https://woblink.com/product-publication/download/33232/pdf

https://woblink.com/product-publication/download/33232/pdf

1:

:

Cena:


Dreamland

Autor: Sam Quinones

W 2008 roku w USA liczba zgonów w wyniku przedawkowania opiatów przewyższała liczbę ofiar wypadków samochodowych. Osób uzależnionych od leków z roku na rok jest coraz więcej. a rynek farmaceutyczny rośnie w siłę. Jak to możliwe. że legalnie dopuszczona do sprzedaży tabletka przeciwbólowa może doprowadzić do epidemii uzależnień?

Sam Quinones drobiazgowo rekonstruuje dzieje tej opiatowej katastrofy. Z jednej strony rzetelnie przedstawia kolejne etapy wprowadzania niebezpiecznych leków do regularnej sprzedaży i pokazuje przeraźliwie krótką drogę od ukojenia bólu do nałogu. z drugiej zaś wprowadza nas w świat meksykańskich sprzedawców „czarnej smoły”. którzy korzystając z plagi uzależnień od opiatów. zajęli się sprzedażą heroiny. dostarczając ją pod drzwi narkomanów niczym dostawcy pizzy.

Szefowie koncernów farmaceutycznych. dilerzy. policjanci. narkomani. rodzice tych. którzy przegrali z nałogiem. Bohaterów „Dreamland” jest wielu i to ich historie składają się na wstrząsająca opowieść o problemie. wobec którego Ameryka okazuje się bezradna.

Książka nagrodzona Amerykańską Nagrodą Krytyków Literackich.

„Quinones opowiada niesamowitą historię. której bohaterami są narkomani. przemytnicy. dilerzy. policjanci. prawnicy i dziesiątki rodzin dotkniętych problemem narkotykowym. Z wielką wnikliwością łączy i opisuje społeczny. polityczny i ekonomiczny wymiar uzależnienia. które zniszczyło środkowe Stany Zjednoczone. a co gorsza – rozprzestrzenia się dalej.” „Booklist”

„Quinones jest doświadczonym reporterem i doskonałym przewodnikiem po amerykańsko-meksykańskim pograniczu […]. „Dreamland” to skrupulatne dziennikarstwo śledcze i zajmująca opowieść nie tylko o epidemii uzależnień od opiatów w USA. ale również o „negatywnej symbiozie” między Stanami Zjednoczonymi a ich południowym sąsiadem.” „New York Journal of Books”

„Od losów ćpunów w Portland. przez nielegalne „fabryki recept” w Appalachach. aż po życiorysy przemytników heroiny z małego meksykańskiego miasteczka – Quinones opisuje „katastrofalną synergię” i nieuchronny łańcuch wydarzeń. gdy niewinne przepisanie leku przeciwbólowego prowadzi do uzależnienia od opiatów. a to często kończy się uzależnieniem od tańszej i paradoksalnie lepiej dostępnej heroiny. Jedna z najlepszych książek tego roku.” „Boston Globe”

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 41.9


ISBN

9788380697768: Wydawnictwo

Format

40.2: https://woblink.com/ebook/mussolini-butny-faszysta-goran-hagg-17618u

Cena:


Zaopiekuj się mną. Najlepszy opiekun

Autor: Holly Webb

Tosia nie może doczekać się Bożego Narodzenia! Będą to zupełnie wyjątkowe święta. bo wyjeżdża do Walii do ukochanej babci i prababci. Podczas podróży dziewczynka niesiona niesamowitą opowieścią zasypia w pociągu. a kiedy się budzi. okazuje się. że odbyła podróż w czasie! Zostaje przeniesiona w czasy II wojny światowej. kiedy jej prababcia była małą dziewczynką i została ewakuowana na odległą farmę. Na farmie zaś mieszka ktoś wyjątkowy – niezwykły owczarek. który jest najlepszym psim opiekunem na świecie.

Wydawnictwo: Zielona Sowa

Cena: 11.9


Wdzięczność

Autor: Liv Larsson

Jeśli chcesz częściej czuć się szczęśliwy. przeczytaj tę książkę. a przede wszystkim użyj jej.

Dostajesz do ręki narzędzie. które pomoże ci silniej odczuwać wdzięczność i bardziej doceniać to. co masz. Dzięki temu narzędziu możesz się uczyć. jak aktywnie wpływać na przeżywanie szczęścia. zamiast być biernym i tylko tęsknić do miejsca lub do stanu. w którym chciałbyś się znaleźć.

Wdzięczność pozwala podwyższyć poziom zadowolenia z życia i odkryć. co jest w nim naprawdę ważne. jest sposobem pielęgnowania związków. ułatwia uzupełnianie zapasów energii i wchodzenie w głębszy kontakt z ludźmi. Ułatwia też refleksję nad tym. co zostało ci dane. jest drogą do dokonywania bardziej świadomych wyborów.

Ta książka zawiera ćwiczenia wdzięczności na 52 tygodnie. Wykonując je. przeżyjesz cały rok wdzięczności. a uczucie szczęścia stanie się twoim wiernym towarzyszem.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 29.99zachowanie po pigułce, magdalena kołosowska, samorząd terytorialny bogdan dolnicki, jeden dzień w starożytnym rzymie, manara klik, robert harris cycero, żywność chemia, kim jest ten człowiek, finanse publiczne książka pdf, olszany kamienna róża, wydawnictwo papierówka, pamięci pamięci, masłowska inni ludzie, darmowe mobi, biblia paulistów pdf, to co najważniejsze pdf, anne bishop książki, socjoterapia w pracy z dziećmi i młodzieżą pdf, zaklinacz kotów, stendhal czerwone i czarne…