Kim Dzong Un

Kim Dzong Un

Autor: Sun Heidi Sæbø

13 lutego 2017 roku na malezyjskim lotnisku doszło do zabójstwa Kim Dzong Nama. przyrodniego brata północnokoreańskiego przywódcy Kim Dzong Una. Czy dwie sprawczynie. które wtarły Kim Dzong Namowi truciznę w twarz. zostały wynajęte przez reżim? Co ta zbrodnia mówi o rodzinie koreańskiego dyktatora i sposobie sprawowania władzy przez samego Kim Dzong Una? Sun Heidi Sæbø przeprowadza dziennikarskie śledztwo. próbując naświetlić szersze tło sprawy i szkicując portret obecnego przywódcy Korei Północnej. Na podstawie wywiadów przeprowadzonych z uciekinierami z Korei Północnej. wysoko postawionymi dyplomatami i badaczami. a także czerpiąc z literatury i publicystyki chce nie tylko dotrzeć do motywu zbrodni. ale też zrozumieć reżim Kimów.

„Często kusi nas. by wszystkie historie o brutalnym działaniu koreańskiej władzy traktować jako pewnik. Sæbø pokazuje jednak złożoność współczesnej Korei. Nie podważa przy tym zbrodni. które zostały dokonane. i nie usprawiedliwia działań władzy. Jeżeli chcesz zrozumieć. co tak naprawdę dzieje się obecnie w międzynarodowej polityce. musisz przeczytać tę książkę.” „Aftenposten”

„To najlepszy moment. na wydanie książki o Kim Dzong Unie. Sæbø przedstawia szczegółowy portret Kima. którego znamy przede wszystkim jako nieprzewidywalnego wodza. mającego dostęp do broni atomowej.” „Fædrelandsvennen”

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 31.9


ISBN

9788381712057: Wydawnictwo

Format

34.3: https://woblink.com/ebook/jak-dziala-ksiezyc-boland-yasmin-154082u

Cena:


Dziennik singielki

Autor: Małgorzata Mroczkowska

Julia ma niecałe trzydzieści lat. kochających przyjaciół i pecha w miłości. Jest singielką z wyboru… nawet jeśli to nie ona tego wyboru zawsze dokonuje. 

Nie jest tytanem pracy – przychodzi ostatnia. wychodzi pierwsza. czasami również w środku dnia. Jej życie kręci się wokół trzech niezwykle ważnych kwestii: miłości. jedzenia i zakupów.

Gdy już wydaje się. że z pomocą Julii przyjdą aplikacje randkowe. okazuje się. że facet idealny dla niej nie istnieje. Wszyscy mężczyźni albo nie chcą kontynuować znajomości. albo zbyt szybko dążą do celu. albo mają:

• żony

• kochanki

• żony i kochanki

• żony. kochanki i na dodatek proponują sponsoring

Jak znaleźć faceta w tym zwariowanym świecie?!

Dzięki

29.9: https://woblink.com/ebook/rejs-po-szczescie-sarnowska-katarzyna-152031u

Cena:


ISBN

9788380876613: Wydawnictwo

Format

39.9: https://woblink.com/ebook/komunikacja-bez-barier-wydanie-ii-rozszerzone-i-zaktualizowane-beata-kozyra-153590u

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/154042/epub

1:

:

Cena:


Klasyfikacja budżetowa w kontekście wyjaśnień Ministerstwa Finansów

Autor: Ireneusz Rosiek

Klasyfikacja budżetowa jest narzędziem standaryzującym ujmowanie wydatków jednostek budżetowych w całym sektorze finansów publicznych. Nie ma jednej uniwersalnej zasady dobierania paragrafów klasyfikacji budżetowej. które można zastosować w każdym przypadku. W praktyce jedna operacja gospodarcza może spełniać kryteria do zaklasyfikowania jej w dwóch lub czasem więcej równorzędnych paragrafach.

W poradniku zaprezentowano zbiór wybranych problemów w zakresie stosowania klasyfikacji budżetowej. Całość opracowana jest na podstawie pism Ministerstwa Finansów. Z poradnika można dowiedzieć się m.in.. jak klasyfikować:

§ wydatki na ekspertyzy.

§ przegląd łączony z konserwacją.

§ remonty. naprawy

29.2: https://woblink.com/ebook/odrzuc-ciezar-przeszlosci-pdf-swan-teal-153788u

Cena:


Złota dziewczyna. Tajemnice. Tom 1

Autor: Sophie Davis

Najjaśniejsze uśmiechy skrywają najmroczniejsze tajemnice

Lark Kingsley ma idealną rodzinę. idealną przyszłość. idealne życie. Spadkobierczyni jubilerskiej fortuny. królowa Manhattanu. Jednak nagle wydarza się coś złego. Lark znika bez śladu.

Raven Ferragamo rozpoczyna nowe życie. Bierze roczny urlop po szkole średniej i przeprowadza się do Waszyngtonu. Zerwanie z przeszłością sprawia. że Raven czuje się lepiej. niż się spodziewała. Po raz pierwszy naprawdę czuje. że wszystko jest możliwe.

Gdy poszukiwania dziedziczki fortuny przybierają na sile. w ręce Raven wpada pamiętnik Lark. Dziewczyna zostaje wciągnięta w mroczne tajemnice. znajduje rozpaczliwe prośby o pomoc. Nagle znajduje się w labiryncie pełnym tajemnic.

Obie dziewczyny pozornie nie mają ze s

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 35.9gramatyka hiszpanska, bohater o tysiącu twarzy, janusz korwin mikke książki, droga prawdziwego mężczyzny, sarnecki prawo konstytucyjne, choroby nieuleczalne, największe bitwy 2 wojny światowej, cilka klein, słodkie rozkosze christina lauren pdf, europa walczy 1939-1945. nie takie proste zwycięstwo, książki bhp, epiryzm, tragizm w literaturze, scrum pdf, fizyka egzamin gimnazjalny powtórka, czerwony kapturek pdf, opracowanie ania z zielonego wzgórza, my rodzice…