Nieczułość

Nieczułość

Autor: Martyna Bunda

Powieść o wielkiej historii i kobietach. które jako jedyne są w stanie się jej przeciwstawić

Brawurowy debiut literacki i hołd złożony kobiecej solidarności

Dziewcza Góra. niewielka wieś na Kaszubach. To właśnie tu. w domu wybudowanym za pieniądze z ubezpieczenia po zmarłym tragicznie mężu. Rozela wychowuje trzy córki. Najstarsza Gerta przypomina matkę. jest rzetelna i aż do przesady odpowiedzialna. średnia Truda. odwrotnie. umie korzystać z życia i łatwo daje się ponieść porywom serca. z kolei najmłodsza Ilda sporo myśli o śmierci i uwielbia prowokować wszystkich wokół.

W rozpisanej na wiele lat i głosów opowieści poznajemy losy kobiet – najpierw tragiczne wydarzenia wojenne. a potem czasy. gdy nastała nowa władza. Bohaterki. aby przetrwać. muszą nauczyć się nie okazywać uczuć. Nieczułość staje się ich tarczą przed przeciwnościami losu i złymi językami. Tam. gdzie inni by się załamali. Rozela i jej córki prą do przodu. Mimo pozornej nieczułości wszystkie są ze sobą bardzo związane. a rodzinny dom w Dziewczej Górze przyciąga je jak magnes. Nieważne. jak daleko wypuszczają się w świat. zawsze tu wracają po „nieczule czułe” wsparcie. miłość i bliskość.

Martyna Bunda stworzyła wciągającą sagę. która zadziwia nastrojem. kompozycją i świetnie odmalowanymi postaciami. Nieczułość to powieść o Polkach. a także o skomplikowanych ostatnich kilkudziesięciu latach polskiej historii. Bunda porusza ważne tematy i dotyka wciąż niezabliźnionych ran. robi to jednak nie po to. aby prowokować. ale by oddać hołd kobiecej solidarności. naszym matkom. babkom i ich wielkiej sile.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 27


ISBN

9788380495944: Wydawnictwo

Format

19.2: https://woblink.com/ebook/ksiezyc-z-peweksu-aleksandra-bockowska-31724u

Cena:


Więcej krwi

Autor: Jo Nesbø

Jon Hansen zdradził Rybaka – narkotykowego króla Oslo. Ucieka przed jego zemstą i trafia do małej wioski na dalekiej północy Norwegii. Tam poznaje zagadkową kobietę i jej dziesięcioletniego syna. Korzystając z ich pomocy. Jon chroni się w myśliwskiej chatce. Jednak ludzie Rybaka trafiają na jego ślad i rozpoczyna się polowanie. Kto wyjdzie z niego cało?

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Cena: 24.92


ISBN

9788365156198: Wydawnictwo

Format

11.9: https://woblink.com/ebook/oblicza-propagandy-prl-czesc-ii-tomasz-leszkowicz-33506u

Cena:


Miłość leczy rany

Autor: Katarzyna Bonda

Nowa seria kryminalna Katarzyny Bondy!

Kryminał napisany z rozmachem. jakiego jeszcze nie widziano. Wielowątkowa powieść o walce i nadziei. zbrodni i miłości. przepełniona tajemnicą. Dwa plany czasowe i liczne wątki spaja opowieść o uczuciu Polki do uciekiniera z Kazachstanu.

Igor jest znanym na Dolnym Śląsku uzdrowicielem. Skutecznie pomaga ludziom. dlatego tłumnie ciągną do niego. gdy są w potrzebie. Pojawił się w Górach Sowich kilka lat wcześniej i poznał dziewczynę. która została jego narzeczoną. Nikt jednak nie wie. co robił przedtem. Ma sekret. którego nie chce wyjawić nawet ukochanej kobiecie.

W kazachskim Uralsku przed laty doszło do krwawej zbrodni. Zginęli szefowie lokalnego gangu ˗ synowie kasty władców. Sąd wydał na sprawcę mordu zaoczny wyrok śmierci. Stars

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 44.99


EPUB.MOBI

8537: 21

https://woblink.com/product-publication/download/8537/epub

:

Cena:audiobook kolejne 365 dni, krzysztof kamil baczynski wiersze, o co nas pytają wielcy filozofowie, jak nauczyc sie mowic po angielsku, fajna ferajna, sensoryczne niemowle, penelope douglas dręczyciel, prawo karne skarbowe pdf, ukryte terapie ksiazka, pałac kłamstw, jachowicz receptura apteczna, elmer najlepsze przygody, jak mniej myslec pdf, dariusz kala, pismo święte mobi, ustawa o ochronie konsumentów, stanisław lem solaris pdf, repetytorium chemia gimnazjum pdf…