Kobiety i władza. Manifest

Kobiety i władza. Manifest

Autor: Mary Beard

„Nie da się łatwo wpasować kobiet w strukturę zaprogramowaną jako męska – trzeba tę strukturę zmienić”.

Przekornie dowcipna. najbardziej znana brytyjska filolożka klasyczna Mary Beard analizuje motywy genderowe i pokazuje. jak historia traktuje silne kobiety. Począwszy od starożytności i uderzających wersów Odysei po memy internetowe z Trumpem i Hillary Clinton – autorka bada kulturowe podwaliny mizoginii. kwestię głosu kobiet w sferze publicznej. nasze kulturowe postawy wobec relacji łączących kobiety z władzą. Na podstawie własnych doświadczeń z seksizmem i agresją wiążącą się z płcią. z którymi spotkała się w Internecie. pyta: jeśli akceptuje się niedopuszczanie kobiet do struktur władzy. to czy tej władzy nie trzeba zdefiniować na nowo?

Pogromczyni trolli. – „New Yorker”

Gdyby starożytni Rzymianie mieli Mary Beard po swojej stronie. ich imperium trwałoby do dziś. – „Daily Mail”

Z finezją skłania do zastanowienia się nad naszym światem. nad odpowiedziami. jakich udzielamy na pytanie o to. co czyni nas ludźmi. – „Sydney Morning Herald”

Emanująca nieokiełznaną energią. z ożywczo lekceważącym podejściem do konwenansów”. – „Financial Times”

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 28.9


Proces diabła

Autor: Adrian Bednarek

Jestem diabłem w ludzkiej skórze.

Jestem seryjnym mordercą broniącym innego mordercy…

Kilka lat temu na ulicach Krakowa siał terror Rzeźnik Niewiniątek. Został ujęty przez policję i skazany na dożywocie. jednak piekło młodych dziewczyn wcale się nie skończyło. Dzieło kontynuował bowiem człowiek dokonujący rytualnych morderstw na prostytutkach. Przestępca. ochrzczony przez prasę mianem Rozpruwacza z Krakowa. wpada w końcu w ręce policji. a jego adwokatem zostaje młody. spragniony sukcesów zawodowych prawnik. Kuba Sobański. który postanawia zrobić wszystko. by wygrać proces. I wygląda na to. że może mu się to udać – przecież nikt nie zrozumie mordercy lepiej niż inny morderca…

Tymczasem w życiu Sobańskiego pojawia się tajemnicza kobieta. która sprawia.

20: https://woblink.com/ebook/bydgostia-tadeusz-oszubski-187208u

Cena:


Złączeni pokusą

Autor: Cora Reilly

Czwarty tom serii okrzykniętej najlepszą zagraniczną serią mafijną!

Liliana Scuderi zakochała się w Romero od pierwszego wejrzenia i mimo upływu lat jej uczucia wobec niego się nie zmieniły. Teraz. kiedy jest już w wieku. w którym według mafijnych standardów może wziąć ślub. ma nadzieję. że w przeciwieństwie do swoich sióstr sama będzie mogła wybrać sobie męża.

Jednak ojciec obiecuje ją mężczyźnie. który jest od niej dwa razy starszy. Dziewczyna stara się wpłynąć na zmianę tej decyzji. lecz traci nadzieję. gdy jej błagania nie przynoszą żadnych efektów.

Romero od początku ignorował Lily. Jej wiek oraz pozycja sprawiały. że nie zwracał na nią uwagi. Jednak teraz dziewczyna nie jest już podlotkiem tylko młodą kobietą. Romero pragnie jej. choć została obiecana innemu. a to m

:

Cena:


Florystka

Autor: Katarzyna Bonda

Hubert Meyer popełnił błąd w profilu i porzucił pracę w policji. Stary przyjaciel prosi go o pomoc w przesłuchaniu młodej kobiety. w związku z zaginięciem jej 9-letniej córki. Policjanci próbują łączyć tę sprawę z bestialskim zabójstwem 11-letniego Amadeusza. którego matka jest szanowaną w mieście florystką. Okazuje się. że była ona ostatnią osobą. która widziała Zosię żywą. Florystka początkowo pomaga w poszukiwaniach. ale gdy ciało dziecka odnajduje się na tym samym cmentarzu. gdzie pochowano Amadeusza. staje się główną podejrzaną.

Wydawnictwo: MUZA SA

Cena: 31.9


Nie zostawię cię

Autor: Anna Wolf

Nowa powieść bestsellerowej autorki serii „Gangsterzy”!

Santo Accardi jest gorącym Włochem. który wie. jak wykorzystać swoje atuty. żeby kobiety zabiegały o jego uwagę. Dodatkowo prowadzi dobrze prosperującą firmę. To wszystko sprawia. że wiedzie beztroskie. wypełnione niezobowiązującym seksem życie.

Jego asystentka – Lavender Anna Riss – z przymrużeniem oka obserwuje niekończące się podboje mężczyzny. Ale kiedy Santo zaczyna się nią wysługiwać i Lavender musi wysyłać kwiaty jego byłym kochankom. miarka się przebiera. Kobieta ma tego dość.

Jednak mimo że przez większość czasu jej szef najzwyczajniej w świecie ją denerwuje. Lavender nie może zaprzeczyć. że jego bliskość na nią działa.

Niestety.

Na domiar złego podczas balu charytatywnego zostaje oskarżona o próbę uwie

31.9: https://woblink.com/ebook/moj-tata-panda-ewa-penksyk-kluczkowska-gould-bourn-james-206155u

Cena:test z lektury robinson crusoe, pięćdziesiąt twarzy greya pdf, bieguni tokarczuk pdf, książka jak zawsze, człowiek w społeczeństwie, joanna tyrowicz, immunitet parlamentarny, kompendium i atlas świata dysku, technika manipulacji, we troje, ortografia dla dzieci ćwiczenia, rękawiczki jedwabne, penumbra: przebudzenie, dominic pdf, arabska corka, kora biografia, praca merytoryczna, chyłka w ciąży, makbet opracowanie pdf, dzieci hurina, tatuaż dzwoneczek…