Internat

Internat

Autor: Serhij Żadan

U Żadana koniec znanego świata okazuje się wstępem do naprawdę długiego koszmaru. Pasza – trzydziestopięcioletni nauczyciel. mruk. idealista – musi odebrać z internatu siostrzeńca i wrócić z nim do domu. Byłoby to może łatwe. gdyby nie wojna. Jakoś rok temu przywieźli ją ze sobą ci dziwni ludzie. od których czuć prochem. tytoniem i smarem. Mówią w tym samym języku. w którym mówi Pasza. ale też w państwowym. którego Pasza uczy. Najpierw widywano ich w telewizji. później na ulicach. Potem kraj został znienacka anulowany. a na jego miejsce podstawiono zrujnowane industrialne przedmieścia. opustoszałe wioski i miasto widmo. w którym grasują okupanci. płoną bloki i trwa kanonada. Z tej pułapki można się wymknąć tylko cudem lub za cenę ogromnego upokorzenia. Albo w trumnie.

Wyobraźcie sobie „Drogę” Cormaca McCarthy’ego. tyle że osadzoną w zimowym wojennym Donbasie. To jest właśnie „Internat”.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 29.9


Rok królika

Autor: Joanna Bator

Autorka bestsellerowych romansów historycznych Julia Mrok kieruje się dwoma pragnieniami: rozkoszy i opowieści. By je zaspokoić. z nikim się nie liczy i nie zważa na skutki swoich poczynań. ale kiedy posuwa się za daleko. w końcu musi zniknąć z własnego życia.

Zmienia tożsamość i wygląd. opuszcza swoich dwóch kochanków. Z Warszawy wyjeżdża do Ząbkowic Śląskich – miasteczka. do którego bardziej pasuje dawna nazwa Frankenstein. Wszechobecna atmosfera grozy zagęszcza się zwłaszcza w jedynym hotelu w mieście. gdzie uciekinierka postanawia wynająć pokój. Jego tajemnicza właścicielka. Wiktoria Frankowska. prowadzi w nim spa „Pod Królikiem”. Potworna tajemnica. jaka wiąże się z tym miejscem sprawi. że Julia Mrok będzie musiała na nowo zmierzyć się ze swoją przeszłością i podjąć decyzje. kt

Wydawnictwo: Cyfrant

Cena: 8.2


Miłośnicy czterech kółek. Część 2

Autor: Jesionowski Michał

Jeśli tak. to przekonaj się. jak Michał „Michu” Jesionowski w bezkompromisowy sposób rozprawia się z mitami. które od lat funkcjonują w polskiej motoryzacji. 

•Czy samochody z przebiegiem większym niż 200 tys. kilometrów to wraki?

•Czy instalacja LPG zawsze się opłaca ?

•Jak naprawdę działają „okazje” na rynku zakupowym?

•Czy silniki diesla nadają się już tylko do maszyn rolniczych?

W książce znajdziesz również praktyczne porady. które pozwolą Ci samodzielnie:

•użyć oleju innego niż zalecany przez producenta

•wymienić tarcze hamulcowe

•dobrać opony – w tym te wielosezonowe

•wyselekcjonować amortyzatory

•wymienić żarówki i dowiedzieć się. których absolutnie nie można używać 

•bezpieczn

28: https://woblink.com/ebook/lwowski-ptak-piotr-tyminski-141460u

Cena:


Valeria w lustrze. Valeria. Tom 2

Autor: Elisabet Benavent

Uzależniająca. przezabawna. sugestywna i zmysłowa Hiszpanka wraca. by zawładnąć twoją głową. rozśmieszyć cię. pozwolić opłakać swoje bolączki oraz pomóc uwierzyć w miłość!

Valeria jest w emocjonalnym kołowrotku. Właśnie opublikowała swoją powieść i boi się krytyki. Rozwodzi się z Adrianem i nie jest to łatwe. Jednocześnie nie wie. czy chce wejść w związek z Victorem.

I podczas gdy Valeria boi się. płacze. cieszy się. marzy i krzyczy. pędząc na życiowym rollercoasterze. jej przyjaciółki również nie mogą narzekać na nudę. Lola nie wie. co zrobić z Sergiem i czuje się samotna. Carmen walczy o zrozumienie Borjy. jej chłopaka i starego kolegi z pracy. Z kolei Nerea budzi się każdego ranka z mdłościami…

Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece

Cena: 10


ISBN

9788366173330: Wydawnictwo

Format

39.9: https://woblink.com/ebook/grobowiec-tyrana-rick-riordan-agnieszka-fulinska-173231u

Cena:henryk mazurek, magiczne drzewo czerwone krzesło test pdf, bagno szaleńców, adam figiel, gołąb immunologia, ten dzień pdf pobierz, pieśń legionów polskich we włoszech, polska odwraca oczy ebook, idiota audiobook, stare panny, bibliografia pdf, izabela majewska, miecugow inny punkt widzenia książka, autor powieści nowel krzyżówka, małachow lecznicza głodówka, tajna wojna churchilla, oficyna a wolters kluwer business, pedagogika społeczna pilch, metro 2033 poradnik eurogamer…