Księga nocnych kobiet

Księga nocnych kobiet

Autor: Marlon James

Książka. która wyniosła Marlona Jamesa na szczyt i otworzyła mu drogę do Nagrody Bookera!

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia buntu wznieconego na jamajskiej plantacji przez czarne kobiety. Epicka. mroczna. poruszająca. Jedna z najlepszych współczesnych powieści o niewolnictwie i drodze do wolności.

Lilit rodzi się jako niewolnica. ale nikt nie potrafi jej zniewolić. W jej żyłach płynie „krew Kromanti. co nigdy nie zna stanu niewolnego. zmieszana z białą krwią. co zawsze zna wolność. i gna w żyłach Lilit jak pożar lasu”. Inne niewolnice dostrzegają w dziewczynie obecność ciemnych. pradawnych mocy. Patrzą w zielone oczy tej „rogatej duszy” z podziwem i przerażeniem. Widzą w Lilit sprzymierzeńca w swojej sprawie – w zaciszu pobliskiej jaskini planują bowiem rewoltę przeciwko znienawidzonemu massa. nadzorcom i batowym. Z czasem jednak niepokorna czarna dziewczyna zaczyna stanowić zagrożenie dla pozostałych negra. Jej lojalność wobec białego massa może zaprzepaścić długie przygotowania…

Doskonale przełożona na język polski przez Roberta Sudóła Księga nocnych kobiet to popis niezwykłych umiejętności literackich Jamajczyka. James po mistrzowsku oddał terror. jaki panował na jamajskich plantacjach trzciny cukrowej na przełomie XVIII i XIX wieku. Stworzył galerię kobiecych postaci. które na długo pozostają w pamięci. To książka o cierpieniu. podeptanej godności. o żądzy zemsty. ale także o marzeniach. lojalności i miłości. która może rozkwitnąć nawet w najstraszniejszym miejscu na świecie.

Znany polskim czytelnikom z nowatorskiej narracji zastosowanej w nagrodzonej Bookerem Krótkiej historii siedmiu zabójstw Marlon James na kartach Księgi nocnych kobiet pokazuje. że równie dobrze – jeśli nie lepiej – radzi sobie z klasyczną opowieścią. Tę książkę po prostu trzeba przeczytać. bo jak tłumaczy stara Homer: „Coś jeszcze ci powiem o czytaniu. Widzisz to? Za każdym razem jak to otwierasz. jesteś wolna”.

Narracja o wymiarze epickim… liryczna i hipnotyzująca. nawet w najbardziej brutalnych fragmentach.

The Independent

Księga nocnych kobiet to opowieść o niewolnictwie i rebelii i zarazem świadectwo ludzkiej dobroci serca. To napisana w specyficznym rytmie powieść o gwałcie i czułości. O uzdrowicielskiej mocy spojrzenia w morzu nienawistnych spojrzeń. Jakby jej autorem był daleki krewny Faulknera. To odważna książka. Odnosi się wrażenie. że tak jak wszystkie najlepsze. najbardziej niepokojące historie. czekała tylko na swoją szansę. żeby zostać w końcu opowiedzianą.

Colum McCann. irlandzki pisarz i dziennikarz

Narrator tej opowieści jest tak przekonujący. a opisy tak szczegółowe i wiarygodne. że nie sposób przejść obok niej obojętnie. To książka do pokochania. Trudno po nią sięgnąć i jeszcze trudniej odłożyć ją na bok. To lektura obowiązkowa.

Chicago Tribune

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 44.9


Nowe życie na zgliszczach

Autor: Martyna Rusiniak-Karwat

Celem monografii Nowe życie na zgliszczach. Bund w Polsce w latach 1944-1949 jest pokazanie mało znanej i pomijanej w historiografii działalności Bundu w realiach powojennych. Zabrakło w nich przedwojennych liderów partii ze wszystkich szczebli jej struktur organizacyjnych oraz zainteresowania programem tej partii wśród ocalałego proletariatu żydowskiego. który ją współtworzył przed wojną.

Na przekór stwierdzeniom Marka Edelmana. że Bund po II wojnie światowej prawie nie istniał i nic nie znaczył. że był to wyłącznie ruch społeczny stworzony z sentymentu za przeszłością. Autorka ukazuje działalność Bundu jako partii – zdziesiątkowanej. ale wciąż żywej. która w nowych realiach próbowała zmodyfikować swój program polityczny i zaznaczać obecność na tzw. żydowski

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 30.99


ISBN

9788324060702: Wydawnictwo

Format

28.99: https:/

Cena:


Hören – Verstehen – Sprechen

Autor: Agnieszka Drummer

Język niemiecki

Poziom A2-B2

Umiejętność rozumienia ze słuchu jest z reguły najtrudniejszą sprawnością do opanowania w procesie nauki języka obcego. Świadczy o tym fakt. że na egzaminach z języka niemieckiego właśnie przez tę część testu najwięcej osób go nie zdaje.

Ale rozumienia ze słuchu można się nauczyć!

Ten podręcznik z pewnością bardzo się do tego przyczyni.

Znajdziecie w nim 40 tekstów (w większości anegdot z puentą) wzbogacone o ćwiczenia. Wszystkie teksty zostały nagrane przez native speakerów. Po transkrypcji każdego z nich znajduje się szczegółowy słowniczek.

Książka składa się z dwóch części:

1. W pierwszej znajdziecie zestawy ćwiczeń do nagranych tekstów. Pow

32.9: https://woblink.com/ebook/to-twoje-zycie-katarzyna-miller-joanna-olekszyk-183910u

Cena: Joanna Olekszykatlas zwierząt domowych, grzegorczykowa wstęp do językoznawstwa, fnaf srebrne oczy, telefonistka książka, ewidencja czasu pracy pdf, michal balucki, dzieje kultury brytyjskiej, doktor jekyll i pan hyde pdf, tylko mnie uwiedź pdf, niedźwiedzica z baligrodu, mały princ, labirynty dla dzieci pdf, zarządzanie marketingowe pdf, architektura uczuć meg adams pdf, czapkins historia tomka mackiewicza, zrobię dla ciebie wszystko, hannah arendt korzenie totalitaryzmu, trzy kroki od siebie książka pdf, bohater naszych czasów pdf…