Nielegalni

Nielegalni

Autor: Vincent V. Severski

Sensacyjna powieść o tajnikach polskiego wywiadu.

„Bycie podwójnym agentem to kontrolowana schizofrenia.”

Klaus Fuchs

Oficer polskiego wywiadu. pracujący przez wiele lat poza granicami kraju. pod przybraną tożsamością. pisząc pod pseudonimem Vincent V. Severski. odsłania warsztat pracy służb szpiegowskich w różnych krajach świata.

„Nielegalni” to powieść szpiegowska. rozgrywająca się współcześnie w Polsce. Szwecji. Rosji na Białorusi i Ukrainie. z wplecionymi epizodami historycznymi z czasów II wojny światowej oraz wieloma współczesnymi wątkami politycznymi i osobami z życia publicznego. Autor odkrywa tajemnice stosunków polsko-rosyjskich. sięgając do lat 40. ubiegłego wieku i nieznanych dotąd wątków katyńskich oraz dokumentów IPN. Nawiązuje do współczesności. odsłaniając kulisy obejmowania władzy w Polsce przez prawicę. Tropi polskiego łącznika Al-Kaidy oraz pokazuje metody działania szwedzkich służb specjalnych.

Bohaterami powieści są tzw. nielegałowie. supertajni szpiedzy posługujący się za granicą nową tożsamością i dorobioną „legendą”.

Konrad powraca do Warszawy po zakończonej fiaskiem misji na Bliskim Wschodzie: znów nie udało mu się dopaść „Karola” vel Safira as-Salama. polskiego odszczepieńca. łącznika Al-Kaidy… Niejaki Hans Jorgensen szuka w szwedzkiej prasie niewinnych na pozór ogłoszeń. z których następnie odszyfrowuje zakodowane informacje… Pułkownik Stiepanowycz z mińskiego KGB krótko cieszy się z zarobionych na przemycie dolarów. gdyż pada ofiarą napadu… W październiku 1939 roku w Moskwie Beria. naczelnik NKWD. słucha referatu majora Zarubina na temat działań wywiadowczo-operacyjnych na terenie Polski. W gabinecie prezesa IPN zjawia się profesor Barda i twierdzi. że ma dokumenty. które rzucają całkiem nowe światło na zbrodnię katyńską… We współczesnej Polsce stanowisko prezydenta piastuje Stanisław Zieliński. lecz rzeczywista władza spoczywa w rękach szefa jego kancelarii. Marcina Kamińskiego – osobnika o niezbyt reprezentacyjnej aparycji. za to cieszącego się poparciem konserwatywnego elektoratu.

Wszystkie te na pierwszy rzut oka odległe od siebie wątki. postacie. miejsca i wydarzenia łączą się w niezwykłą. precyzyjnie skonstruowaną fabułę. tworząc kilkuset stronicową wciągającą historię o wyjątkowej mocy.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 24.99


Nieczułość

Autor: Martyna Bunda

Powieść o wielkiej historii i kobietach. które jako jedyne są w stanie się jej przeciwstawić

Brawurowy debiut literacki i hołd złożony kobiecej solidarności

Dziewcza Góra. niewielka wieś na Kaszubach. To właśnie tu. w domu wybudowanym za pieniądze z ubezpieczenia po zmarłym tragicznie mężu. Rozela wychowuje trzy córki. Najstarsza Gerta przypomina matkę. jest rzetelna i aż do przesady odpowiedzialna. średnia Truda. odwrotnie. umie korzystać z życia i łatwo daje się ponieść porywom serca. z kolei najmłodsza Ilda sporo myśli o śmierci i uwielbia prowokować wszystkich wokół.

W rozpisanej na wiele lat i głosów opowieści poznajemy losy kobiet – najpierw tragiczne wydarzenia wojenne. a potem czasy. gdy nastała nowa władza. Bohaterki. aby przetrwać. muszą nauczyć się nie okazywać uczuć. Nieczułość staje się ich tarczą przed przeciwnościami losu i złymi językami. Tam. gdzie inni by się załamali. Rozela i jej córki prą do przodu. Mimo pozornej nieczułości wszystkie są ze sobą bardzo związane. a rodzinny dom w Dziewczej Górze przyciąga je jak magnes. Nieważne. jak daleko wypuszczają się w świat. zawsze tu wracają po „nieczule czułe” wsparcie. miłość i bliskość.

Martyna Bunda stworzyła wciągającą sagę. która zadziwia nastrojem. kompozycją i świetnie odmalowanymi postaciami. Nieczułość to powieść o Polkach. a także o skomplikowanych ostatnich kilkudziesięciu latach polskiej historii. Bunda porusza ważne tematy i dotyka wciąż niezabliźnionych ran. robi to jednak nie po to. aby prowokować. ale by oddać hołd kobiecej solidarności. naszym matkom. babkom i ich wielkiej sile.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 27


Ostre przedmioty

Autor: Gillian Flynn

Debiut autorki Zaginionej dziewczyny. książki-fenomenu. którą przeczytało ponad 6 milionów czytelników na całym świecie.

Zachwycający kawał dobrej literatury. napisany świetnym językiem i z dużą wnikliwością.

Stephen King

W rodzinnym miasteczku dziennikarki śledczej Camille Preaker dochodzi do dwóch szokujących zbrodni: zostają zamordowane dwie dziewczynki. a ona ma opisać toczące się śledztwo. Camille musi więc wrócić do Wind Gap. małej. dusznej mieściny w stanie Missouri. z której uciekła i której szczerze nienawidzi.

To tam przed laty umarła jej siostra. to tam po raz pierwszy Camille zaczęła kaleczyć swoje ciało. to tam nadal mieszka jej despotyczna matka.

Ciężki małomiasteczkowy klimat. pęczniejący od tajemnic i intryg. poczucie str

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Cena: 27.45


ISBN

9788380152328: Wydawnictwo

Format

30.99: https://woblink.com/ebook/dzien-dobry-polnocy-magdalena-slysz-lily-brooks-dalton-26014u

Cena:j parandowski mitologia, wydawnictwo warbook, żarty o, obliczanie dawek lekow, był sobie szczeniak ellie, gabriel glinka, wszystko czego pragnę w te święta, czesław martysz, honorata miodek, a kaminski, jedenaście tysięcy pałek, włodzimierz oniszczenko, słownik hydrogeologiczny, kate sterritt, audiobook potop, gwiazdor laurelin paige chomikuj, małgorzata mielech biografia, motyw powstania, dziennikarz sportowy, cudowny chłopak i ja, wenancjusz domagała, meghan march niepokorna królowa, fable 3 demoniczne wrota…