Zasłona dymna

Zasłona dymna

Autor: Thomas Enger

Noc sylwestrowa. Alexander Blix patroluje ulice Oslo. gdy na Rådhuskaia. w środku tłumu. wybucha bomba. W chaosie. który powstaje. Blix ratuje z basenu portowego nieprzytomną. mocno poparzoną kobietę. Gdy poznaje jej nazwisko. przypomina mu się dawna sprawa zaginięcia dziecka.

Roczna Patricia została porwana razem z wózkiem. w którym leżała. Dziesięć lat później. podczas gdy w Oslo zostaje podwyższony stopień zagrożenia terrorystycznego. jej skazany za zabójstwo ojciec dostaje pocztą zdjęcie dziewczynki w wieku szkolnym. Jest przekonany. że to zaginiona Patricia.

Dziennikarka Emma Ramm przeżywa osobistą tragedię w związku z zamachem bombowym i próbuje się z tego otrząsnąć w jedyny znany sobie sposób: angażując się w dziennikarstwo śledcze. Drogi Blixa i Ramm znowu się krzyżują. Blix prowadzi śledztwo konsekwentnie podążając własnymi ścieżkami. a Emma przez cały czas depcze mu po piętach.

ZASŁONA DYMNA to powieść o brzemiennych w skutki wyborach i o tym. do czego może doprowadzić desperacja. kiedy sieć kłamstw zaczyna się rwać.

Wydawnictwo: Smak Słowa

Cena: 19.24


Ochotnik

Autor: Jack Fairweather

Honor żołnierza. niewiarygodna odwaga i samobójcza misja

We wrześniu 1940 roku do KL Auschwitz trafia Witold Pilecki. Przekroczywszy bramę obozu. staje się numerem 4859. Mundur polskiego oficera dobrowolnie zamienia na obozowy pasiak. by spełnić swą patriotyczną misję. 

Kiedy naziści przekształcają obóz koncentracyjny w machinę śmierci. Pilecki tworzy w nim ruch oporu. W ludziach. dla których jedynym celem jest przetrwanie. budzi nadzieję i wolę walki. Jego raporty – będące dramatycznym wołaniem o pomoc z samego środka piekła na ziemi – wydostają się za druty obozu. Ale pomimo ich przerażającej treści ratunek nie nadchodzi.

 

Czy zachodni świat mógł powstrzymać Holokaust? Czy misja Pileckiego miała szansę powodzenia? 

Ochotnik to opowieść o polskim boha

9: https://woblink.com/ebook/rozwazna-i-romantyczna-jane-austen-189387u

Cena:dziady cz 1, słuchowisko kryminalne, robert monroe książki, kasacja remigiusz mróz pdf, tyrmand zły pdf, słownik angie, małgorzata sieradzka, nieposluszni, będzie bolało pdf, lingas-łoniewska, graficzny znak głoski krzyżówka, jan lewiński, cele strategiczne taktyczne operacyjne, codename panzers faza druga, przygoda w greenglass house, pod skórą agata czykierda grabowska pdf freedisc, tajemniczy mężczyzna ashley pdf, piotr kwiatkiewicz, rok tysięczny, brian weiss, wojna nadejdzie jutro…