ISBN

ISBN

9788366140998: Wydawnictwo

Format

31.9: https://woblink.com/ebook/leona-3-jenny-rogneby-160264u

Cena:


Miejsce bez ciebie

Autor: Jewel E. Ann

Prawo Henny i Bodhi’ego: kiedy pojawia się miłość. zakochaj się. aż pęknie ci serce. a następnie pozwól. by czas posklejał jego okruchy.

Wszystko wydaje się tymczasowe. gdy wcześniej doświadczyło się tragedii – aż na festiwalu muzycznym Henna poznaje Bodhiego.

Młodzi i spontaniczni. zakochują się pod wpływem przepełnionej pożądaniem chwili.

Kiedy chłopak zostaje zmuszony do wyjazdu bez pożegnania. dziewczyna uważa. że nigdy nie przestanie go kochać. choć niedługo później poznaje seksownego pedagoga szkolnego. pana Malone’a.

Oboje są lekkomyślni. a ich relacja jest zakazana.

Tajemnica wychodzi na jaw. a Henna musi zdecydować czy ukończyć szkołę – z dala od pana Malone’a – czy rzucić ją i spełnić swoje marzenia o podróżowaniu po świecie.

31.9: https://woblink.com/ebook/dziewczyna-zwana-jane-doe-emilia-skowronska-helen-stone-victoria-160481u

Cena:


Два гусара (Dwaj huzarzy)

Autor: Лев Николаевич Толстой

Тема поколений. борьбы старого и нового стала волновать искусство. в том числе и русских писателей. еще на расцвете реализма. К этой теме обращались Грибоедов. Тургенев. а также Лев Толстой. В своем произведении „Два гусара”. написанном в начальный период творчества автора. русский писатель показывает читателю два типа людей: старого и нового уклада жизни. причем не просто людей. а родственников. Два его главных героя-гусара – отец и сын. настолько непохожи друг на друга. насколько могут отличаться эпохи. в которых они живут. С интервалом примерно в 20 лет они останавливаются в одном и том же провинциальном городке. но ведут себя в нем совершенно по-разному. Л. Н. Толстой создаёт чёткую структуру сюжета. показывая. как по-разному ведут себя герои в двух похожих ситуациях. Он точно и правдиво описывает события. однако не даёт им прямой оценки. предоставляя читателю определить собственную позицию.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Tabu

Autor: Bernadeta Prandzioch

Każde miasteczko ma swoje mroczne tajemnice. Zapraszamy na Mazury!

„(…) Czuł się jak w potrzasku. nerwowo wodził wzrokiem z jednej strony na drugą. Miał coraz mniej czasu. coraz mniej powietrza. pomieszczenie się kurczyło. pochłaniało przestrzeń. Wydawało mu się. że jest coraz bliżej rozwiązania. że jeśli pozwoli sobie poddać się temu uczuciu. przypomni sobie. co się wydarzyło. Musiał przetrwać ten lęk. Zacisnął powieki i wkroczył z powrotem w ciemność. Przywołane z pamięci obrazy zaczęły wirować. próbował je uchwycić. lecz one wciąż mu umykały. Słyszał jakiś stłumiony krzyk. głuche uderzenie. czuł gałęzie smagające go po twarzy i ramionach. nierówności drogi. Biegł. na pewno biegł. Przed czym uciekał?”

Skazany przed laty za morderstwo pacjent szpitala psychiatrycznego Zygmunt Milewski próbuje popełnić samobójstwo. Jeden z psychiatrów. Wiktor Janosz. zaczyna interesować się jego przypadkiem i z pomocą znajomego policjanta wraca do dawno zamkniętej sprawy. Ku swojemu zdziwieniu napotyka jednak mur milczenia. a nawet wrogości. Niechęć potęguje fakt. że Wiktor jest w miasteczku obcy. przyjechał tutaj z Warszawy z powodu problemów osobistych i zawodowych. Mimo to nie odpuszcza. a zawikłane tropy prowadzą go w odległą. przed- i powojenną przeszłość Węgorzewa-Angerburga i jego mieszkańców. W śledztwie pomaga mu młoda dziennikarka. Judyta Socha. Jakie tajemnice spokojnego małego miasteczka z niegdysiejszych Prus Wschodnich wyjdą na jaw?

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 29.9


Wędrowny zakład fotograficzny

Autor: Agnieszka Pajączkowska

Dzień dobry. prowadzę Wędrowny Zakład Fotograficzny. Jeżdżę od wsi do wsi. robię zdjęcia portretowe i drukuję je na miejscu. Zdjęcia są za darmo albo za coś do jedzenia. Lub za opowieść. Bo pani pewnie stąd? Klisza nie pęknie. proszę się nie martwić – zdjęcia są cyfrowe. ale drukowane na papierze. Że stara i ludzi będzie straszyć? Bez obaw. portret będzie tylko dla pani. nie dam go do gazety. a pani będzie miała pamiątkę. Bo kiedy pani ostatni raz zdjęcie u fotografa robiła? Trzydzieści lat temu? A widzi pani. Młodzi mają w komputerach. ale to nie to samo. prawda? Ja? Tak. mieszkam w samochodzie. jeżdżę latem wzdłuż granicy. Pamięta pani. że byli dawniej fotografowie. portrety robili? Naprawdę płacić nie trzeba. Jajka wezmę. chętnie. Nie ma pośpiechu. pani się przyszykuje. ja zrobię zdjęcie i posłucham. Bo proszę powiedzieć – jak tu jest?

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 35.9


:

:

Cena:


20 000 mil podmorskiej żeglugi. Tom 1

Autor: Juliusz Verne

Jest rok 1866. Zoolog profesor Pierre Aronnax. jego lokaj – Consei oraz harpunnik Ned Land poszukują stworzenia. które uznawane jest za przyczynę licznych wypadków statków. I choć wszyscy przypuszczają. że za katastrofy odpowiedzialny jest niebywałych rozmiarów wieloryb. morskim potworem okazuje się być enigmatyczny okręt podwodny Nautilus z kapitanem Nemo na czele. Gdy ekipa profesora trafia na pokład Nautilusa. rozpoczyna się wielka podróż po głębinach mórz i oceanów. Jaką tajemnicę skrywa okręt i czy profesorowi oraz jego towarzyszom uda się kiedykolwiek opuścić jego pokład?

Wydawnictwo: Zielona Sowa

Cena: 20.9opakowania transportowe, urbanizacja na świecie, dorota nosowska, nina i tajemnica ósmej nuty, administracja zespolona a niezespolona, neonatologia świetliński, julian sutor prawo dyplomatyczne i konsularne pdf, ibooklibra, slack tłumaczenie, nigdy trochę do szaleństwa, piekna i mloda, wyznania patrycjusza, środki perswazji w tekstach literackich, football manager to moje życie, książki pdf za darmo do pobrania, prawdziwe historie o zdradzie…