Akita. Matka Boża Japońska

Akita. Matka Boża Japońska

Autor: Zygmunt Kwiatkowski

Agnes Katsuko Sasagawa przyszła na świat w rodzinie buddyjskiej. Po nawróceniu. wstąpiła do klasztoru i zajęła się nauczaniem katechizmu dzieci japońskich konwertytów. Wkrótce jednak zaczęła gwałtownie tracić słuch. Badania lekarskie stwierdzały. że jej kalectwo jest trwałe i nie ma szans wyleczenia.

Jednocześnie pojawił się̨ fenomen. którego nie zna nauka. a mianowicie „słuch wewnętrzny”. Siostra Agnes otrzymała trzy orędzia Matki Najświętszej. przekazane jej właśnie w ten nowy sposób. Otrzymała też obietnicę całkowitego wyleczenia z głuchoty. które rzeczywiście nastąpiło na zakończenie serii objawień.

Maryja w swoim orędziu z Akita. wezwała nas do uczestnictwa w misji Miłosierdzia. misji Jezusa Chrystusa. naszego Zbawiciela. Wiernym Jego towarzyszem jest Maryja. Matka Kościoła. Jest to zadanie dla całego Kościoła w stosunku do świata. dręczonego przez zło szatana i ludzki grzech.

Objawienia w Akita miały potężnych oponentów; powoli znikali z klasztoru pielgrzymi. siostry zostały objęte obowiązkiem milczenia w sprawie. Agnes uznano za osobę̨ niestabilną psychicznie i odesłano na daleką placówkę̨ z zakazem kontaktu ze światem zewnętrznym.

Po latach. nieoczekiwanie. papież Franciszek wybrał Akita jako jedno z dziesięciu sanktuariów maryjnych na świecie. do misji udzielenia modlitewnego wsparcia jego inicjatywie zatrzymania dalszej eskalacji wojennej na Bliskim Wschodzie. Do spodziewanych bombardowań́ nie doszło. a Sanktuarium w Akita otrzymało certyfikat wiarygodności wydany przez najwyższy autorytet w Kościele Katolickim.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 19.99


Złoty pelikan

Autor: Chwin Stefan

Jakub. wykładowca jednego z uniwersytetów. dowiaduje się. że dziewczyna. którą oblał na egzaminie. prawdopodobnie popełniła samobójstwo. Okoliczności sprawy pozwalają mu nie poczuwać się do żadnej winy. Jakub jednak przeżywa głębokie załamanie. Traci wszystko. Z sali uniwersyteckiej i eleganckiego mieszkania trafia na dworzec kolejowy. gdzie zaczyna żyć jak bezdomny.

Ta utrzymana w konwencji moralitetu „powieść idei”. nawiązująca do średniowiecznej legendy o św. Aleksym. mówi o poszukiwaniu duchowego oczyszczenia w cywilizacji nowoczesnej. w której rytuały utraciły swoją oczyszczającą moc a słowo ma rozchwiane znaczenia. nie dając nam oparcia w sytuacjach kryzysowych. Jej finał – utrzymany w ironiczno-melodramatycznym duchu – zostawia czytelnika przed otwartymi pytaniami o naturę prawdy. dob

:

Cena:test z lektury opium w rosole, królowa cieni pdf, e-booki za darmo, księga przemian pdf, 500 zwrotów po angielsku pdf, dmitry, zdradzona, fiszki wzór do druku pdf, cztery noce z ksieciem, darmowe-ebooki, cmętarz zwieżąt stephen king, wszystkie ręce umyte sprawa barbary blidy, farmakologia książka, czarownik iwanow pdf…