Zjadanie zwierząt

Zjadanie zwierząt

Autor: Jonathan Safran Foer

Gdy Jonathanowi Safranowi Foerowi urodził się syn. chciał się dowiedzieć. jak powinien go karmić i czym naprawdę jest mięso. Skąd pochodzi? Jak się je produkuje? Jak traktowane są zwierzęta i czy to ważne? Jak zjadanie zwierząt wpływa na gospodarkę. społeczeństwo i środowisko? Wyniki tego śledztwa sprawiły. że stanął twarzą w twarz z rzeczywistością. której jako obywatel nie mógł zignorować. a jako pisarz nie mógł przemilczeć.

Jeśli znajdą się osoby. których nie przekona sugestywny sposób. w jaki Foer opisuje okropieństwa przemysłowej hodowli zwierząt i oskarża odpowiedzialnych za nią ludzi. to znaczy. że są nieczułe albo głuche na głos rozsądku. Albo i jedno. i drugie.

J.M. Coetzee

 

Zjadanie zwierząt sprawiło. że zmieniłam

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


ISBN

9788381681896: Wydawnictwo

Format

29.2: https://woblink.com/ebook/ajurwedyjskie-przepisy-z-lokalnych-produktow-weyland-katharina-160483u

Cena:


Zagubieni

Autor: Kevin Wignall

Przetrwać. Grupa licealistów nigdy nie musiała się nawet zastanawiać nad znaczeniem tego słowa. Aż do momentu gdy ich samolot rozbił się w odległym lesie deszczowym… i żaden z dorosłych nie przeżył wypadku. Niebezpieczeństwa czyhają wszędzie. Nikt nie może czuć się pewnie. Nikomu nie można zaufać. Tom Calloway od początku nie chciał wyjeżdżać na żadną wycieczkę do Kostaryki. Niestety. poleciał tym samolotem i jak inni. uległ wypadkowi. Tom i mała grupa jego kolegów z klasy cieszą się. że żyją. ale ich radość szybko się kończy. gdy niektórzy z nich padają ofiarą nieznanych dotąd zagrożeń ze strony dżungli – zwierząt. owadów. a nawet bezlitosnego upału. Każda podejmowana przez nich decyzja może oznaczać życie lub śmierć. W miarę upływu dni i rosnącej desperacji ocalałych niebezpieczeństwo wcale nie maleje. Nie wszyscy radzą sobie z traumą. widząc. jak ich przyjaciele umierają. a walka o przywództwo wkrótce nastawia ich przeciwko sobie. A kiedy w samym sercu tropikalnego lasu natkną się na ślady innych ludzi. czy będzie to oznaczało ratunek – czy zupełnie odwrotnie?…

Wydawnictwo: Feeria

Cena: 32.9


Początki

Autor: Carl Frode Tiller

Hipnotyzujący portret destrukcyjnego idealisty.

Ilekroć zdarzało mi się fantazjować o tym. że z sobą kończę. wyobrażałem sobie uroczysty. rytualny wręcz czyn – w tym list pożegnalny. garnitur i ważne dla mnie miejsce. Dlatego ostatnią moją myślą. która przyszła. gdy w nagłym ataku paniki próbowałem ostro skręcić. było to. że mogłem trochę bardziej się postarać.

Historia Terjego musiała skończyć się samobójstwem. Przez całe życie tłumił swoje uczucia. był ironiczny i szorstki. a naturę rozumiał lepiej niż innych ludzi. Carl Frode Tiller stopniowo cofa się do coraz wcześniejszych wydarzeń i wnika w psychikę swojego bohatera. by stworzyć fascynujący obraz jego dramatu egzystencjalnego i walki z wewnętrznymi demonami.

Początki to przenikliwa d

29.9: https://woblink.com/ebook/jeszcze-raz-nataszo-karolina-wilczynska-154169u

Cena:


Wszechświat jako nadmiar

Autor: Marek Oramus

Książka składa się z „małych opowieści o wielkim kosmosie”. a także z tekstów o końcu świata. o naszych wyobrażeniach na temat kosmitów oraz o udanych i chybionych próbach przewidywania przyszłości. Przy okazji 50-lecia lądowania na Księżycu autor zastanawia się. jak wyglądałaby ziemska astronautyka bez tego ciała niebieskiego. jak przedstawiano Księżyc w literaturze SF i czy dojdzie wkrótce do nowego wyścigu na Srebrny Glob. Nie obawia się dywagować o sensie Wszechświata oraz o pomyśle. że jest to gigantyczny komputer. który coś oblicza. Tytułowy tekst stawia tezę. że potrzeba było tak ogromnego nadmiaru masy. energii i przestrzeni. by w jednym miejscu kosmosu powstała cywilizacja istot rozumnych.

Nawet gdy autor bierze się za tematy podejmowane wcześniej w literaturze popularnonaukowej. czyni to w sposób odmienny od tradycyjnych ujęć. Wielokrotnie jego sądy idą pod prąd ustalonych poglądów. Dodatkową atrakcją jest odwoływanie się do literatury SF. która w ten sposób staje się tłem i kontrapunktem tych wywodów. Erudycja. kompetencja i szerokie spojrzenie na spektrum tematów związanych z miejscem ludzkości w kosmosie – oto zalety wyróżniające „Wszechświat jako nadmiar” z grona podobnych opracowań.

Czas Księżyca * Ogród planet * Wszechświat jako nadmiar * Piękne umysły * Koniec świata o dziewiątej * Obcy naszych marzeń * Nędza futurologii

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 36


Niebanalna Majorka

Autor: Ewa Sawicka

Majorka to jedno z tych miejsc. które biura podróży lubią określać mianem raju na ziemi. I nic w tym dziwnego – przepiękne plaże. ciepłe morze i roślinność jak z bajki gwarantują. że urlop będzie naprawdę udany. Ale na tej urokliwej wyspie zachwycać się można nie tylko przyrodą. W książce „Niebanalna Majorka” Ewa Sawicka odkrywa wszystkie jej mniej znane zalety. opisując ten mały skrawek Śródziemnomorza bez zbędnego lukrowania. Znajdziemy tu garść danych statystycznych. sporo faktów historycznych. trochę anegdot i wiele obserwacji. które autorka zebrała podczas swoich podróży na Majorkę.

Dlaczego Majorkańczycy protestują przeciwko masowej turystyce i o co toczyła się wojna ręcznikowa? Śladami jakich słynnych postaci warto podążać

29.9: https://woblink.com/ebook/za-siodma-gora-agnieszka-jez-160196u

Cena:


ISBN

9788381711258: Wydawnictwo

Format

29.2: https://woblink.com/ebook/wahadelko-a-radiestezja-nowe-spojrzenie-pdf-tomasz-sitkowski-154089u

Cena:


Siła Pędu

Autor: Lech Kaniuk

Jak zaczynając od 0 współtworzyć firmy warte ponad 5 miliardów euro?

To główne pytanie. na które znajdziecie odpowiedź w tej książce. Autor opowiada liczne historie ze swojej działalności

i dzięki nim w praktyczny sposób pokazuje. jak myśli i działa przedsiębiorca z wizją i dużymi celami. Przedstawia swoje początki. rozwój. lekcje oraz zmagania. dzięki czemu sami możemy zaobserwować. jak siła pędu niejednokrotnie wpłynęła na jego działanie.

Lech Kaniuk

przedsiębiorca. współwłaściciel kilkunastu spółek. ekspert od innowacji i skalowania biznesu. współautor sukcesów takich marek jak PizzaPortaliTaxiBean & Buddies czy SunRoof dzieli się lekcjami ze swojej pracy. życia i biznesu. Pokazuje.

jak dz

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99sierpińska ocena przedsiębiorstwa według standardów światowych pdf, kevin hearne kroniki żelaznego druida, jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka pdf, felix net i nika oraz bunt maszyn, pediatria. lissauer, niepotrzebna jak róża, triatlon biblia treningu, julian tuwim pan hilary, piękne ciała, alex kerr, jacek caba, mikropolis, powstawanie gatunków, powershell podstawy, agnieszka walczak chojecka, opowieści z dzikich pól, ebooki, jm barrie…