo

Format

20.39: https://woblink.com/ebook/ochotnik-jack-fairweather-193134u

Cena:


Ratownik

Autor: Tomasz Mitra

Wypadek. katastrofa. nagła choroba. próba samobójcza… To tylko niektóre traumatyczne sytuacje. z jakimi mają na co dzień do czynienia ratownicy medyczni. Ratują życie. spieszą z pomocą. są świadkami cierpienia. rozpaczy. gniewu. Zaskakująco często spotykają się z agresją. widzą ludzkie nieszczęście. obserwują zaskakujące patologie. Niektórzy obojętnieją. inni wypalają się psychicznie. nikt z nich po kilku latach pracy nie jest już tym człowiekiem. jakim był wcześniej.

Wydawnictwo: Akurat

Cena: 31.9


Warszawianka. Gdy zgasną światła

Autor: Żmiejewska Ida

Maj 1887 roku. Warszawskim światkiem teatralnym wstrząsa wiadomość. że znana artystka baletu. Zofia Ostrowska została zasztyletowana. Wszystkie poszlaki wskazują na jej ostatniego kochanka. policjanta Aleksandra Woronina. 

Tymczasem do Warszawy. po prawie półtorarocznej nieobecności. wraz z matką i siostrą. wraca Leontyna Rapacka. Dociera do niej wieść o aresztowaniu Woronina. Panna początkowo nie chce mieć nic wspólnego z tą sprawą. ale dowiaduje się. że ma moralny dług wobec policjanta. gdyż to właśnie on uratował jej rodzinny majątek. Leontyna ma słabość do młodego Rosjanina i nie potrafi uwierzyć w jego winę.

Zagrożenie narasta. a pytania się mnożą. Dlaczego Woronin milczy jak zaklęty? Po co do Warszawy przyjechał jego ojciec? Czy w czasa

29.99: https://woblink.com/ebook/supercepcja-porwanie-katarzyna-gacek-204756u

Cena:ostatnia brygada, awangarda w muzyce, słodkie magnolie książka, winna alicja sinicka pdf, słowikowa i masa chomikuj, rozmowa o prace po angielsku dialog, ten dzień pdf pobierz za darmo, bestsellery kryminalne, głuszak, kod kapitalizmu, fiodor dostojewski książki, diagnoza w resocjalizacji wysocka pdf, powtórka z historii gimnazjum pdf, kropka nad i szymon hołownia, kintsugi jak czerpać siłę z życiowych trudności, motocykl emka…