Ekobiografia Krakowa

Ekobiografia Krakowa

Autor: Rafał Szmytka

Kraków. Miasto o bogatej i fascynującej historii. Znakomicie udokumentowanej i dogłębnie przebadanej. Zdawać by się mogło. że wiemy już o nim wszystko. Jednak czy mamy świadomość tego. jak wielki wpływ na historię miasta miało jego środowisko naturalne? Czy rozumiemy. że utrzymywanie tak ważnego ośrodka miejskiego w tym konkretnym miejscu było wyzwaniem nie tylko dziś. ale w każdej epoce?

Wybitni krakowscy badacze po raz pierwszy w Polsce opowiadają historię swojego miasta przez pryzmat jego środowiska. Pokazują wyjątkowy związek Krakowa ze światem przyrody. Zajmują się problemami miasta. które wytwarza i bezustanne gromadzi zanieczyszczenia.

Współczesne problemy ekologiczne Krakowa mają wielowiekowy rodowód. Jedynie spoglądając w przeszłość możemy zr

:

Cena:


Zniknięcie znachorki

Autor: Sabine Ebert

Marchia Miśnieńska. roku Pańskiego 1173. Złe wieści dla Marty i Chrystiana. Henryk Lew powrócił z Ziemi Świętej. a wraz z nim ich zagorzały wróg. rycerz Randolf. Margrabia miśnieński ponownie zostaje wciągnięty w walkę przeciwko potężnemu księciu Saksonii i Bawarii. A na kasztelana bogatej w srebro wioski wyznacza największego wroga Chrystiana. Zaraz potem fanatyczny medyk rzuca na Martę oskarżenie o czary. co prowadzi ją przed sąd kościelny. Chrystian poszukuje jej rozpaczliwie. lecz po trzymanej w biskupich lochach znachorce wszelki ślad zaginął… Dalsze. fascynujące losy młodej akuszerski. bohaterki Tajemnicy znachorki.

Wydawnictwo: Sonia Draga

Cena: 31.5


ISBN

9788373925670: Wydawnictwo

Format

22: https://woblink.com/ebook/historie-o-zwyklym-szalenstwie-charles-bukowski-michal-przybysz-18132u

Cena:michał guminiak, woblink kindle, narządy w jamie brzusznej, złączeni nienawiścią pdf, moje bieguny, autor memuarów, dama paxtona, czarna kompania audiobook, leonie swann, zwiadowcy 8 pdf, eli eli tochman, marta dzido frajda, krysicki włodarski, marcin ligas agh, prawo konstytucyjne banaszak, rzeźnicy i lekarze pdf, sarjusz wolski, kamizelka lektura pdf, niepokój społeczny…