Raki pustelniki

Raki pustelniki

Autor: Anne B. Ragde

‚Raki pustelniki’ to kontynuacja losów rodziny Neshov. którą czytelnik poznał w bestsellerowej powieści ‚Ziemia kłamstw’.

Po burzliwych wydarzeniach. które mieliśmy okazję śledzić w ‚Ziemi kłamstw’. rodzina Neshov staje przed nowymi dylematami. Po śmierci matki Tor nadal prowadzi rodzinne gospodarstwo w Byneset niesiędaleko Trondheim. Jego córka. Torunn. cieszy się z tego. że w końcu odzyskała kontakt z ojcem. ale ma swoje życie w Oslo i nie potrafi zdecydować się na przeprowadzkę na rodzinną farmę. Margido. właściciel niewielkiego domu pogrzebowego. próbuje w końcu ułożyć sobie życie osobiste. ale pojawiają się na tej drodze pewne przeszkody. Najmłodszy z braci. Erlend. razem ze swoim partnerem również stają w obliczu ważnych wyborów.

Ragde napisała powieść. w której stawia do góry nogami życie swoich bohaterów. Czy więzy krwi okażą się wystarczające. aby rodzinie udało się przetrwać razem niełatwe chwile? Jak silna jest więź między ludźmi. którzy tak naprawdę ledwo się znają? Czym jest dla siebie rodzina – podporą czy obciążeniem?

Tytuł książki nawiązuje do jednej z figurek ze zbiorów Erlenda. Rak pustelnik rodzi się nagi. pozbawiony ochrony przed światem. Musi znaleźć muszlę. która stanie się dla niego osłoną i domem. Gdy urośnie. wyrusza na poszukiwanie kolejnego schronienia…

Książka zdobyła The Norwegian Booksellers Prize (2005) oraz The Norwegian Readers Prize (2005). Razem z ‚Ziemią kłamstw’ została sprzedana w nakładzie ponad 500 tysięcy egzemplarzy.

Framenty recenzji:

‚Piękna. choć czasem soczyście nieprzyzwoita. zabawna. a jednocześnie smutna książka… Raki pustelniki Ragde dadzą ci okazję do uśmiechu. czas na refleksję i z pewnością wzbudzą chęć na ciąg dalszy!’

Berit Kobro. VG

‚Piękna. choć czasem soczyście nieprzyzwoita. zabawna. a jednocześnie smutna książka… Raki pustelniki Ragde dadzą ci okazję do uśmiechu. czas na refleksję i z pewnością wzbudzą chęć na ciąg dalszy!’

Berit Kobro. VG

‚Ci. którym spodobała się poprzednia książka. pokochają również i tę. Ragde jest jak zawsze absolutnie i wyjątkowo precyzyjna w tworzeniu scenografii’.

Bjorn Gabrielsen

‚Ragde nie dopuszcza. aby akcja zdominowała urok książki. Przeciwnie. ma właśnie taką umiejętność zauważania zjawisk. która odróżnia wybitnego powieściopisarza od przeciętnego. Zaraz po przeczytaniu ostatniej strony czytelnik jest gotów na ciąg dalszy’.

Mie Hindle. Stavanger Aftenblad

‚Mocna. wzbudzająca prawdziwe emocje saga rodzinna. Ragde napisała powieść zachwycającą. niesamowitą. a zarazem pouczającą i pełną współczucia’.

‚Andresseavisen’ 

‚Powieść Anne B. Ragde zdobyła nie tylko rzesze czytelników. ale też uznanie krytyki i jurorów prestiżowych nagród. Ragde napisała wspaniałą wielowątkową powieść o postępującym rozpadzie dysfunkcjonalnej rodziny i nieudolnych próbach walki z chorymi emocjami. Dowiodła. że „popularna saga norweska” wcale nie musi być określeniem pejoratywnym.’

Grzegorz Wysocki. „Tygodnik Powszechny”

Wydawnictwo: Smak Słowa

Cena: 29.9


ISBN

9788381782890: Wydawnictwo

Format

29.99: https://woblink.com/ebook/phenomenal-x-michelle-a-valentine-181158u

Cena:


Hiszpania. Fiesta dobra na wszystko

Autor: Maciej Bernatowicz

Czy wracając z Katalonii. możemy powiedzieć. że byliśmy w Hiszpanii? Dlaczego najwspanialsze zabytki w tym kraju mają arabski rodowód? Jak Hiszpanie oceniają czasy podboju Ameryk i okres ich kolonizacji? A co z hiszpańską wojną domową. najtragiczniejszą w Europie XX wieku? Jak w ogóle mogło do niej dojść? Jak bardzo ostatni kryzys gospodarczy odmienił Hiszpanów? Na czym polega fenomen hiszpańskich fiest? Czy sjesta to przypadkiem nie stereotypowy relikt przeszłości? Dlaczego rywalizacją Realu Madryt z FC Barceloną żyje cały kraj? Skąd wzięły się tapas i czy pozycja corridy jest jakkolwiek zagrożona?Z myślą o próbie odpowiedzi na te i inne pytania Maciej Bernatowicz zasiadł do pisania książki. Publikacji w zamyśle lekkiej i przyjemnej. choć tak naprawdę poruszającej

28.99: https://woblink.com/ebook/pelnia-twoich-mozliwosci-stulberg-brad-magness-steve-124282u

Cena: Magness Steve


Świat według Garpa

Autor: John Irving

Opisując z pozoru nieprawdopodobne perypetie swoich niezapomnianych bohaterów. John Irving piętrzy i ujmuje w karykaturalnym skrócie problemy. lęki i zagrożenia obecne we współczesnym świecie. Z wyrozumiałością. choć w krzywym zwierciadle. ukazuje nasze – zwykle żałosne – próby zapanowania nad żywiołem. który nas przerasta: życiem.

John Irving (ur. 1942) – jeden z najwybitniejszych amerykańskich pisarzy. Debiutował w 1968 roku powieścią „Uwolnić niedźwiedzie”. Jego czwarta książka. „Świat według Garpa”. przyniosła mu rozgłos na skalę światową. została też z sukcesem sfilmowana.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 37.8


Przedziwna śmierć Europy

Autor: Douglas Murray

Dlaczego Stary Kontynent popełnia samobójstwo?

Spadająca stopa urodzin. masowa imigracja oraz pielęgnowanie braku zaufania do siebie i nienawiści do własnych wartości składają się na to. że Europejczycy nie potrafią wystąpić we własnej obronie ani oprzeć się kompleksowym przemianom swojego społeczeństwa. które w końcu doprowadzą do jego unicestwienia.

Książka Murraya jest nie tylko analizą realiów demograficznych i politycznych. ale również bardzo osobistą relacją naocznego świadka autodestrukcji kontynentu. Przedziwna śmierć Europy zawiera reportaże z podróży po całym kontynencie. o miejscach. do których migranci przybywają i do których ostatecznie trafiają. a także tych. które ich nie akceptują.

Na każdym etapie Murray cofa się o krok. aby objąć spojrzeniem szersze kwestie. które mogą doprowadzić do upadku kontynentu europejskiego. od atmosfery masowych ataków terrorystycznych po stopniową erozję naszych wolności. Autor podejmuje takie tematy jak rozczarowująca porażka multikulturalizmu. wolta Angeli Merkel w kwestii migracji. brak repatriacji i zachodnia fiksacja na punkcie poczucia winy. Murray jeździ do Berlina. Paryża. Skandynawii. na Lampedusę i do Grecji. wszędzie odkrywając chorobę. która toczy europejską kulturę od środka. a także słuchając historii ludzi. którzy przybyli z dalekich krajów do Europy.

 „Jest to niezwykle ważna książka. której treść powinni poznać wszyscy ludzie mający wpływ na bieg wydarzeń w tym krytycznym dla historii Europy okresie”.

Sir Roger Scruton

Jeden z największych bestsellerów literatury faktu w Europie tego rok.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 36


Kirke

Autor: Madeleine Miller

W domu Heliosa. boga słońca i najpotężniejszego z tytanów. rodzi się córka. Kirke jest dziwnym dzieckiem – nie tak potężnym jak ojciec ani tak bezwzględnym jak matka… Dziewczyna próbuje odnaleźć się w świecie śmiertelników. lecz odkrywa w sobie czarnoksięską moc. dzięki której może zagrozić samym bogom… Z tego powodu zostaje wygnana. Nie zamierza jednak przestać kształcić się w czarach. Jej ścieżki skrzyżują się z Minotaurem. Dedalem. jego synem Ikarem. morderczą Medeą i. oczywiście. z przebiegłym Odyseuszem.

 

Samotna kobieta zawsze narażona jest na niebezpieczeństwo. a Kirke nieświadomie budzi gniew zarówno w ludziach. jak i w mieszkańcach Olimpu. Aby ochronić to. co kocha. będzie musiała zebrać wszystkie siły i zdecydować. czy należy do bogów. z których się urodziła. czy do

:

Cena:mieczysław łobocki, czerwona jaskółka lubimy czytać, gramatyka języka polskiego pdf, natalia gawron, mobi, ukryta łowczyni pdf, piraci z karaibów3, gilles kepel, piknik na skraju drogi audiobook, rotmistrz zaremba, mengele polowanie na anioła śmierci, żywe kamienie berent, wilk czerwony kapturek, pułapki myślenia. o myśleniu szybkim i wolnym pdf, jadwiga courths mahler, całe zdanie nieboszczyka pdf, medaliony zofia nałkowska pdf, rzeź woli książka…