Człowiek. który był Czwartkiem

Człowiek. który był Czwartkiem

Autor: Gilbert Keith Chesterton

Metafizyczny thriller G.K. Chestertona łączy surrealizm z fantastyką w konwencji utrzymanej w zawrotnym tempie opowieści grozy.

W Londynie za czasów króla Edwarda z młodym człowiekiem nazwiskiem Gabriel Syme nawiązuje kontakt agent Scotland Yardu. Szybko zwerbowany przez policję. która dąży do infiltracji i sparaliżowania organizacji anarchistycznych. młody Syme zostaje skierowany w stronę podejrzewanego o anarchistyczne powiązania człowieka. który nazywa się Gregory. Wyrobiony literacko Syme debatuje z tym mężczyzną i zyskuje dostęp do jego szemranej organizacji – rady europejskich anarchistów. Tropy wiodą Syme’a do Francji. gdzie jego nadrzędnym celem staje się ustalenie tożsamościczłonków rady. których pseudonimy pochodzą od nazw dni tygodnia. i zdemaskowanie ich zbrodniczych planów…

„Prawdziwymi postaciami tej książki są idee. Zwariowany projekt Chestertona w sumie jest dość prosty: pokazać. że salonowy nihilizm i relatywizm moralny są diabelskie. Byłoby to jednak zupełnie nieciekawe. gdyby autor jednocześnie nie oddał diabłu tego. co mu się należy. Każdą cząstką swojej fantazji i retorycznej weny Chesterton ożywia siły chaosu i anarchii”.

Jonathan Lethem. autor Osieroconego Brooklynu

Jedna z najsłynniejszych brytyjskich powieści XX wieku.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 32


https://woblink.com/product-publication/download/176969/pdf

1: Autor

:

Cena:


Miesięcznik ZNAK nr 776

Autor: autor zbiorowy

W obliczu postępującej katastrofy klimatycznej oraz rosnącej liczby ludności temat jedzenia wydaje się jednym z najważniejszych wyzwań współczesności. Z jednej strony marnujemy 1/3 światowej produkcji żywności. a z drugiej – co trzeci człowiek na Ziemi cierpi z powodu głodu bądź niedożywienia. W związku z tym kwestia tego. co pojawia się na naszych talerzach. nie może pozostawać sprawą indywidualnego wyboru. lecz. siłą rzeczy. stanowi część ogromnej sieci produkcji i dystrybucji żywności. która wymaga znacznych korekt.

Jak będzie wyglądało jedzenie przyszłości? Które gatunki znikną z powierzchni Ziemi? Jak zmienią się nasze nawyki i praktyki żywieniowe? W jaki sposób możemy uzdrowić obecny system? Czy nowe technologie pomogą nam ochronić planetę?

Wydawnictwo: https://woblink.com/ebook/droga-przez-gorzkie-lzy-weronika-ceynowa-177307u

Cena:


Heartland (Tom 10). Obietnica

Autor: Lauren Brooke

Heartland to wtulone pomiędzy wzgórza Wirginii schronisko dla koni. ale i coś więcej. To niezwykłe miejsce. gdzie dotychczas źle traktowane zwierzęta uczą się od nowa ufać ludziom.

Amy jest zaskoczona. kiedy poznaje Daniela. ponieważ nie pojmuje. jak można tak bardzo kochać swojego konia i jednocześnie z takim chłodem traktować ludzi. Przy bliższym poznaniu zaczyna go jednak rozumieć. Szanuje w nim to. że nie poddaje się on szaleństwu konkursowemu i że nie obchodzi go. co inni mówią o jego koniu. Daniel ma tylko Bursztynkę. a Amy wie. że któregoś dnia razem osiągną wielki sukces. Jak daleko jednak Daniel potrafi się posunąć. żeby wygrać?

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Cena: 16rodzina borgiów puzo, kindle polskie książki, w głębi lasu serial netflix, córka diabła, luca vitiello, cukierku ty łobuzie audiobook chomikuj, joanna lamparska książki, ajahn brahm książka, metodologia badań socjologicznych nowak, czarna kompania pdf, teście wechslera, rhys synowie zemsty, ove logmansbo połów, królikula kolorowanka, prace i dnie, gra o tron edycja ilustrowana, europa walczy 1939-1945. nie takie proste zwycięstwo, różnice indywidualne strelau pdf, złe spojrzenie, trzej muszkieterowie pdf, osho pdf, tygrysia gwiazda i sasza, dramat na polowaniu, anatomia człowieka bochenek tom 1, magda mila wolf…