Filipek i dziewczyny

Filipek i dziewczyny

Autor: Małgorzata Strękowska-Zaremba

Filipek Zaskroniec. niepoprawny optymista i łobuziak. dowiaduje się. że będzie miał rodzeństwo. Brata powitałby z szeroko otwartymi ramionami. ale co. jeśli to będzie… siostra? Przecież każdy szanujący się chłopak wie. że z dziewczynami nie da się normalnie wytrzymać! Zacałują na śmierć. wygadają rodzicom każdą tajemnicę. zamęczą swoim babskimi sprawami. A jak się człowiek – nie daj Boże! – zakocha w takiej jednej – to już amen w pacierzu!

Kipiąca humorem. trochę niepoprawna książka dla wszystkich. którzy lubią bohaterów w typie słynnego Mikołajka. 

Wydawnictwo: Literatura

Cena: 16.9


ISBN

9788381376211: Wydawnictwo

Format

79.2: https://woblink.com/ebook/jak-zdobyc-i-rozliczac-dodatkowe-srodki-w-jsfp-marta-banach-176964u

Cena:


ISBN

9788378895572: Wydawnictwo

Format

44.99: https://woblink.com/ebook/bagnety-republiki-john-lynn-175384u

Cena:


The Second Part of Henry the Fourth

Autor: William Shakespeare

The plot of the play is based on the struggle of King Henry IV with former allies. The Earl of Northumberland and his influential relatives. to whom the king owes a great deal to the throne. are not satisfied with their position under the new government and are rebelling. In addition to political troubles. Henry IV is tormented by problems of a personal nature: his heir Henry leads a hectic life. spending time in the company of the dissolute fat man Sir John Falstaff and his drinking companions…

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 5.51


Kortyzol

Autor: Przemysław Gulda

Ta książka to osobista opowieść o doświadczeniu męskiej depresji.

Na poziomie narracyjnym mamy tu historię dwóch rozstań i jednego kryzysu. Reszta to próby radzenia sobie z sytuacją krytyczną i szukanie sposobów. by uciec przed dojmującą rozpaczą. Niekiedy ratunkiem okazuje się praca. czasem pomaga zapis doświadczeń czy też daleki wyjazd. ale najczęściej – rozmowy z przyjaciółmi. Wciąż jednak pozostaje świadomość winy i pustka połączona z utratą poczucia własnej wartości.
Autor obnaża bolesne sprawy związane z podziałem czasu na ‚przed’ i ‚po’ związku. relacjami z przyjaciółmi i znajomymi. doświadczeniami z terapeutami. dwuznaczną rolą serwisów społecznościowych. trudnościami w nawiązywaniu kontaktów z nowymi osobami i wchodzeniem w nowe związki. problemami z seksualnością.
Mężczyźni bardzo często próbują realizować kulturowy ideał silnego. radzącego sobie w każdej sytuacji samca alfa. dlatego wstydzą się swoich emocji. a kiedy nie mogą sobie z nimi poradzić. ukrywają to i udają. że nic się nie stało. Ta książka próbuje uciec od owego stereotypu. pokazując. że nie wszyscy muszą zawsze umieć zapanować nad własnym życiem i w momentach kryzysowych nie powinno się – a może wręcz nie wolno – uciekać przed prawdą. Pokazuje. że takie sytuacje dotykają także innych ludzi. stara się podsunąć sposoby wyjścia. namawia do szukania kontaktu z otoczeniem i szczerej rozmowy na temat swojego stanu.

Przemysław Gulda jest dziennikarzem od kultury. Od lat publikuje w ‚Gazecie Wyborczej’ i innych mediach. Wydał: powieść. zbiór opowiadań. przewodnik. reportaż historyczny. książkę o zespole. Długo mieszkał w Gdańsku. ale od dawna mieszka w Warszawie.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 28.8


ISBN

9788381795470: Wydawnictwo

Format

43.99: https://woblink.com/ebook/grypa-joanna-gilewicz-brown-jeremy-177390u

Cena:


Królewski diament

Autor: Laurie Benson

Lord Hartwick ma poważne kłopoty. Jeżeli nie spłaci karcianego długu. popadnie w niełaskę księcia regenta. Jednak książę nie chce pieniędzy. lecz prosi o przysługę. Hartwick ma odszukać zaginiony diament Sancy. ozdobę francuskich klejnotów koronnych. który podobno ukryto w Londynie. Nie wie. że jego przeciwniczką w wyścigu po słynny klejnot jest bardzo zdesperowana Sarah Forrester. córka amerykańskiego ambasadora. Gdy dochodzi między nimi do konfrontacji. Sarah i Hartwick postanawiają połączyć siły. Chociaż stają się sobie bliscy. los wystawia ich uczucie i wzajemne zaufanie na ciężką próbę.

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 10.99


Sulla ostatni Republikanin

Autor: Keaveney Arthur

Sulla to jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci w historii Republiki Rzymskiej. Wybitny wódz. oddany ideałowi rzymskiego przeznaczenia. często przedstawiany jest jednak jako pospolity tyran lub despota. Biografia autorstwa Arthura Keaveneya. po raz pierwszy wydana przeszło dwadzieścia lat temu. zmieniła ten pogląd na rzecz bardziej złożonego wizerunku człowieka. który obsesyjnie wierzył. że – jako Sulla Feliks – obdarzony jest łaską bogów. 

Sulla dorastał w ubóstwie. na uboczu. by na koniec stać się panem rzymskiego świata. Nie był nieokrzesanym prekursorem cesarzy. ale mężem stanu. który przez długi czas rozmyślał nad bolączkami trawiącymi Rzym. Po objęciu dyktatury chciał zaprowadzić porządek prawny w Republice. Ustawodawstwo sullańskie. pomimo swej integralności i korzyści. jakie z

Wydawnictwo: Wydawnictwo M

Cena: 21spowiedz hitlera pdf, co jest na końcu wszechświata, agnieszka lingas łoniewska pdf, własny pokój woolf, geopolityczne uwarunkowania bezpieczeństwa polski, kolorowanki kasia i mim mim, jak napisać pracę magisterską krok po kroku, skrzynia władcy piorunów pdf, sex/love książka, serotonina książka, moc słowa, nieumywakin iwan, jak pies pokazuje ze cie kocha, earl babbie badania społeczne w praktyce pdf, anatomia gołąb pdf, pociejów, chomikuj olga tokarczuk…