Rozmowy z katem [2018]

Rozmowy z katem [2018]

Autor: Kazimierz Moczarski

„Do widzenia. Herr Moczarski. do zobaczenia niedługo u św. Piotra!” – mówi Stroop na pożegnanie. idąc na egzekucję. Czy można sobie wyobrazić podobną sytuację? Taki sam wyrok. wyrok śmierci. wydany na bezlitosnego nazistę i bohatera Armii Krajowej przez Polskę Ludową?

Chociaż oprawcy w więzieniu mokotowskim mają wyjątkową wyobraźnię – poddają Moczarskiego 49 rodzajom tortur – on sam również wpada na oryginalny pomysł. Zachęca nazistę do szczerych zwierzeń. Zapamiętuje wszystko.

Dziś możemy czytać jedną z najważniejszych rozmów. jakie kiedykolwiek się odbyły. To rozmowa śmiertelnych wrogów w celi śmierci. Różnica między nimi jest taka. że tylko jeden z nich dostał sprawiedliwy wyrok.

Wydawnictwo: Znak

Cena:


Rekolekcje z Janem Pawłem II

Autor: Jan Paweł II

Rekolekcje z Janem Pawłem II źródłem Twojej wewnętrznej odnowy.REKOLEKCJE Z JANEM PAWŁEM II ze wstępem kardynała Stanisława Dziwisza. są wyborem pięknych tekstów. które mogą prowadzić do przemiany każdego z nas. To nieodzowna pomoc wierzącym. Skłaniają do  refleksji nad własnym życiem w kontekście wiary. Koncepcja przewiduje. że rekolekcje mają się odbywać w ciągu siedmiu dni. W każdym dniu Czytelnik rozważa jeden precyzyjnie określony temat.

Wydawnictwo: Wydawnictwo M

Cena: 9.9


Zarządzanie przez wartości

Autor: Ken Blanchard

Książka opisuje sposób. w jaki różnego typu firmy mogą osiągnąć większy sukces – mierzony nie w kategoriach rozmiarów bądź zysków. lecz z punktu widzenia jakości życia ich pracowników oraz jakości świadczonych usług.Poprzez zaangażowanie się w dążenie do wspólnego celu i dzielenie pewnych wartości każda organizacja może prowadzić działalność biznesową w sposób pozwalający wszystkim  zainteresowanym – właścicielom i udziałowcom. pracownikom. odbiorcom i klientom – wygrywać. Książka Zarządzanie przez wartości. napisana w oparciu o materiały zgromadzone podczas ponad dwudziestopięcioletnich badań. a także na postawie obserwacji dotyczących zastosowania zdobytej wiedzy w praktyce. w sposób szczegółowy opisuje praktyczny plan działania. Plan ten ma na ce

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Cena: 39.9


Na gwiaździstych morzach

Autor: Sara Sheridan

Pachnąca czekoladą i przygodą opowieść o miłości i sekretach

W 1824 roku w Brazylii trwa wojna domowa. która zmusza cenioną pisarkę do powrotu do ojczystej Anglii. Maria Graham straciła niedawno męża i jako wdowa znalazła się w trudnym położeniu. dlatego chwyta się każdej szansy. aby dostać się na statek do Europy. Przyjmuje ofertę przebiegłego przemytnika Jamesa Hendersona. który proponuje jej wspólny rejs.

Na pokładzie Maria odkrywa nie tylko sekrety ukryte w tabliczkach czekolady. ale zaczyna też czuć nieodparty pociąg do tajemniczego kapitana. Jednak kobieta z wyższych sfer nie może pozwolić sobie na miłość do przemytnika. dlatego kapitan porzuca kryminalną przeszłość i wciela się w rolę londyńskiego dżentelmana.

Henderson nie może tak łatwo

:

Cena:reklama pdf, urszula zielinska, eliza michalik data urodzenia, wall street i hitler, sedymentacja co to, nawiedzony dom książka, szewczyk dratewka janina porazińska, moski, miara odległości, fiodor dostojewski biesy, ebooki online, tomasz stawiszynski, maria stachurska, kalistenika pdf, thorin dębowa tarcza charakterystyka, meteorologia i klimatologia, inbuk libra, paris książki, leczenie ran przewlekłych szewczyk pdf, penis świni, netflix w głębi lasu…