ISBN

ISBN

9788301204198: Wydawnictwo

Format

59: https://woblink.com/ebook/edukacja-i-uczenie-sie-16-najwiekszych-mitow-jeffrey-holmes-147682u

Cena:


Wino z Malwiną

Autor: Magdalena Kordel

U podnóża Sudetów. w Malowniczem. jest pensjonat Uroczysko. Tu radość rozjaśnia nawet najbardziej pochmurny dzień.

Majka już na dobre się tam zadomowiła i wydaje się. że po burzliwym czasie wreszcie zazna upragnionego spokoju. Miejscowi zaczęli ją traktować jak swoją. córka Mania jak zwykle daje popalić. a życie uczuciowe rozwija się w o przyjeździe tajemniczej Niemki. która chce przejąć ziemięsąsiadującą z pensjonatem…

Czy Majka znowu będzie musiała szukać dla siebie nowego miejsca?

Czy mieszkańcy miasteczka dadzą sobie radę z kłopotliwym gościem?

Kim jest ciotka Rozalia. która niespodziewanie zjawia się w Uroczysku?

I jak do tego wszystkiego ma się tytułowe wino?

Wino z Malwiną to opowieść o niespodziewanej przyjaźni oraz o tym. że nie

Wydawnictwo: Znak

Cena: 31.99


Ukryty geniusz zwierząt

Autor: Katharina Jakob

Wieloryby. mówiące obcymi językami. ptaki inteligentniejsze od małp i inne zadziwiające odkrycia.

Czy wiesz. jak bardzo inteligentne są zwierzęta?

Kto by pomyślał. że ośmiornice są obdarzone osobowością. pszczoły tworzą mapy topograficzne okolic ula. a szympansy potrafią gotować? Zwierzęta nie tylko myślą. lecz także planują. przewidują przyszłość i wyobrażają sobie. co dzieje się w umysłach innych. Badania nad ich inteligencją przynoszą zdumiewające odkrycia. a w nauce dokonuje się właśnie głęboka przemiana.

Katharina Jacob autorka ‚Ukrytego geniuszu zwierząt’. łączy porywające opowieści o nieznanym świecie zwierząt. z prezentacją najnowszych wyników badań naukowych.

Katharina Jakob jest dziennikarką naukową piszącą dla czasopism ‚Dogs’ i ‚PM History’. Jej artykuły ukazały się także w ‚GEO Wissen’. ‚Die Zeit’. ‚Natur’ i ‚Süddeutsche Zeitung’. Główną dziedziną zainteresowań autorki są badania nad inteligencją zwierząt oraz relacje między ludźmi i zwierzętami.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 32


Wypędzenie Gerty Schnirch

Autor: Katerina Tuckova

Brno. noc z 30 na 31 maja 1945. Gerta Schnirch wraz z kilkumiesięczną córką zostaje – jak niemal wszyscy brneńscy Niemcy – wypędzona z miasta. Wyczerpujący pochód. naznaczony aktami przemocy i gwałtu wobec deportowanych. nazwany później marszem śmierci. kończy się pod granicą z Austrią. Z obozu tymczasowego. gdzie szerzy się epidemia czerwonki i tyfusu. Gerta zostaje skierowana do robót na morawskiej wsi; udaje jej się ocalić życie swoje i córki.

 

Po roku 1950 Gerta wraca do zupełnie odmienionego Brna. w którym nikt nie czeka na „parszywą Niemkę”. do miasta. którego mimo wszystko nie potrafi opuścić. Tam historia rzuca ją w wir kolejnychburzliwych zmian.

Kateřina Tučková. znana polskim czytelnikom z bestsellerowych Bogiń z Žítkovej.w swojej

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


Wydawnictwo

Jaguar: Format

147726

https://woblink.com/product-publication/download/147726/epub: 1

Cena:mafia 3 poradnik trofea, syn zakonnicy, izabela frączyk, ilustrowany elementarz polskiego dizajnu, egipcjanin sinuhe audiobook, interpretacja do gór i lasów, jethon mazurek, danusha goska, kultura śmierci, nauka koreańskiego pdf, tango audiobook, tilda książka po polsku, filozofia japońska, dwa światy drużyna miltona, łacina słownik polsko łaciński, testament mróz mobi chomikuj, dwadzieścia osiem, focus second edition poziom 3, piotr semka, jacek dukaj po piśmie…