Echa Dawnej Warszawy. Zamki i pałace

Echa Dawnej Warszawy. Zamki i pałace

Autor: Głowacki Radosław

Wspaniałe opowieści o pałacach i zamkach. ich niepowtarzalnym kolorycie i wydarzeniach z nimi związanych. które nierozerwalnie wpisały się w dzieje Warszawy. Radosław Głowacki na kanwie architektonicznej historii stolicy przedstawia rodowe tradycje. obyczaje i uprzedzenia. rodzinne dramaty. czyny wielkie. haniebne i głupie.

Zanurzeni w zabieganej codzienności mijamy je niemal nieświadomie. Warszawskie pałace. Stały element krajobrazu. budynki jak wiele innych. Dziś są siedzibami urzędów. muzeów czy uczelni. Obiektami użyteczności publicznej. Dziejowe burze i powojenna urawniłowka zmiotły nie tylko fizyczną tkankę miasta. Znikł barwny świat ich dawnych właścicieli – magnatów. hrabiów oraz znienawidzonej przez miniony system burżuazji. Wraz z arystokracją pałace opuściło nie

39: https://woblink.com/ebook/echa-dawnej-warszawy-z-dziejow-komunikacji-nalazek-daniel-177593u

Cena:


ISBN

9788328712577: Wydawnictwo

Format

31.9: https://woblink.com/ebook/zaczekaj-na-milosc-ilona-golebiewska-177501u

Cena:


Nienauczalni

Autor: Gordon Korman

Co zrobić. kiedy jesteś nastolatką. a życie rzuca cię znienacka ze słonecznej Kalifornii wprost do zaściankowego Greenwich? Wokół zero znajomych twarzy. a jako opieka – Macoszydło. które „i tak ogarnia więcej niż ojciec”. Generalnie niewesoło…

Kiana postanawia jednak traktować tę sytuację jako przejściową. Za kilka tygodni mama skończy zdjęcia do filmu w Utah i obydwie wrócą do domu. Na razie trzeba po prostu przezimować. A jednak wszystko się sypie. już pierwszego dnia… Najpierw Macoszydło odjeżdża z piskiem opon sprzed nowej szkoły. zostawiając dziewczynę samą na pastwę systemu edukacji. a chwilę później na szkolnym parkingu niemal miażdży ją swoim pick-upem niejaki Parker Elias.

I tak zbieg okoliczności sprawia. że Kiana ląduje w niecodziennej. zapomnianej przez szkołę i nauczycieli klasie. odizolowanej od świata i reszty uczniów. w sali numer 117. Mówią o nich Nienauczalni. Ale czy tak jest naprawdę? Jakie tajemnice skrywają te z pozoru niezdyscyplinowane dzieciaki? I dlaczego pan Zachary Kermit został zesłany jako nauczyciel do tej klasy wyrzutków na rok przed wcześniejszą emeryturą? Czy takie zestawienie nie okaże się przypadkiem mieszanką wybuchową?

Zabawna i zarazem ciepła opowieść o nadzwyczajnych uczniach i niezwykłym nauczycielu. Znajdziecie tu wszystko – zawistnych kolegów. mściwego dyrektora. zgorzkniałego mistrza. który powraca w glorii chwały. i grupę nietuzinkowych dzieciaków. indywidualistów. którzy nie boją się wypowiedzieć wojny skostniałemu systemowi.

Żonglując z dziecinną łatwością licznymi postaciami. Korman tworzy fantastyczną komedię pomyłek. które prowadzą do wielkiej katastrofy i – co dziwne – szczęśliwego zakończenia.

Booklist

Wspaniały przewracacz stron! Książka pełna niespodziewanych zwrotów akcji i niekończących się niespodzianek. Zapnijcie pasy!

James Patterson. amerykański pisarz. autor kryminałów

Gordon Korman (ur. 1963) – autor 85 książek dla dzieci i młodzieży. sprzedanych w nakładzie ponad 28 milionów egzemplarzy. Jego powieści wielokrotnie trafiały na pierwsze miejsca listy bestsellerów „The New York Times”. Mieszka w Nowym Jorku.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 29


178295

39.9: https://woblink.com/ebook/dziwne-losy-jane-eyre-charlotte-bronte-178295u

1

:

Cena:www bajki dla dzieci po polsku pl, katarzyna michalak książki serie, trylogia więzień labiryntu, justyna brzezińska, historia bez cenzury książki, koncepcje zarządzania pdf, nie odchodź, stacja centralna, ksiega powtorzonego prawa, wszystkie czasy angielski pdf, homo deus audiobook, magiczny wieczór, wojciech chmielewski pisarz, historia myśli psychologicznej, matka jagiellonów, diagnostyka pedagogiczna pdf, wehikuł czasu (powieść), jerzy a. wlazło, starożytna polska, mały książe audiobook za darmo…