Seks [po katolicku]. Minibook

Seks [po katolicku]. Minibook

Autor: autor zbiorowy

Michał Rogalski | Dominika Kozłowska | Marzena Zdanowska | Alicja Długołęcka | Wybór tekstów opublikowanych się na łamach miesięcznika ‚Znak’ z okazji 700. wydania

Wydawnictwo: Znak

Cena: 4.99


Zapiski dyletanta

Autor: Leopold Tyrmand

Zapiski dyletanta to notatki niebywale inteligentnego i spostrzegawczego człowieka. Zaczynają się od zdania: Do Ameryki przybyłem drogą morską. co przez wiele osób było kwestionowane jako trik reklamowy. a jednak Tyrmand rzeczywiście do Ameryki przypłynął. W jego archiwum w Instytucie Hoovera do dziś zachował się bilet na statek.

Tyrmand miał niebywałą zdolność przerabiania swojego życia na literaturę. Dziennik 1954 oraz Życie towarzyskie i uczuciowe mistrzowsko opisywały jest losy w PRL. Filip przedstawiał pobyt podczas wojny we Frankfurcie. Zapiski dyletanta opowiadają o Ameryce. jaką zobaczył po ucieczce z Polski. Są dowcipne. błyskotliwe. erudycyjne i z początku pełne zachwytu nad Ameryką. Wkrótce jednak pisarz zaczął dostrzegać. że Amerykanie. sz

Wydawnictwo: Znak

Cena: 4.99


Royal. Tom 7. Zbuntowana księżniczka

Autor: Valentina Fast

W Królestwie Viterry nie tylko tożsamość księcia pozostaje tajemnicą. ale również jego siostry. Wychowywana od zawsze w towarzystwie młodych panien Ewelina jest świadoma. że i ona pewnego dnia będzie musiała dokonać wyboru męża. Dziewczyna nie ma na to najmniejszej ochoty i nie rozumie po co te wszystkie sekrety. Kiedy wymknie się na bal maskowy i zaufa przystojnemu Loganowi. wybierze drogę. z której nie ma odwrotu… Bo nawet Ewelina dotąd nie poznała wszystkich tajemnic królestwa pod kopułą.

Zamykający serię Royal tom o Wyborze siostry księcia. którego przebieg zaskoczy wszystkich.

Wydawnictwo: Media Rodzina

Cena: 23.2


1

Autor: Ewelina Zambrzycka

:

Cena:


1

:

:

Cena:


Nagi sad

Autor: Wiesław Myśliwski

Nagi sad to przejmująca opowieść o miłości ojca i syna. To miłość wyrażana w milczeniu. domysłach. drobnych gestach i nieustannym poszukiwaniu siebie nawzajem. To relacja najbliższych sobie osób. w której syn próbuje sprostać marzeniom ojca.

Bohater wykształcony w mieście. a pochodzący ze wsi. usiłuje na powrót się odnaleźć w krainie swojego dzieciństwa i młodości. W świecie najbliższym natury. a zarazem świecie najprostszych i najgłębszych związków między ludźmi.

Na motywach powieści powstał nagradzany i popularny film Przez dziewięć mostów. który otrzymał m.in. „Złotą Pragę” (Grand Prix na festiwalu telewizyjnym w Pradze) w 1972 roku.

Scenariusz filmu napisał sam Wiesław Myśliwski.

Wiesław Myśliwski jest autorem dwukrotnie uhonor

Wydawnictwo: Czwarta Strona

Cena: 29.9skazane na potępienie pdf, wielki bój, joanna marcinkowska, metoda doktora gersona książka, test z lektury robinson crusoe, joanna michalik, wykop płatonow, dziurki na nosie, lee child sto milionów dolarów pdf, dickens wielkie nadzieje, ziarno prawdy audiobook, biochemia harpera ilustrowana, dalida biografia książka, wilk stepowy, 365 dni druga część pdf, michał gołkowski powrót, anatomia pituchowa, mariusz niemycki, logistyka książki pdf, nora roberts w poszukiwaniu prawdy, prawo agaty online za darmo, upadłe anioły richard morgan, preparatyka organiczna vogel pdf…