Resortowe dzieci

Resortowe dzieci

Autor: Dorota Kania

Nad Wisłą tajnym służbom nigdy nie działa się krzywda. Bezpieka cywilna i wojskowa najpierw umacniała władzę ludową. później broniła socjalistycznej ojczyzny przed Kościołem i opozycją demokratyczną. by ostatecznie stać się zakulisowym animatorem III RP. Całe rodzinne klany zagnieździły się w strukturach MBP. MSW i MON. Ogromna władza. dostęp do tajemnej wiedzy i duże pieniądze. Poczucie bezkarności. znajomości. wpływy. międzynarodowe koneksje. haki na każdego i lewe interesy. „Gruba kreska” dała im jeszcze większe możliwości. Wykształceni. obyci w świecie zaczęli służyć nowej władzy. zachodnim firmom i spekulacyjnemu kapitałowi. Dziś bohaterowie naszej książki wiodą beztroskie życie. czasem piszą wspomnieniowe książki. pouczają i komentują polską rzeczywistość aspirując do miana autorytetów. Nie zapomnieli pomóc swoim dzieciom w interesach lub zarekomendować komu trzeba. Prawie 1000 stron fascynujących historii. nazwisk. dat. liczb i dokumentów. Twarde dane o dynastiach w służbach specjalnych PRL- u i III RP. Zakres i skala przeprowadzonej kwerendy archiwalnej do drugiego tomu „Resortowych dzieci” robią na mnie – historyku. spore wrażenie. To co jest niewykonalne dla badaczy. okazuje się możliwe dla trojga publicystów z których przecież tylko jeden jest naukowcem. Im więcej kolejnych części „Resortowych dzieci”. tym szerszy margines naszej wolności. bo przecież fundamentem systemu III RP jest chęć ukrycia prawdy i zakulisowych interesów ludzi tajnych służb. dr hab. Sławomir Cenckiewicz

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 29.99


ISBN

9788381473743: Wydawnictwo

Format

38: https://woblink.com/ebook/domek-adrianna-szymanska-148198u

Cena:


Stara Flota. Tom 6. Wolność

Autor: Nick Webb

Wojna szaleje w przestrzeni Zjednoczonej Ziemi i niszczy miliony istnień. Rój powrócił. większy i bardziej zajadły. do tego z miażdżącą przewagą technologiczną.

Z Tytana. księżyca Saturna. nadchodzi ostrzeżenie – podobno od samego Tima Grangera – że tym razem wróg może okazać się niepokonany.

Admirał Shelby Proctor. podejrzana o zamordowanie prezydenta Zjednoczonej Ziemi. ucieka. Zmierza na Tytana. bo uważa. że jedyną nadzieją ludzkości jest bohater martwy od trzydziestu lat. Trzeba go odnaleźć. aby raz jeszcze uratował planetę ludzi.

Okręty przygotowują się do walki. rasy jednoczą przeciwko potężnemu wrogowi z innego uniwersum. I potrzebny jest tylko legendarny dowódca. który tę flotę poprowadzi do zwycięstwa.

Wydawnictwo: Drageus

Cena:historia ciała, wiedźmin 2 poradnik pdf, przygody tomka sawyera, sapiens od zwierząt do bogów mobi, koniec historii fukuyama, sztuka rysowania ludzie, książe machiavelli audiobook, sąsiedzi z piekła rodem czas na kąpiel, oczy ciemności ebook, galopem po szczęście, twórca postaci kubusia fatalisty, ebook free, marshall rosenberg pdf, marka narodowa…