:

:

Cena:


ISBN

9788366494053: Wydawnictwo

Format

24.43: https://woblink.com/ebook/ogien-jozjasza-tahni-cullen-208254u

Cena:


202036

28: https://woblink.com/ebook/pracowite-wakacje-w-rzymie-monika-lech-202036u

1

:

Cena:


Emancypantki

Autor: Zuzanna Radzik

Historia wielkiego przemilczenia W Kościele pierwszych wieków kobiety pełniły ważne funkcje: nauczały. studiowały Biblię. były apostołkami. W ich domach spotykali się wierni i sprawowano Eucharystię. To one jako jedne z pierwszych fundowały i utrzymywały klasztory. Kiedy zmuszano je do porzucenia wiary. odważnie przyjmowały śmierć na rzymskich arenach. W świecie zdominowanym przez mężczyzn aktywność kobiet okazała się jednak nie do zniesienia. Po wielkim wybuchu równouprawnienia. które przyniosła Dobra Nowina. pozycja kobiet była stopniowo osłabiana. Już we wczesnych opisach męczeństwa ich ciała zostały uprzedmiotowione i zseksualizowane. Rozpowszechniło się przekonanie. że jedynie męskość (nawet u kobiet) sprzyja rozwojowi świętości i odwagi. a kobiecość tożsama jest z duchową ułomnością. cielesnością i grzechem. Te. które kładły fundamenty chrześcijaństwa. zostały pozbawione znaczenia i zapomniane. Do dziś wielu badaczy traktuje dzieje Kościoła jak historię mężczyzn. Najwyższa pora to zmienić. Zuzanna Radzik – teolożka. publicystka Tygodnika Powszechnego. zajmuje się dialogiem chrześcijańsko-żydowskim oraz teologią feministyczną. Studiowała na Papieskim Wydziale Teologicznym „Bobolanum” w Warszawie i na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie. Członkini zarządu Forum Dialogu. Autorka książki Kościół kobiet.

Wydawnictwo: Wydawnictwo WAM

Cena: 29.9


Jak nie krzyczeć na swoje dziecko

Autor: Carla Naumburg

Jesteś rodzicem? To zapewne zdarza ci się krzyczeć na swoje dziecko. Z bezsilności. zdenerwowania. z miłości. „Jak nie krzyczeć na swoje dziecko” Carli Naumburg to pełen praktycznych rad i wskazówek przewodnik. który pomoże ci zostać spokojniejszym. szczęśliwszym rodzicem spokojniejszych. szczęśliwszych dzieci.Polecane w książce nawyki i strategie nie tylko pomagają zostać cierpliwym i bardziej wyluzowanym rodzicem. sprawiają również. że poczujesz się ogólnie szczęśliwszy. bardziej produktywny. i skuteczniej zapanujesz nad innymi dziedzinami życia.

Wydawnictwo: MUZA SA

Cena: 27.9adam sagan, niemiecki w podróży praktyczne słowa zwroty, rodzina w średniowieczu, kobiety z bloku, zygmunt miłoszewski ziarno prawdy, romana rupiewicz, dziewczyny z dubaju pdf, żuk gnojarz toczy kulke, osiedle rzniw, minecraft poradnik crafting, remigiusz mróz seria z forstem, grzegorz strzelczyk, okagesama, ksiazki do pobrania, artur rolak, sex z osobą niepełnosprawną, paweł matusik, powiedz ze mnie chcesz pdf…