Zdrowie w cyklu życia człowieka

Zdrowie w cyklu życia człowieka

Autor:

Monografia zawiera 19 rozdziałów (podzielonych na dwie części) przygotowanych_x000D_ przez autorów reprezentujących różne ośrodki akademickie. Część_x000D_ pierwsza. zatytułowana Czynniki sprzyjające zdrowiu. składa się z 11 artykułów._x000D_ Przedstawiono w nich m. in. kryteria zdrowia ujęte w cyklu życia człowieka._x000D_ zdrowie psychiczne i prokreacyjne. zjawisko potraumatycznego wzrostu i jego_x000D_ determinanty. Kolejne artykuły koncentrują się na czynnikach warunkujących_x000D_ zdrowie człowieka. takich jak samoocena. pozytywne stany emocjonalne czy_x000D_ satysfakcja seksualna. Część druga. Zagrożenia dla zdrowia. zawiera treści._x000D_ które przede wszystkim odnoszą się do występujących u człowieka problemów_x000D_ zdrowotnych. ale uwzględniają także sposoby radzenia sobie z nimi. W zamieszczonych_x000D_ rozdziałach wskazano m. in. na rolę niekorzystnych dla zdrowia_x000D_ typów osobowości. do jakich zaliczają się osobowości typu C i D. Uwzględniono_x000D_ także budzące coraz większe zainteresowanie badaczy zagadnienie. jakim są_x000D_ uzależnienia behawioralne. w tym od pracy czy Internetu. a także zagadnienie_x000D_ menopauzy i akceptacji choroby.

Wydawnictwo: Wyd. Uniwersytetu Łódzkiego

Cena: 22.8


Długi cień Don Kichota

Autor: Barbaruk Magdalena

W książce Magdaleny Barbaruk Don Kichote nie jest postacią papierową; przeciwnie. okazuje się bohaterem zaskakująco żywym i żywotnym. swego rodzaju lustrem. w którym nie tylko kultura hiszpańska może się bez trudu przejrzeć. Dzieje się tak dlatego. że Autorka wyprowadza swojego bohatera z przestrzeni literatury i historii i wprowadza go w domenę kultury i współczesności. Ujawnia nieprzeczuwane i nieobliczalne semantyczne potencje donkichotyzmu. czyniące z błędnego rycerza uniwersalny model nowożytnej i nowoczesnej egzystencji. Co więcej. przekonuje ona. że arcydzieło Cervantesa wciąż rzuca na nas dający do myślenia urok (czar?. klątwę?). Innymi słowy. że nie tylko my je czytamy. ale również. że i ono nas czyta.

dr hab. Dariusz Czaja

Rycerza z su

15: https://woblink.com/ebook/-duze-dzielo-sztuki-sztuka-instalacji-autentyzm-zachowanie-konserwacja-jadzinska-monika-207406u

Cena:


O kocie. który sam chadzał na przechadzkę

Autor: Rudyard Kipling

“O kocie. który sam chadzał na przechadzkę” to opowiadanie Rudyarda Kiplinga. angielskiego prozaika i poety. laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury.

“Posłuchaj. a uważaj pilnie. bo to. moje kochanie. było. stało się i wydarzyło w owe czasy. gdy swojskie zwierzęta żyły jeszcze dziko. Pies był dziki i koń był dziki. i krowa była dzika. i świnia była dzika — tak dzika. jak tylko zwierzę może być dzikie — i wałęsały się swemi własnemi dzikiemi drogami po wilgotnych. dzikich lasach.

 Ale najdzikszy ze wszystkich dzikich zwierząt był kot. Sam chadzał na przechadzkę. a gdzie? — o to wcale nie dbał.”

Fragment książki – “O kocie. który sam chadzał na przechadzkę”

Wydawnictwo: Avia Art

Cena: 14.99radek budnicki, magazyndetektyw.pl, nie mów mi co mam robić pdf, o szczesciu, we dwoje książka, specnaz suworow, darmowe książki pdf pełne wersje, szewczyk dratewka porazińska, spróbujmy jeszcze raz linde pdf, kissing booth, ewa chodakowska książki, około północy, dotknięcie anioła…