Banda Rybaka vel Pietrzaka

Banda Rybaka vel Pietrzaka

Autor: Ludwik Marian Kurnatowski

Warszawski półświatek ma się w najlepsze. Do zwykłych grabieży dołączają mordy na tle rabunkowym. Ofiarami pada żydowskie małżeństwo. Wszystkie poszlaki wskazują. że za zabójstwo odpowiada tytułowa banda Rybaka vel Pietrzaka.

Opowiadanie kryminalne oparte na faktach. Wieloletni nadkomisarz Policji Śledczej Ludwik Kurnatowski dzieli się z czytelnikami wspomnieniami z pracy. Zdradza. jakimi prawami rządził się ówczesny świat kryminalny i kim byli jego przedstawiciele

Język. postacie i poglądy zawarte w tej publikacji nie odzwierciedlają poglądów ani opinii wydawcy. Utwór ma charakter publikacji historycznej. ukazującej postawy i tendencje charakterystyczne dla czasów z których pochodzi.

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 3.99


ISBN

9788711770832: Wydawnictwo

Format

9.99: https://woblink.com/ebook/niewinne-zlo-ponadczasowe-historie-milosne-barbary-cartland-cartland-barbara-199429u

Cena:


ISBN

9788726209310: Wydawnictwo

Format

3.99: https://woblink.com/ebook/wielkanocne-pozadanie-opowiadanie-erotyczne-slonawski-katja-199801u

Cena:


1:

:

Cena:


ISBN

9788711662533: Wydawnictwo

‚Przed szkołą kolonialną panował niezwykły ruch. Czarne chłopaki i dziewczęta otoczyły kilku białych kolegów i słuchały z zapartym tchem.

– Do szkoły przybędzie sam gubernator!… – zawołał piegowaty. blady wyrostek o zwichrzonych włosach i złych bezbarwnych oczach. – Słyszałem od ojca. że gubernator oddaje swoją córkę do naszej szkoły.

– Czy będzie się uczyła razem z nami. Pedro? – spytał mały wiotki Mulat. o pięknej brązowej twarzy.

– A cóż ty sobie myślisz. ‚Cętkowany’. że dla zabawy tylko? – odparł Pedro i roześmiał się brutalnie.’

– Będziesz musiał odstąpić jej pierwsze miejsce w klasie. inaczej…

– Inaczej. co ?…- spytał znowu Mulat. a w płomiennych oczach jego. zasnutych mgiełką zadumy. zjawił się nagle wyraz uporu i gniewu.

– Ba! – zaśmi

3.99: https://woblink.com/ebook/wykrycie-falszywych-1000-markowek-w-zabiencu-daniel-bachrach-199287u

Cena:


Starsza pani znika

Autor: Ethel Lina White

Młoda kobieta. Iris Carr. wraca z Europy do Anglii. Podróż pociągiem uprzyjemnia sobie rozmową z sympatyczną starszą panią. która przedstawia się jako panna Fray. Wkrótce tytułowa bohaterka powieści znika bez śladu. O kobietę dopytuje tylko Iris. współpasażerowie jednogłośnie zapewniają. że nikt taki nie podróżował z nimi w pociągu. Na niekorzyść relacji Iris przemawia także incydent sprzed podróży. Na dworcu doznała porażenia słonecznego. co pozwala przypuszczać. że nie mówi racjonalnie. Młoda kobieta jest jednak pewna. iż spotkała pannę Fray. Iris postanawia odnaleźć starszą panią.

Interesująco poprowadzony wątek nie pozwala czytelnikowi zignorować poszukiwań. które prowadzi Iris. Chętnie wierzymy jej przypuszczeniom. by po chwili uznać. że głosy kwestionujące istnienie

:

Cena:nauka kochania siebie, millennium: dziewczyna, która igrała z ogniem, tyran pdf, pielęgniarstwo pediatryczne pdf, audiobook szewczyk dratewka, krucjata polska, katarzyna michalak książki, charlie donlea, ruiz junior, profilerka, światło obrazu, ryk kamiennego lwa, jacek skowroński egzorcysta, tron bhaala, bogowie i mity…