Zapach nocy

Zapach nocy

Autor: Andrea Camilleri

Emanuele Gargano. właściciel firmy „Król Midas”. zaskarbił sobie wdzięczność wielu drobnych ciułaczy z Vigaty. umiejętnie inwestując ich oszczędności. Jednak gdy ma już dojść do kolejnej obiecującej wypłaty. „dobroczyńca” przepada bez wieści. a wraz z nim znikają pieniądze. Uwielbienie. jakim go dotąd darzono. z miejsca przeradza się w nienawiść. Tylko jedna osoba nieugięcie wierzy w nieposzlakowaną uczciwość księgowego – Mariastella Cosentino. leciwa panna. beznadziejnie zakochana w swym chlebodawcy. Inna pracownica biura. ponętna studentka Michela. dostarcza komisarzowi Montalbano prawdziwych rewelacji na temat młodego Giacoma Pellegrino. który. o dziwo. zniknął w tym samym czasie co jego szef. Czyżby przejrzał knowania księgowego i postanowił przeczekać burzę? Czy może raczej gdzieś hula ze swym nieuczciwym wspólnikiem? Na trop rozwiązania tej zagadki naprowadzi komisarza pewien ekscentryczny emerytowany nauczyciel.

A ponieważ komisarz Montalbano jest zapalonym czytelnikiem. literatura często wkracza także w jego życie zawodowe. Tym razem będzie to jedno z opowiadań Faulknera.

Wydawnictwo: Oficyna Literacka Noir sur Blanc

Cena: 16


ISBN

9788381784962: Wydawnictwo

Format

15.95: https://woblink.com/ebook/lucca-sarah-brianne-203679u

Cena:


ISBN

9788324070961: Wydawnictwo

Format

37.99: https://woblink.com/ebook/niewyjasnione-richard-maclean-smith-156571u

Cena:


Był sobie chłopczyk

Autor: Ewa Winnicka

Ta historia zaczyna się od nietypowego pogrzebu bezimiennego chłopca. pogrzebu. na który przybyły tłumy. Dziś wiemy. że był to Szymon z Będzina. którego śmierć rodzice ukrywali przez dwa lata.

Ewa Winnicka. autorka świetnych reporterskich opowieści. rusza tropem tej głośnej sprawy. żeby sprawdzić na miejscu. jak można było tak długo ukrywać śmierć dziecka. Krok po kroku rekonstruuje wydarzenia. które zakończyły się tragedią.

I być może nikt by się nie dowiedział. że chłopczyk nie żyje. gdyby nie pewna złośliwa sąsiadka.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 15.35


Kamienne biografie. Znane budowle świata i ich zadziwiające historie

Autor: Przemysław Słowiński

Barwne opowieści o niezwykłych budowlach. który były tłem lub sceną ważnych wydarzeń historycznych. Z racji swych walorów architektonicznych część z nich znajduje się na Liście światowego dziedzictwa kulturalnego i przyrodniczego UNESCO. jak np. zamek Neuschwanstein w Niemczech czy Sagrada Família w Hiszpanii. Oprócz obiektów kojarzonych z rodami panującymi autor zamieścił w książce budowle związane z ważnymi wydarzeniami sportowymi. jak słynny brazylijski stadion Maracanã czy nowojorska Madison Square Garden. W książce znalazły się też akcenty polskie. jak chociażby krakowski Pałac pod Baranami. 

Wydawnictwo: Videograf

Cena: 23


Prom

Autor: Remigiusz Mróz

Dziewiczy rejs promu duńskich linii na Wyspy Owcze nie kończy się tak. jak powinien. Jednostka niespodziewanie zatrzymuje się na wodach przybrzeżnych archipelagu. gdzie sieci komórkowe nie mają zasięgu. Kontakt z załogą urywa się i wszystko wskazuje na to. że prom został uprowadzony.

Na pokładzie jest Katrine Ellegaard. duńska policjanta. która na własną rękę stara się ustalić. co się dzieje. Szybko przekonuje się. że wdrożono procedury awaryjne. uniemożliwiające przemieszczanie się między pokładami. a na statku prawdopodobnie znajdują się terroryści.

Tymczasem czekający na nią w Vestmannie Hallbjorn Olsen odkrywa. że wyjaśnienie sprawy może kryć się nie na promie. ale na archipelagu

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Cena: 28ksiazki mobi, metodologia badań psychologicznych pdf, katarzyna zarzycka, gatunek 5, księżniczka kasia, wombat maksymilian, dzuma ksiązka pdf, osobowość stres a zdrowie, haker umysłów, droga (powieść), magda łucyan wiek, kolko sie panu urwało pdf, alchemik (powieść), perska miłość pdf, iwona grzegorzewska, serce tygrysie, kocham rawe pl, tim ferriss 4 godzinny tydzień pracy pdf, gorączka złotych rybek, siostra perły, przewodnik po świecie suplementów, simon sinek książki, mózg odporny na stres…