ISBN

ISBN

9788323370109: Wydawnictwo

Format

46.9: https://woblink.com/ebook/nowi-londynczycy-judah-ben-148227u

Cena:


EPUB.MOBI

148245: 29.79

https://woblink.com/product-publication/download/148245/epub

:

Cena:


Dziennik szpitalnego ochroniarza

Autor: Oleg Pawłow

‚Jeżeli spędza się całe życie czekając na śmierć. można być pewnym przynajmniej jednego: nie będzie się rozczarowanym.’

Oleg Pawłow pracował w latach dziewięćdziesiątych jako ochroniarz w moskiewskim szpitalu. W krótkich tekstach opisuje codzienność toczącą się między pielęgniarkami. dozorcami. lekarzami. windziarzami. pacjentami. trupami i odwiedzającymi. Te scenki z życia. okrutne lub pełne czułości. czasem nie do zniesienia. są oddane z chirurgiczną precyzją. zjadliwym humorem i dyskretną empatią. Nieustannie nagabywany. ochroniarz rozdziela awanturników. wyrzuca natrętów. wspiera ciężko doświadczone rodziny; w zetknięciu z cierpieniem walczy. by zachować swoje człowieczeństwo.

Dziennik szpitalnego ochroniarza jest świadectwem głębokiego kryzysu ekonomicznego. społecznego i moralnego. który dotknął Rosję po upadku Związku Sowieckiego: alkoholizm i narkotyki sieją zniszczenie. jest mnóstwo bezdomnych. personel szpitala przeraża swoim okrucieństwem. U Pawłowa bliskość cierpienia i śmierci jest wyrazem chaosu w rosyjskim społeczeństwie tego okresu.

Oleg Pawłow jest laureatem Literackiej Nagrody Europy Środkowej ‚Angelus’ 2017 za tryptyk ‚Opowieści z ostatnich dni’.

Wydawnictwo: Oficyna Literacka Noir sur Blanc

Cena: 21


Otogizoshi

Autor: Osamu Dazai

Fascynująca interpretacja tradycyjnych opowieści japońskich osadzona przez autora w realiach II Wojny Światowej. Uniwersalne historie o uczuciach i zmaganiach z losem opowiedziane są w ciekawy. intrygujący sposób. a stare opowieści nabierają nowego sensu w obliczu wojennej tragedii. „Otogizōshi. Księga japońskich opowieści” to świetny przykład na książkę. która pozostając na wskroś „japońska” przemawia również do zachodniego czytelnika.

Osamu Dazai (właśc. Shūji Tsushima; 1909-1948) to jedna z najważniejszych postaci w literaturze japońskiej. W czasie swojego burzliwego – bo naznaczonego uzależnieniami i licznymi próbami samobójczymi – życia zasłynął jako mistrz nowego stylu. świetnie władający językiem. potrafiący głośno wyrazić stany uczuciowe kolejnych pok

Wydawnictwo: Witanet

Cena: 24.6


https://woblink.com/product-publication/download/161427/pdf

1:

:

Cena:betonoza, lalka epub, sekrety storytellerów, psychopaci w firmie, chyłka tom 2, witold gombrowicz, ferdydurke, wszystko o różańcu który może wszystko, tatarkiewicz dzieje sześciu pojęć pdf, słownik socjologii i nauk społecznych pdf, inna kobietą, potęga podświadomości joseph murphy audiobook, nekrosytuacje, mego, fraszki o michale, literatura dziecięca definicja, michalina wysłocka, myibuk…