Alianci

Alianci

Autor: Jarosław Abramow-Newerly

Błyszcząca superforteca B-29 stała gotowa do startu. […] Rick z Bobem lubili patrzeć na te olbrzymy o rozpiętości skrzydeł większej niż niejeden most. dygocące jak rozjuszony byk przed walką. Miało to w sobie coś z hazardu. coś z wielkiej gry. Wiadomo było. że wszystkie pasy startowe północnego lotniska na wyspie Tinian są za krótkie dla tych przeciążonych paliwem i bombami kolosów. Margines bezpieczeństwa równał się zeru.

fragment książki

 

Powieść Alianci. czytana na antenie Radia Wolna Europa w znakomitej interpretacji Andrzeja Chomińskiego. wzbudziła olbrzymie zainteresowanie ówczesnych słuchaczy. Akcja książki rozgrywa się w roku 1945. Amerykańscy lotnicy. członkowie załogi bombowca B-29. podczas lotu zwiadowczego nad Japonią zostają ostrzelani przez a

1:

Cena:


5 najlepszych powieści sensacyjno-kryminalnych

Autor: Stanisław Antoni Wotowski

Tom zawiera najpopularniejsze powieści Stanisława Antoniego Wotowskiego. pisarza i dziennikarza. właściciela prywatnego biura detektywistycznego. znawcy okultyzmu oraz masonerii. Autor tworzył przede wszystkim klasyczne powieści kryminalne i kryminalno-salonowe (kryminał dziejący się w wyższych sferach towarzyskich) oraz sensacyjne powieści historyczne. Wiele z utworów powstało na podstawie prawdziwych wydarzeń.

W multibooku znalazło się 5 najlepszych kryminałów autora. takich jak:

‚Lekkomyślna księżna. Powieść sensacyjna’

‚Demon wyścigów. Powieść sensacyjna’

‚Upiorny dom. Powieść sensacyjna’

‚Człowiek. który zapomniał swego nazwiska. Powieść sensacyjna’

‚Krwawa hrabina. Sensacyjna powieść historyczna’

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 49.9


Cassiano boss. Dangerous. Tom 1

Autor: Angelika Łabuda

Powalająco przystojny Włoch skrywający wielką tajemnicę zakochuje się w zwykłej dziewczynie. Brzmi jak bajka? Ona już dawno przestała w nie wierzyć.

Dwudziestosześcioletnia Anastasia Jones pracuje w punkcie na dawania paczek. Wiedzie normalne życie. które jednak jej nie zadowala. Szuka mężczyzny na stałe. lecz do tej pory żaden z kandydatów nie potrafił ujarzmić jej burzliwego temperamentu. Co więc się stanie. gdy na swojej drodze spotka niebezpiecznego gangstera z podejrzaną przeszłością? Miłość nie wybiera. ale przeznaczeniu przecież można pomóc.

Dwudziestodziewięcioletni Cassiano Lorenzo. przystojny i bogaty prezes jednej z największych korporacji w Nowym Jorku. jest obiektem westchnień każdej kobiety. Co środę wysyła tajemnicze paczki do Włoch. Piękna pracownica punktu nadawcze

:

Cena:


Składniki

Autor: Zaidan George

George Zaidan. absolwent chemii na prestiżowej uczelni. błyskotliwy i piekielnie zabawny naukowiec wyjaśnia. co nauka może (a czego nie potrafi) powiedzieć o składnikach produktów. którymi każdego dnia faszerujemy swoje ciała.

Woda. Czipsy. E-papierosy. Kremy do opalania. Ta lista nie ma końca. Co się dzieje. gdy wszystkie te rzeczy wchodzą w reakcję z substancjami tworzącymi nasz organizm? Skąd wiadomo. że to. co jemy. pijemy. wdychamy i wcieramy w siebie. szkodzi nam lub pomaga?

Dzięki tej książce poznacie. jak z perspektywy chemika wyglądają różne produkty. i dowiecie się. co może nas zabić. a co niekoniecznie jest szkodliwe i dlaczego. Jak bardzo truje nas przetworzona żywność i na ile jesteśmy tego pewni? Kawa to napój bogów czy diabelska krew? Co się stanie. jeśli w upale przedawkujes

Wydawnictwo: Harde Wydawnictwo

Cena: 39.99


Pudełko pełne kotów – Klinika zdrowego chomika

Autor: Barbara Gawryluk

Czy kot zawsze spada na cztery łapy. czym w dzisiejszych czasach zajmują się ułani. gdzie można wyleczyć pustułkę i jak pomóc cyrkowej słonicy? A poza tym o psich wybiegach w wielkim mieście. o ćwiczeniach psów policyjnych i o pudełku pełnym kotów. 

Doktor Wojtek i redaktor Grzegorz powracają w drugim tomie opowiadań o fascynującej pracy weterynarza i radiowym programie dla miłośników zwierząt.

Wydawnictwo: Literatura

Cena: 17.9


Powódź

Autor: Fleszar Paweł

Pewnej nocy czterdziestoletni Jakub wyskakuje z dziewiątego piętra wieżowca w Krakowie. Zostawia list pożegnalny ze zdjęciem pięknej dziewczyny. Być może jest to Zuza. o której Kuba napisał: „Zły człowiek zabrał Zuzę i odtąd moje życie straciło sens”.

Co tak naprawdę skłoniło mężczyznę do samobójstwa? Kim jest Zuza i co się z nią stało? Jaki związek z tym wszystkim mają budzące grozę filmy znalezione w smartfonie Jakuba? Odpowiedzi na te pytania próbuje znaleźć Kris. przyjaciel Kuby z dzieciństwa. Kris jest zawodowym żołnierzem. ale daleko mu do typowego bohatera. który samotnie stawia czoło złemu światu – kiepsko strzela. ma nadciśnienie i początki nadwagi. Tymczasem prywatne śledztwo. w którym pomaga mu dwójka nastolatków. prowadzi go do zaskakujących odkryć…

W tym obfitującym w humor kryminale autor podrzuca czytelnikowi różne tropy. sprowadzając go często na manowce. Tytułowa powódź nieubłaganie zbliża się do miasta…

Wydawnictwo: Księży Młyn Dom Wydawniczy Michał Koliński

Cena: 24.9polscy szpiedzy, kinga litkowiec nie mój dług pdf, sword art online 3: taniec wróżek, zyc jak kot, najlepsze ebooki, toskania przewodnik pdf, deprecjonujące, julian rok, motyl genova, jednominutowy milioner pdf download, dzwonnik z notre dame katedra, viktor frankl człowiek w poszukiwaniu sensu, motyw cierpienia, zwiadowcy 11, rysio snajper, audobook, darda stefan, spowiedź warszawa 24h, niedobrana para, czwarty pożar teheranu, nowela żeromskiego krzyzowka, nowy jork od mannahatty do ground zero, berserk paweł majka, kapitalizm i schizofrenia…