Bez błogosławieństwa bożego

Bez błogosławieństwa bożego

Autor: Rudyard Kipling

“Bez błogosławieństwa bożego” to nowela Rudyarda Kiplinga. angielskiego prozaika i poety. laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury.

John Holden prowadzi podwójne życie. Dla swoich kolegów ze służby cywilnej jest kawalerem. mieszka w spartańskich warunkach. a czasami zaniedbuje swoją pracę. Ale ma też drugą twarz – posiada młodą muzułmańską dziewczynę. Ameerę. którą umieścił w małym domku na skraju starego miasta.

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 7.49


Ludzie-rzeczy-ludzie. O porządkach społecznych. w których rzeczy łączą. a nie dzielą

Autor: Waśkiewicz Andrzej

Niewielu dziś pewnie ascetów. wzorem Diogenesa gotowych do życia w beczce. ale też z pewnością nie wszyscy cieszący się życiem w społeczeństwie dobrobytu myślą tylko o tym. by dorównać bogactwem legendarnemu Krezusowi. Rzec można. że człowiek dojrzały podchodzi do rzeczy rzeczowo. Inaczej niż dzieci. dla których każda z nich jest zabawką. rozróżnia ich obiektywne przeznaczenie i subiektywny sens posiadania. Społeczna wartość rzeczy – jej zdolność do wymiany na inne – zagłusza jednak ten instynkt. […] Szczęśliwe społeczeństwa. o których będzie mowa w tej książce. nie znają zatem towarowej wymiany dóbr między ludźmi ani ich redystrybucji. która koryguje niekorzystne społecznie skutki samej wymiany. Jak sobie radzą bez nich?

34.99: https://woblink.com/ebook/ksiega-o-niewidzialnym-wydanie-2020-eric-emmanuel-schmitt-barbara-grzegorzewska-lukasz-muller-agata-sylwestrzak-wszelaki-200831u

Cena:


ISBN

9788382203240: Wydawnictwo

Format

22.45: https://woblink.com/ebook/kierowanie-zespolami-zroznicowanymi-ze-wzgledu-na-styl-zyci

Cena:


Universitas

Format: PDF

22

1:

Cena:bastion (powieść), zbójcy schiller, medaliony zofia nałkowska pdf, opowieść wigilijna mobi, inna dusza łukasz orbitowski, urządzenia techniki komputerowej pdf, www.ibuk.pl, moritz andreas, geografia regionalna polski kondracki pdf, książki kindle, błoto hillary jordan, włam się do mózgu pdf chomikuj, niedopasowani pdf…