Wojna siedmioletnia w Europie 1756-1763

Wojna siedmioletnia w Europie 1756-1763

Autor: Franz A.J. Szabo

Profesor Szabo kwestionuje utrwalony mit. jakoby zwycięstwo w wojnie siedmioletniej przyniosły umiejętności militarne i wytrwałość króla Prus. zwanego Fryderykiem Wielkim. Twierdzi natomiast. że państwo to nie zwyciężyło. a zaledwie przetrwało – mimo. a nie z powodu działań i decyzji swego władcy. Wojna siedmioletnia nie była „gabinetowa”. jak opisuje ją historia. ale doprowadziła wszystkich uczestników na skraj upadku. co zmieniło oblicze Europy. Książka ta zajmuje się z równą uwagą wszystkimi głównymi uczestnikami wojny i strefami starć. opisuje strategię i taktykę dowódców wszystkich armii. analizuje wszystkie większe bitwy i wyjaśnia dyplomatyczne. polityczne oraz finansowe aspekty konfliktu. Jasna analiza polityki brytyjskiej. francuskiej. pruskiej. austriackiej. rosyjskiej i

49.99: https://woblink.com/ebook/wojny-ludwika-xiv-1667-1714-john-lynn-175394u

Cena:


ISBN

9788381476867: Wydawnictwo

Format

39: https://woblink.com/ebook/korporacja-bezpieczenstwa-cywilnego-agatha-magpie-177531u

Cena:


:

:

Cena:


3 ebooki: Ostatni Mohikanin z angielskim

Autor: Marta Owczarek

Zestaw zawiera 3 ebooki:

 

– „Ostatni Mohikanin” James Fenimore Cooper (wydanie dwujęzyczne polsko-angielskie).

– „Z przygód Sherlocka Holmesa. Tłumacz grecki” Arthur Conan Doyle (wydanie dwujęzyczne polsko-angielskie).

– podręcznik z ćwiczeniami: „Nauka języka angielskiego z książką dwujęzyczną Marta Owczarek.

 

3-pak jest idealnym rozwiązaniem dla osób uwielbiających spędzać czas z książką. Może stać się także nietuzinkowym sposobem nauki języka obcego.

 

Pakiet ebooków jest pełnym kursem językowym łączącym przyjemność czytania z praktyczną nauką języka angielskiego. Zestaw fascynujących książek prezentujemy w dwóch wersjach językowych; polskiej oraz angielskiej.

W jednym

12.77: https://woblink.com/ebook/recepta-na-szczescie-dla-mezczyzn-stiven-stiven-176724u

Cena:


Córka wiatru. Przebudzenie 2

Autor: Cherie Dale

„Gwiazdy. które upadły. nie mogły prowadzić dłużej żadnej z trzech. zagubionych dusz. I tak jak puste. grafitowe niebo zwiastowało nadejście lodowego bezkresu. tak jedno upadające. łamiące się serce. doprowadziło do opustoszenia całego. perłowego nieboskłonu.”

 

 

Szkoła im. Ursula Cennerowe’a pozytywnie zaskakuje Americę. młodą pół czarownicę. która za złamanie zasad. została zesłana do ukrytego wymiaru dla Nersai i Careai. Większość magów jest jej przychylna. wampiry. mimo że wciąż podchodzą do niesfornej szesnastolatki wyjątkowo sceptycznie. również stopniowo zaczynają się do niej przekonywać. Na pozór wydaje się. że wszystko idzie w dobrym kierunku.

 

Problemy Americi wcale się jednak nie kończą. Wręcz przeciwnie – do

29.99: https://woblink.com/ebook/diably-z-saints-marcin-rusnak-175486u

Cena:kisiel marta, największy sekret david icke, i nikogo już nie było, hesse siddhartha, pielęgniarstwo ratunkowe, niebrzydowski jarosław, lektura kubuś puchatek, netflix kody chomikuj, duchowa misja polski, dietetyka sportowa mizera, powieść nowela krzyżówka, disaster artist książka, ułaskawienie ile trwa, emmanuelle: królowa galaktyki, sapkowski audiobook, starcie królów audiobook download, olgę tokarczuk, marzena grochowska, król edyp wypracowanie, trupia farma…