Inteligenci w bezpiece: Brystygier. Humer. Różański

Inteligenci w bezpiece: Brystygier. Humer. Różański

Autor: Paweł Sztama

Komunistyczny aparat bezpieczeństwa odpowiada za najgorsze zbrodnie okresu stalinowskiego – walkę z podziemiem niepodległościowym. prześladowanie opozycji. wprowadzenie wszechobecnego terroru. Choć wśród niższych szczeblem funkcjonariuszy bezpieki dominowali prymitywni siepacze. to kierowali nimi ludzie. którzy w innych okolicznościach mogliby stanowić elitę społeczeństwa.

 Byli jednak zapalonymi komunistami. którzy sympatyzowali z wrogą niepodległej Polsce Komunistyczną Partią Polski. po 17 września 1939 roku z radością witali Armię Czerwoną a w 1944 roku rozpoczęli walkę o „utrwalenie władzy ludowej”. To Julia Brystygier. zwana „krwawą Luną”. prawdopodobnie najinteligentniejsza spośród funkcjonariuszy UB. odpowiedzialna za walkę z Kościoł

1:

Cena:


Zagubione niebo

Autor: Katarzyna Grochola

Niebo zagubione. Niebo odnalezione. Dla wszystkich.

A głównie dla tych. którym wydaje się. że świat się kończy. podczas gdy on się dopiero zaczyna.

Zagubione niebo to historie nowe i odnalezione. które gubiły się na łamach prawie zapomnianych już dzisiaj gazet. Wreszcie ułożyły się w całość – w opowieść o różnych porach roku w życiu każdej i każdego z nas. w piękną opowieść.

Pierwsze miłosne uniesienia i rozczarowania. zachwyty nad życiem i bolesne porażki. Długie i krótkie związki. miłość do utraty tchu. cierpienie po rozstaniu. Zdolność wybaczania. umiejętność zapominania. A my marzymy i nie tracimy wiary. Lepiej bowiem mieć wspaniałą przyszłość niż wspaniałą przeszłość. pamiętać. że zguba jest darem – szansą na odnalezienie czegoś lepszego.

Katarzyna Grocholanajlepsza i najpopularniejsza współczesna pisarka. która zmieniła oblicze literatury obyczajowej w Polsce. Otworzyła niejedne drzwi. uchyliła okna. pokazała drogę. jak żyć. jak pisać. jak kochać… Nieustannie inspiruje i zaskakuje. Od ponad dwóch dekad rozkochuje w sobie kolejne rzesze czytelników. Jej książki sprzedały się w nakładzie kilku milionów egzemplarzy. a każda z nich zajmuje najwyższe miejsca na listach bestsellerów. Laureatka nagród AS EMPIK-u oraz Bestseller Empiku w kategorii literatura polska.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 30.99


Wyprawy krzyżowe. Zderzenie dwóch światów

Autor: Marcin Sałański

Wyprawy krzyżowe są niezwykłym elementem dziejów Europy i świata. Są fenomenem swoich czasów. o tyle ciekawszym. że jego ideologiczne zręby pozostały żywe w kulturze Zachodu także w późniejszych czasach. Na dobrą sprawę przetrwały one do dziś w wersji przetworzonej przez historyczne uwarunkowania. Liczony na setki lat religijny konflikt pomiędzy chrześcijańskim Zachodem a muzułmańskim Wschodem stał się z czasem konfliktem o znacznie szerszym znaczeniu.

Walka. którą oficjalnie rozpoczęło wezwanie papieża Urbana w Clermont w 1095 r. przetrwała w świadomości ludzi jako starcie dwóch odrębnych cywilizacji. Cywilizacji o różnych mechanizmach kształtowania się struktur społecznych. kulturalnych i politycznych.

Także bohaterowie krucjat st

38: https://woblink.com/ebook/boski-znak-krzysztof-bochus-181923u

Cena:


Miłość. Ścieżki do wolności

Autor: Agnieszka Maciąg

 Od dwudziestu czterech lat jestem w szczęśliwym związku. Jego punktem zwrotnym był kryzys. który przeżyliśmy trzynaście lat temu. Mogliśmy wtedy oddalić się od siebie. rozstać się. stworzyć nowe związki. ale wybraliśmy inaczej – weszliśmy na drogę rozwoju i głębszej miłości. Teraz cieszymy się bliskim. radosnym. dojrzałym związkiem. którego wspaniałym owocem jest nasza ukochana córeczka Helenka.

Dziś pragnę pomóc Ci zajrzeć w Twoje serce i podążyć za jego głosem. To Ty jesteś centrum Twojego wszechświata. Twoja wartość nie jest uzależniona od mężczyzny. pracy czy czegokolwiek innego. W Tobie jest wszystko. Pragnę. byś stała się istotą emocjonalnie niezależną. Byś mogła dawać miłość i dzielić się miłością tak. jak tego pragniesz. Byś mogła

:

Cena:piotr niziński, wacław potocki pospolite ruszenie, chmielarz wojciech, ebooka, jak prowadzić ben collins pdf, niebieska studnia, gatunki dziennikarskie pdf, daniel kahneman pułapki myślenia pdf, dzień dobry i co dalej pdf, iwona janicka, kampanie wyborcze, lolita ebook, barbara bukała trening przed maturą, michał lubowicki, o naśladowaniu chrystusa audiobook, kajko i kokosz szkoła latania audiobook, marcin gawęda, trzecia rzesza w 100 przedmiotach, chłopi audiobook, oczy wilka alicja sinicka chomikuj, krzysztof drozdowicz, amerykańscy bogowie audiobook…