Grażyna

Grażyna

Autor: Adam Mickiewicz

‚Grażyna’ to jeden z najbardziej znanych utworów wczesnej twórczości Adama Mickiewicza. Jego akcja rozgrywa się na Litwie w XIV wieku. Pod zamek księcia Litawora przybywają Krzyżacy. Chcą dopełnić przymierza. co w rezultacie oznaczałoby oddanie Litwy w ich ręce. Żona księcia. Grażyna jest oburzona. Postanawia w przebraniu męża walczyć z Krzyżakami o swój kraj. To opowieść o dzielnej patriotce. która ryzykuje własne życie. by chronić ojczyznę. Co ciekawe imię bohaterki. które wciąż jest popularne. wymyślił sam Mickiewicz – od litewskiego słowa ‚graži’ . które oznacza ‚piękna’.

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 4.99


ISBN

9788726128635: Wydawnictwo

Format

9.99: https://woblink.com/ebook/basia-i-przyjaciele-anielka-zofia-stanecka-199682u

Cena:


Saga rodu z Lipowej 10: Cień czarnej wdowy

Autor: Marian Piotr Rawinis

Dziesiąty tom sagi o wielopokoleniowym rodzie polskich rycerzy.

W Dolinie zmiany – jedni odchodzą. drudzy przychodzą. Umiera ojciec Hedwigi. która z kolei rodzi bliźnięta – Mateusza i Marcina. Dzieją się też dziwne rzeczy… W okolicy pojawiają się trędowaci. jednak szybko wychodzi na jaw. że nie są to chorzy ludzie. Tymczasem Marinie woły przepowiadają przyszłość.

Po śmierci męża pani Agnieszka zostaje wdową. a jej losy łączy się z również owdowiałą panią Katarzyną. Kobiety nie mają pojęcia jak wiele je ze sobą łączy. Obie rozpoczynają służbę w klasztorze Klarysek. W tym samym. w którym córka Ostasza i Zofki. młoda Odina została wychowana i wplątana w zbrodnię.

Mikołaj będzie walczył nie tylko o swoje życie. ale też królow

:

Cena:


Sam w domu – opowiadanie erotyczne

Autor: Bech Camille

Uwodzenie. Manipulacja. Erotyczna fantazja. Niebezpieczna gra. Gdy Sigrid wyjechała na wakacje. Mark czuł. że został zupełnie sam w domu. Prawda była inna.

Nie zwracał na nią uwagi. Był przyzwyczajony do jej obecności. Młodziutka Sonia to przecież jego gosposia… Jednak tak łatwo zatracić poczucie rzeczywistości. gdy w grę wchodzi pożądanie.

Przychodziła co noc. W półśnie pozwalała sobie na wszystko. Nigdy nie miał pewności. czy to. co się między nimi wydarzyło. działo się naprawdę. Rano wszystko wracało do normy. Mark nigdy nie był pewien. czego Sonia od niego chce. ale zawsze pozwalał się jej uwieść.

Aż do dnia. w którym Sigrid wraca…

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 3.99


Format

EPUB.MOBI: 200361

https://woblink.com/ebook/proba-generalna-opowiadanie-erotyczne-jones-julie-200361u

:

Cena:


Dolina strachu

Autor: Arthur Conan Doyle

Najsłynniejszy detektywistyczny duet znów w akcji! Sherlock Holmes i doktor Watson otrzymują zaszyfrowany list. Jego nadawcą jest Fred Porlock. podwładny profesora Moriarty‘ego. Wiadomość zapowiada morderstwo Johna Douglasa. Niedługo później policja potwierdza wypełnienie groźby. Douglas nie żyje. Holmes z pomocą Watsona odkrywają okoliczności zabójstwa i tropią jego sprawcę.

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 9.99oblicza propagandy, ove logmansbo, show vi keeland, nienacki audiobook, maszke metody i techniki badań pedagogicznych pdf, ta, która musi umrzeć, darmowe eboki, kłamczuch, atrakcyjność inwestycyjna polski, reportaże książki, czarownice z salem falls, obiecaj mi, seksownik…