Paryż 1919.

Paryż 1919.

Autor: MacMillan Margaret

Gdy zakończyła się „wojna. która miała położyć kres wszystkim wojnom”. wielka trójka – prezydent Woodrow Wilson. brytyjski premier David Lloyd George oraz premier Francji Georges Clemenceau – spotkała się w Paryżu na sześć miesięcy 1919 roku. by przygotować trwały pokój. Margaret MacMillan w przełomowym dziele historii narracyjnej daje żywy i bliski opis tych pamiętnych dni. gdy na gruzach upadłych imperiów rodziły się nowe byty polityczne (jak Irak. Jugosławia czy Palestyna) i ustalano ponownie granice współczesnego świata. 

Na początku roku 1919 po Paryżu krążył żart. iż Rada Czterech (Wielka Brytania. Francja. USA. Włochy) pracowicie przygotowuje „sprawiedliwą i trwałą wojnę”. Sześć miesięcy rozmów zakończyło się 28 czerwca. gdy Niemcy zmuszono do podpisania traktatu.

:

Cena:


ISBN

9788324171330: Wydawnictwo

Format

32.8: https://woblink.com/ebook/nieznana-milosc-julie-a-long-aleksandra-januszewska-ewa-ratajczyk-175335u

Cena:


Joaquín „Chapo” Guzmán. Król kobiet i narkotyków

Autor: Andrés López López

Historia potężnego i groźnego handlarza narkotyków Joaquína Archivalda Guzmána Loery – słynnego „Chapo”. Okoliczności jego drugiej i ostatniej ucieczki z więzienia.

Andrés López López prowadzi czytelników w mroczny świat narkobiznesu. Joaquín „Chapo” Guzmán. Król kobiet i narkotyków to historia. która uchyla rąbka tajemnicy. ukazując. co kryje się za nagłówkami prasowymi.

W mającym ogromną władzę handlarzu narkotyków Joaquínie Archivaldzie Guzmánie Loerze. alias „Chapo”. trudno rozpoznać ubogiego chłopaka z maleńkiej wioski La Tuna w meksykańskiej prowincji Sinaloa. Przeszedł długą drogę. by stać się jednym z najbogatszych i najpotężniejszych na świecie baronów narkotykowych. Skrajnie niebezpiecznym i przez lata poszukiwanym.

Andrés López López. opowiadając o relacjach „Chapo” z kobietami. rodziną czy wspólnikami. relacjonując bezwzględne starcia z wrogami i nieustający pościg władz za słynnym capo. tworzy trzymającą w napięciu historię. w której wartka akcja. miłość i przyjaźń splatają się z ambicją. zdradą i podłością.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 32


Odrodzenie Czerwonego Feniksa.

Autor: Von Hardesty

Przełomowe opracowanie historii radzieckich Wojskowych Sił Powietrznych podczas II wojny światowej. wcześniejsza wersja tej książki. Red Phoenix. została okrzyknięta przez Washington Post jako „znakomita” i „monumentalna”. Ta pozycja będąca jej kontynuacją. jest owocem zupełnie nowych badań przeprowadzonych na istnej lawinie odtajnionych rosyjskich źródeł archiwalnych. dokumentów operacyjnych oraz danych statystycznych. udostępnionych podczas ostatnich trzech dekad. Rezultat tej kwerendy – Odrodzenie Czerwonego Feniksa – jest w swej dziedzinie pracą niezrównaną. To opracowanie historii radzieckich Wojskowych Sił Powietrznych (WWS). jednego z najmniej znanych zagadnień tej wojny. opowiada o przejściu od formacji bliskiej w 1941 roku zagłady do największych operacyjno-taktycznych sił powiet

https://woblink.com/product-publication/download/175008/epub: 1

Cena:


ISBN

9788378897057: Wydawnictwo

Format

44.99: https://woblink.com/ebook/wojna-francusko-pruska-wawro-geoffrey-175306u

Cena:


1

:

:

Cena:bar pod kogutem, 27 śmierci toby’ego obeda, dziewczyna z warkoczem, znaczy kapitan pdf, gill paul, za dużo marchewek, aspekty kultury, tajemnicaszczescia, ewa zdunek, madame bovary pdf, noszczyk chirurgia repetytorium, woś rafał, kochaj regina brett, słownik języka polskiego pdf, ciekawe ebooki…