9.21

9.21

https://woblink.com/ebook/zaginiony-swiat-arthur-conan-doyle-22959u: https://woblink.com/product-publication/download/22959/epub

:

Cena:


ISBN

9788378899709: Wydawnictwo

Format

35.66: https://woblink.com/ebook/cena-pocalunku-kage-linda-174769u

Cena:


Mao.Cesarstwo cierpienia

Autor: Torbjørn Faeøvik

Zgodnie z sugestią zawartą w tytule. autor biografii skupia się na cierpieniach Chińczyków pod rządami Mao. Wielu polemistów twierdzi. że w ciągu dwudziestu siedmiu lat jego władzy zdarzyło się wiele dobrego: warunki życia milionów ludzi uległy pewnej poprawie. zyskali prawo do edukacji i dostęp do podstawowej opieki zdrowotnej; przeciętna długość życia wzrosła z czterdziestu do przeszło sześćdziesięciu lat. Jednak cena była przerażająco wysoka.

Na ołtarzu rewolucji złożono prawdopodobnie przeszło pięćdziesiąt milionów ofiar. Większość zmarła z głodu. innych zamordowano. Trzeba jeszcze wiele pracy. żeby ujawnić ogrom tej tragedii. W przyszłości historycy i inni badacze będą mieć łatwiejszy dostęp do archiwów. ale dopóki w Chinach będą rządzić komuniści. wiele dokumentów pozostanie w rejestrach zastrzeżonych.

Przez wiele lat zachodni historycy musieli studiować historię Chin z zewnętrznej perspektywy. Dostęp do źródeł chińskich. nie licząc tych oficjalnych. był bardzo ograniczony. W rezultacie. książki. jakie pisano o Chinach w latach pięćdziesiątych. sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. były uderzająco bezkrytyczne. Podczas gdy Stalin znalazł się w ogniu krytyki. o chińskim dyktatorze pisano z szacunkiem. a nawet z podziwem.

Dziś Chiny Mao Zedonga są jaskrawym przykładem tego. jak totalitarne reżimy fałszują historię. nazywając głód dobrobytem.

Torbjørn Færøvik – norweski historyk i pisarz. Przez wiele lat był dziennikarzem. Wyspecjalizowany w tematyce dalekowschodniej. wieloletni zagraniczny korespondent norweskiej agencji informacyjnej NTB. telewizji NRK i dziennika ‚Arbeiderbladet’.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 63.9


Zniknięcie Sary

Autor: Szagdaj Nadia

Rok 1911. Prywatna detektyw Klara Schulz dostaje tajemnicze zaproszenie na sesję fotograficzną w Danzig. Mimo sprzeciwu najbliższych lekkomyślnie wyrusza w podróż. Na miejscu okazuje się. że ktoś zastawił na nią pułapkę….

Tymczasem w Breslau znikają bez śladu dwie młode kobiety: Renate. romska robotnica z fabryki mebli. oraz Sara. córka bogatego lekarza. Szybko wychodzi na jaw. że sprawy te łączy więcej. niż mogło się wydawać. Zrozpaczeni opieszałością policji rodzice obu dziewcząt zwracają się po pomoc do detektyw Schulz. Klara jednak wraca z Danzig kompletnie odmieniona…

Co tak naprawdę wydarzyło się w Danzig? Komu zależało na tym. żeby trzymać Klarę z dala od Breslau? 

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dragon

Cena: 34.95


Format

EPUB.MOBI: 25262

https://woblink.com/ebook/zapach-suszy-tomasz-sekielski-25262u

:

Cena:


Zamień chemię na energię

Autor: Julita Bator

Żyjesz w pośpiechu i chcesz solidnej porcji składników odżywczych? Szukasz zdrowej przekąski dla dziecka? Wybierasz się w góry lub na spacer i chcesz zapakować do plecaka lekki. zdrowy posiłek? Jesteś po treningu. a twoje mięśnie potrzebują regeneracji?

Julita Bator. która zrewolucjonizowała nawyki żywieniowe Polaków i pokazała. jak jeść bez chemii i nie zbankrutować. teraz powraca z pierwszą książką o potrawach proteinowych.

To ponad 50 przepisów na przekąski o wysokiej zawartości białka. błonnika oraz węglowodanów złożonych.

Są szybkie w przygotowaniu. bardzo sycące. dodają energii. wspomagają odporność oraz mają niski indeks glikemiczny. W przeciwieństwie do gotowych sklepowych produktów są tanie. smaczne. zdrowe i nie zawierają emulgatorów

Wydawnictwo: Masterlab

Cena: 4.5


https://woblink.com/product-publication/download/165776/epub

1:

:

Cena:autentyczność przyciąga, sposób na elfa marcin pałasz, autor dzieci kapitana granta, spotykam twoje słowo klasa 7, pani stefa, chanson de roland, edward krzemiński, hymn o miłości pdf, king talizman, shit show, piotr stalmaszczyk, incub, złe moce, własny pokój woolf, moja doskonała żona pdf…