Piractwo w świetle historii i prawa

Piractwo w świetle historii i prawa

Autor: Jacek Machowski

Niemal codziennie każdy z nas spotyka się ze zwrotami ‚piractwo drogowe’ lub ‚piractwo komputerowe’. w których klasyczne pojęcie piractwa całkowicie zatraciło swój sens historyczny i prawny. Niniejsza książka próbuje wyjaśnić. czym w rzeczywistości jest piractwo (w rozumieniu naukowym) i czym różni się od podobnych i mylonych z nim przestępstw. jak np. korsarstwo. terroryzm. porwanie itp. Praca przedstawia barwną historię piractwa. zjawiska występującego w różnych epokach na całej kuli ziemskiej od starożytności aż po czasy współczesne. w których. korzystając z najnowocześniejszych zdobyczy nauki i techniki. piractwo przekształciło się w przestępczość zorganizowaną (często o charakterze mafijnym). powiązaną z innymi rodzajami zbrodni. Autor odszedł od literackiego stereotypu pirata – egzotycznego rzezimieszka i wyrzutka społeczeństwa. przedstawiając – zgodnie z realiami historycznymi. politycznymi i geograficznymi. barwną galerię postaci historycznych – kobiet i mężczyzn – różnej proweniencji społecznej i narodowej.

Wydawnictwo: Dialog

Cena: 26


Liście na wietrze

Autor: Felicja Konarska

Bolesna opowieść dziewczynki rzuconej w sam środek wirów wojennych. Autorka trafiła na zesłanie do posiołka pod Archangielskiem jako niespełna siedmiolatka z rodzicami i czwórką rodzeństwa. Zostali wywiezieni 10 lutego 1940 z Osady Ostrowskiej pod Beresteczkiem. gdzie ojciec otrzymał ziemię za udział w wojnie polsko-bolszewickiej 1920 roku. Książka opowiada o życiu na Wołyniu tuż przed wybuchem II wojny światowej. dramatycznym doświadczeniu wywózki. próbach przetrwania i pobycie w domach dziecka w Rosji.

Wydawnictwo: Ośrodek KARTA

Cena: 21.9



my narod, jezu ty się tym zajmij modlitwa pdf, inna kobieta 2018, gry minecraft2, czerwone i czarne, infj znane osoby, stepaniuk aplikacja, chłopi 1 tom, dziewczynka która wypiła księżyc pdf, pola wielokątów sprawdzian klasa 6, marian morawski, książki kindle, kobiety w więzieniu, cudowny chłopak i ja, arabska krucjata pdf, audiobooki download, dżok legenda o psiej wierności pdf, andy med evo, książki biblioteka…