Mówili. że jestem zbyt wrażliwa

Mówili. że jestem zbyt wrażliwa

Autor: Federica Bosco

Najbardziej osobiste spojrzenie na wysoką wrażliwość „Całymi latami zadręczałam się. próbując zrozumieć. co jest ze mną nie tak. dlaczego moje postrzeganie rzeczywistości jest trzy razy bardziej intensywne niż u innych. dlaczego zawsze wcześniej od innych „wyczuwam” osoby negatywne i fałszywe. dlaczego jakieś dyskusje chodzą mi po głowie nawet przez pięć dni. dlaczego przeszkadzają mi głośne dźwięki. intensywne światło. krzyczący ludzie. dlaczego pewne obrazy z telewizji spędzają mi sen z powiek. dlaczego odczuwam wszelkie niesprawiedliwości w sposób absolutny. dlaczego myśl o śmierci innych. poza moją własną. jest dla mnie nie do zaakceptowania. dlaczego bez powodu ogarnia mnie strapienie. bo wydaje mi się. że jestem balonikiem w świecie wypełnionym szpilkami…” (fragment książki) • Wyczuwasz zmiany nastrojów. wyłapujesz ukradkowe spojrzenia. zauważasz niedopowiedzenia? • Zdarza ci się wejść do nieznanego sobie miejsca i poczuć od razu. że coś jest nie tak? • Masz bogate życie wewnętrzne. poszukujesz harmonii. choć czasem cierpisz z powodu natłoku myśli? • Unikasz koncertów i dużych imprez. bo pośród zamętu czujesz jednocześnie pobudzenie i wyobcowanie. jakbyś była w bańce? • Kiedy widzisz kogoś. kto czuje się nieswojo. od razu wiesz. co robić. by poczuł się lepiej? Jeśli na część tych pytań odpowiedziałaś twierdząco. to zapewne jesteś osobą wysoko wrażliwą i z tego powodu było ci czasem w życiu naprawdę ciężko. Dość! Pamiętaj. że wysoka wrażliwość nie jest słabością! To może być twoją tajną siłą. Dzięki temu. ze potrafisz odbierać „mocniej” sygnały wysyłane przez świat. widzisz. ze rzeczywistość mieni się rozmaitymi barwami. Nie odtrącaj ich. ubierz się w nie. bo przepięknie jest być wrażliwcem! Poznaj strategie pozwalające przekuć wysoką wrażliwość w życiową supermoc. uwolnij się od nieodpowiednich ludzi oraz sytuacji. które cię niszczą. i ciesz się życiem we wszystkich kolorach tęczy. Ta książka to także klucz do lepszych relacji z kimś bliskim. kto jest wyjątkowo wrażliwy. Dzięki osobistej perspektywie czytelnik może wreszcie naprawdę zrozumieć co czuje partner. dziecko. rodzic… znaleźć odpowiedzi na nurtujące od dawna pytania i spojrzeć na pewne sytuacje innym okiem.

Wydawnictwo: Feeria

Cena: 34.9


Synowie fortuny

Autor: Jeffrey Archer

Zdarzają się chwile. w których za sprawą przypadku bądź czyjejś decyzji zmienia się całe nasze życie.

W latach czterdziestych ubiegłego wieku w Connecticut przychodzą na świat bliźnięta. które zostają rozdzielone zaraz po urodzeniu. Każdego z nich los obdarzył inaczej. Nie wiedząc o sobie nawzajem. prowadzą zupełnie odrębne życia. Spotykają się po latach jako dorośli mężczyźni w bardzo dramatycznych okolicznościach…

Archer z właściwym sobie mistrzostwem kreśli zarówno barwne. nietuzinkowe postacie. jak i żywy portret amerykańskiego społeczeństwa w znaczącym dla niego czasie. Napisana z rozmachem powieść w fascynujący sposób ukazuje meandry ludzkiego losu na tle ważnych wydarzeń politycznych. społecznych i historycznych.

„Dzięki Jeffreyowi Archerowi możemy zetknąć się z magią życia”.

„Mail on Sunday”

Jeffrey Archer to jeden z najpopularniejszych obecnie pisarzy na świecie. W 1992 roku otrzymał tytuł szlachecki. zasiadał też jako poseł w Izbie Gmin i w Izbie Lordów. Debiutował powieścią Co do grosza. która zyskała popularność w Wielkiej Brytanii. Kolejna. Kane i Abel. stała się bestsellerem. Wkrótce obie książki zostały sfilmowane. Jego sławę ugruntowały następne powieści i opowiadania: Córka marnotrawna. Jedenaste przykazanie. Stan czwarty. Czy powiemy pani prezydent? i Synowie fortuny. Nakładem Rebisu ukazały się także: Więzień urodzenia. Ścieżki chwały oraz Ale to nie wszystko.

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 33.9


Podwójna perspektywa. O subiektywizacji zapośredniczonej w filmie

Autor: Birkholc Robert

Podwójna perspektywa to książka o subiektywizacji ‒ o myślach. emocjach i odczuciach bohaterów wyrażanych przez wieloznaczną i często zaskakującą formę filmową. Przedmiotem badań są filmy. w których zabiegi audiowizualne tworzą różnorodne wariacje dotyczące stanów psychicznych postaci. Wewnętrzna perspektywa bohaterów i zewnętrzna perspektywa narracyjna nakładają się na siebie i wchodzą w rozmaite relacje. angażując widza emocjonalnie i zachęcając do interpretacji. Autor pokazuje. jak za pomocą niezwykle złożonych środków stylistycznych twórcy filmowi kreują wielowymiarowy świat wewnętrzny.

Znakomite filmy – Palacz zwłok Juraja Herza. Konformista Bernarda Bertolucciego. Tańczący jastrząb Grzegor

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


Nieoficjalny przewodnik po Grze o tron

Autor: Kim Renfro

Wszystko. co umknęło waszej uwadze. a czego chcecie się dowiedzieć i co nigdy was nie znudzi. znajdziecie w nowym przewodniku po serialu Gra o tron – od pierwszego odcinka aż do ostatniego.

Valar morghulis!

Kim Renfro. dziennikarka INSIDERA. prowadzi nas przez wszystkie odcinki ośmiu sezonów serialu. opowiada historię jego nakręcenia i tłumaczy. dlaczego stał się tak wielką sensacją. podając mnóstwo ciekawostek i szczegółów z planu. Ta książka zapozna was ze wszystkim. co mogliście przeoczyć. i stanie się zachętą do ponownego obejrzenia serialu.

Autorka jako reporterka przekazywała relacje z premier wszystkich sezonów. analizowała fabuły poszczególnych odcinków i dzieje postaci. a także przeprowadzała wywiady z aktorami. reżyserami oraz całą ekipą filmowców. W tej książce zaznajamia czytelników z przewodnimi motywami i historią postaci. a także wyjaśnia znaczenie zakończenia serialu i pisze o tym. czego możemy spodziewać się po nowych planowanych serialach ze świata Gry o tron.

Po co właściwie wprowadzono postać Nocnego Króla?

Czy serial przeszkodzi George’owi R.R. Martinowi w ukończeniu cyklu?

Dlaczego ostatnie sezony były krótsze?

Dlaczego niemal całkowicie pominięto wilkory?

Jakie zapowiedzi losów czekających Jona Snow i Daenerys Targaryen umieszczono w serialu?

Czy zakończenie rzeczywiście było słodko‑gorzkie?

Zima nadeszła i odeszła. ale w tym przewodniku pozwalającym nam zajrzeć za kulisy powstawania Gry o tron wciąż trwa!

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 40


Święta w Londynie

Autor: Rachael Thomas

Maximiliano Martinez kilka miesięcy po ślubie uświadamia sobie. że nigdy nie będzie szczęśliwy w małżeństwie. Nie chce oszukiwać Lisy przez całe życie. więc odchodzi od niej. Lisa wnosi o rozwód. dowiaduje się jednak. że jest w ciąży. Dla dobra dziecka postanawiają dać sobie jeszcze jedną szansę. Po wspólnych świętach Lisa zdecyduje. czy potrafi żyć z Maxem. który jej nie kocha…

 

Druga część miniserii.

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


Opowieści pielgrzyma. W poszukiwaniu nieustannej modlitwy

Autor: Anonim Anonim

Opowieści pielgrzyma są praktycznym wprowadzeniem do Modlitwy Jezusowej. Autor opisuje w nich przeżycia XIX-wiecznego pielgrzyma. wędrującego po sanktuariach na terenie całej Rosji. który dzielił się z napotkanymi osobami doświadczeniem tej modlitwy. Polega ona na nieustannym przyzywaniu Imienia Jezus. a jej celem jest doświadczenie Bożej obecności i uwielbianie Boga w każdym momencie naszego życia. Dzięki prostocie i przystępności książka szybko zyskała ogromną popularność. została przetłumaczona na wiele języków i należy już do klasyki duchowości. Została też wspomniana w powieści Bracia Karamazow F. Dostojewskiego.

Opowieści pielgrzyma są na tyle przekonywującym świadectwem doświadczeń mistycznych. że przyczyniły się do

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Cena: 26.4uwikłani bez końca pdf, kto napisal harrego pottera, return to castle wolfenstein pl, john bevere, kleypas, anna maria dyner, gry heloł nejbor, instalacje elektryczne książka pdf, jak mniej myśleć. dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych chomikuj, arabska krew pdf, patofizjologia pdf, dychtomia, strach opowiadania kresowe, wlam sie do mozgu pdf, debiuty szachowe pdf, agatha cristie, zbójcy schiller, healthy sweets by ann, jan kochanowski książki…