Naukowcy spod czerwonej gwiazdy

Naukowcy spod czerwonej gwiazdy

Autor: Andrzej Goworski

Książka opowiada o ikonach socjalistycznej nauki. o jej fenomenie. o wciąż niedocenianej roli radzieckich badaczy pomimo spektakularnych i bezprecedensowych osiągnięć potwierdzanych Nagrodami Nobla. O ludzkich wyborach. dążeniu do sukcesu. wierze w wartości wyższe i tryumf wiedzy. ale też o brudnym zaangażowaniu w politykę. Przedstawia kilkanaście sylwetek naukowców skazanych na zimnowojenną rzeczywistość ZSRR: ich życie. dokonania. porażki. sposoby radzenia sobie z opresyjnym systemem.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN

Cena: 39


ISBN

9788378354154: Wydawnictwo

Format

24.5: https://woblink.com/ebook/miasteczko-robert-cichowlas-luksz-radecki-16325u

Cena: Łuksz Radecki


Idealne kłamstwo

Autor: Rachel Abbott

Wczoraj Scott był martwy. Dzisiaj wrócił.

Ale Anna nie wierzy w duchy.

Scott był chłopakiem Anny. Kochała go. ale on zrujnował jej życie. Kiedy umarł. powinna poczuć wolność. jednak dzisiaj. czternaście lat później – Scott przez radio grozi. że ujawni jej mroczny sekret.

Anna popełniła jeden błąd i teraz przyjdzie jej za niego słono zapłacić. Scott jest jedyną osobą. która zna prawdę. ale jakim cudem żyje?

Wkrótce odpowiedzi będzie szukał Tom Douglas. Jednak Anna ucieka w panice: przed mężczyzną. którego kochała. przed mężczyzną. którego śmierć widziała na własne oczy; przed mężczyzną. który powrócił do żywych.

I ma tylko tydzień. by go znaleźć i zatrzymać.

„Niekwestionowana królowa

19.14: https://woblink.com/ebook/czerwone-zwoje-magii-cassandra-clare-wesley-chu-michal-szalbierski-185374u

Cena: Wesley Chu


LIST W BUTELCE

Autor: Nicholas Sparks

Wyrzucona za burtę butelka. zdana na łaskę losu. mogła trafić w najodleglejszy zakątek świata. Zamiast tego. po niecałym miesiącu podróży. wypłynęła na plażę nad zatoką Cape Cod. gdzie znalazła ją Theresa Osborne. W środku był list miłosny zaczynający się od słów: Moja najdroższa Catherine. tęsknię za Tobą. ukochana. tak jak zawsze. ale dzisiaj było mi bardzo ciężko. bo ocean śpiewał o naszym wspólnym życiu.

Zaintrygowana i przejęta do głębi historią pary kochanków. Theresa rozpoczyna poszukiwania człowieka. który potrafił tak mocno i wiernie kochać.

Kim jest mężczyzna? Czy uda jej się go odnaleźć?

Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros

Cena: 30


ISBN

9788381510479: Wydawnictwo

Format

34.99: https://woblink.com/ebook/utracony-swiat-robert-j-szmidt-urszula-gardner-irmina-wala-pegierska-justyna-mrowiec-marcin-fabijanski-bozena-sek-tomasz-zajbt-mariusz-banachowicz-ben-h-winters-145229u

Cena:


Nie ma Albertyny

Autor: Marcel Proust

Nie ma Albertyny to szósty tom quasi-autobiograficznego cyklu Marcela Prousta W poszukiwaniu straconego czasu. uznanego w powszechnej opinii krytyków za arcydzieło literatury. (Pierwsza część nosi tytuł W stronę Swanna. druga W cieniu zakwitających dziewcząt. trzecia Strona Guermantes. czwarta Sodoma o Gomora. piąta Uwięziona). Albertyna odchodzi. Zostawia bohatera. potem umiera. a następnie odchodzi z pamięci. Proust opisuje z chirurgiczną dokładnością proces znikania człowieka z życia i pamięci ludzkiej.

Wydawnictwo: MG

Cena: 24.9wysokiej trawie, hipotonia permisywna, naval ostatnich gryzą psy, przedsiębiorczość pdf, ja ciąża i cała reszta, kaczka dziwaczka mp3 chomikuj, nowe przygody pana samochodzika pdf, władysław reymont ziemia obiecana, moja osoba, ksiązki ranking, magdalena surowiec, warsztaty stylu, cabre jaume, samanta louis, krzysztof tyniec choroba, trening z pulsometrem joe friel, erotyk pdf, instrukcja obsługi kobiety, dolnicki samorząd terytorialny pdf, książki religijne pdf, namietny pocalunek…